Pieniądze

2 minuty czytania

Najważniejszą walutą w krainie Middenrealm i Imperium Horasian jest Dukat, co czyni go również głównym środkiem płatniczym w całej Aventurii. Moneta jest bita tylko w kilku miejscach Middenrealm (Beilunk, Gareth, Havena, Punin i Warkhome), w przeciwieństwie do innych monet, na których bicie pozwolenie mają baronowie, hrabiowie i wysoko postawiona szlachta. Dukat niemal w całości składa się ze złota, przez co jest akceptowany jako środek płatniczy w każdym niemal miejscu. Jedną z jego stron zdobi portret Imperatora Haal, jednak istnieją również monety z innymi podobiznami, gdyż praktycznie każdy władca ozdabiał Dukaty na swój sposób. Pozycja i siła tych monet doskonale obrazują potęgę Imperium Horasian. W Królewstwie Yaquiria są co prawda bite inne rodzaje Dukatów, jednak ich wartość jest identyczna, jak tych obowiązujących w Middenrealm.

Srebrny Talar to jedna z kilku najpopularniejszych monet, stale będących w obiegu w całej Aventurii. Bita w Aranii i Imperium Horasian moneta stanowi konkurencję i opozycję dla swojego Fountlandzkiego odpowiednika. Jak wszystkie monety poniżej Dukata, Srebrne Talary mogą być bite przez baronów i najwyższych przedstawicieli szlachty.

Grajcar to moneta o najniższej wartości, odpowiednik naszych groszy. Wykonany z brązu i powszechnie używany przez osoby każdego stanu, Grajcar stanowi popularny środek płatniczy w Middenrealm oraz Imperium Horasian. Prawa do jego bicia posiadają liczni hrabiowie, więc samą monetę zdobią rozmaite obrazki i herby.

Wartość każdej z monet prezentuje się następująco:

1 Dukat = 10 Srebrnych Talarów

1 Srebrny Talar = 10 Grajcarów

1 Dukat = 100 Grajcarów

Zarówno Dukaty, Talary, jak i Grajcary zdobędziesz w formie nagrody po wykonaniu niektórych zadań, okradając mieszkańców miast, grabiąc ciała zabitych przeciwników oraz otwierając zamknięte skrzynie i rozbijając beczki, których dziesiątki znajdziesz na ulicach miast. Wszystkie monety automatycznie wędrują do trzeciej sakwy, skąd nie można ich już usunąć ani przenieść. Sporym udogodnieniem jest to, że podczas zakupów ze wspólnej puli monet automatycznie odliczane są kwoty, jakie musimy zapłacić za wybrany przedmiot. Nie trzeba się więc martwić o ręczne wydzielanie należnej kwoty, gdyż wszystko odbywa się niejako w tle i bez udziału gracza.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...