Bomba informacyjna o "Chłopcach" Ćwieka

2 minuty czytania

Słyszeliście już o listopadowej premierze kolejnej powieści Jakuba Ćwieka pt. "Chłopcy 3. Zguba"? Wiemy już, że książka zostanie wydana nakładem Sine Qua Non 19 listopada 2014 roku. Wiemy jednak jeszcze coś...

chłopcy

Jak informuje SQN, na rynku pojawi się drugie wydanie pierwszego tomu cyklu. Zmieni się w nim nieco format książki oraz zostanie dodane zupełnie nowe opowiadanie pt. "Faul to cię zrobił". Wydawnictwo uspokaja, że dodatkowy tekst pojawi się również w formie ebooka, więc ci, którzy zakupili książkę w pierwszym rzucie, będą mogli zdobyć je w inny sposób. Premiera wznowienia już 22 października.

Oczywiście nie zabrakło zarzutów co do pomysłu wzbogacenia "Chłopców".

Uwielbiam" jak do wznowień dodaje się bonusy... zawsze się zastanawiam czy to jakaś dziwna forma karania tych co kupują pierwsza edycje. Jakby nie można tego dodać do następnej książki.

Jednak SQN natychmiastowo przyszło z wyjaśnieniem.

[...]w życiu każdego pisarza przychodzi taki moment, kiedy patrzy na swoje książki, które już wydał. I zastanawia się co by zmienił, poprawił, dodał. Zwłaszcza, że za pasem "Chłopcy 3 i historia nabrała już kształtu. Opowiadanie pojawiło się na prośbę Kuby, ponieważ siedziało w nim już długi i w końcu mógł się od niego uwolnić. Nakład 1 tomu jest na wyczerpaniu, stąd wznowienie. [...] Nie jest to w żadnym wypadku kara dla wiernych czytelników, a smaczek, którym można się delektować.

Skoro już przy temacie Jakuba Ćwieka jesteśmy, informuję o spotkaniu z autorem, które odbędzie się 25 października o godzinie 15.00 na stoisku D38 podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9). Podczas spotkania będzie można nabyć przedpremierowo swój egzemplarz "Chłopców 3".

Aha. Wszyscy Ci, którzy na spotkanie nie dotrą również mają szansę zdobyć książkę wcześniej. Jak poinformował Jakub Ćwiek na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku, ruszyła przedsprzedaż, a wysyłki zaczną się już 23 października.

Opis "Chłopcy 3. Zguba":

chłopcy 3

"Gdzie są moi Chłopcy?!"

Krótkie wakacje Dzwoneczka nieomal kończą się tragedią. Gdy wróżka budzi się po wielomiesięcznej śpiączce, odkrywa, że całe życie, jakie znała, to tylko twór podświadomości, a prawda jest... zupełnie inna. Jaką rolę w intrydze odgrywa Cień i sam Piotruś Pan? I gdzie podziali się Chłopcy? Za odpowiedzi na te pytania Dzwoneczek będzie musiała zapłacić wysoką cenę. O ile w ogóle zdąży je poznać...

Zguba to książka, przy której Czytelnik będzie miał poczucie, że opuścił stary, poczciwy lunapark i właśnie pędzi Skrótem na złamanie karku. Świat Chłopców 3 jest bezwzględny i brudny (tak jak bezwzględna i brudna bywa dorosłość), a jednocześnie niebywale pociągający. Najlepsza część bestsellerowego cyklu!

Komentarze

0
·
Opowiadanie chyba można byłoby dołączyć do trzeciego tomu, a jeśli nie, to czwartego. Nie kupuję tego wyjaśnienia. Tym bardziej jestem rozczarowany powyższą sytuacją, bo książki Jakuba Ćwieka długością nie grzeszą. Wiem, że najpierw jakość, potem ilość, taaa... Tylko że jakość tą ilością trzeba jednak potwierdzić. Nie mówię, że "Chłopcy" mi się nie podobali, bo akurat pierwszy tom był bardzo dobry, dopiero drugi mnie nie zachwycił, ale obu tej ilości właśnie brakowało. Może jeśli ktoś mało czyta, to jemu to wystarcza, nie wiem. Mnie jednak nie.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...