"Na ostrzu noża" 16 lipca w księgarniach

na ostrzu noża

Mam przyjemność ogłosić, że Game Exe objęło patronatem książkę "Na ostrzu noża" autorstwa Patricka Nessa. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc już za kilka dni, 16 lipca.

Autor znany jest polskim czytelnikom za sprawą niezwykłej książki "Siedem minut po północy", mrocznej, przejmującej opowieści o trzynastoletnim chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu.

​​Powieść "Na ostrzu noża" (ang. The Knife of Never Letting Go) to pierwszy tom bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej trylogii Ruchomy Chaos Patricka Nessa. Trylogia ta jest uznawana za jedną z najlepszych serii dla młodego czytelnika napisanych w ostatnich latach, choć poruszone w niej zagadnienia i literacki kunszt autora sprawiają, że jest również idealną lekturą dla dorosłego czytelnika. ​ ​Stała się ona międzynarodowym bestsellerem, a prawa do jej sfilmowania zostały nabyte przez wytwórnię Lionsgate, która przeniosła na ekran filmowy między innymi "Igrzyska Śmierci".

Todd Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on ​.

Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że osada coś przed nim ukrywa – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych mieszkańców osady, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego​​ nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie?

Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna, aby pojąć, kim naprawdę jest.

Więcej informacji o serii znajdziecie tutaj.

Premiera: 16 lipca 2014r.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...