dziki_lad

Rebis na czerwiec

2 minuty czytania

W czerwcu nakładem wydawnictwa Rebis ukazać ma się pięć nowości książkowych z zakresu fantastyki. W rozszerzeniu newsa znajdziecie ich pełną listę wraz datami premier.

rebis

3 czerwca

"Krótki, szczęśliwy żywot brązowego Oxforda" Philip K. Dick

krótki szczęśliwy żywot brązowego oxforda

Pierwsza część opowiadań zebranych Dicka zawiera utwory, które powstały w latach 1951–1952. Niepowtarzalny dowcip i dużo lżejsza od późniejszych utworów konwencja sprawiają, że czyta się je z prawdziwą przyjemnością, choć w niektórych pobrzmiewa już echo zimnej wojny i globalnego zagrożenia komunizmem. Mimo ogromnej różnorodności opowiadań, każde z nich nosi znamię mistrzostwa Dicka.

17 czerwca

"Mentaci Diuny" Kevin J. Anderson i Brian Herbert

mentaci diuny

Butlerianie rosną w siłę. Ich wróg, Josef Venport, rozbudowuje Ven Hold, przejmując konkurencyjne przedsiębiorstwa. Narastającego konfliktu nie jest w stanie załagodzić słaby Imperator. Tymczasem dyrektor Szkoły Mentatów Gilbertus Albans przechowuje pamięć rdzeniową niezależnego robota Erazma, który nawiązuje przyjacielskie stosunki z leczącą się tam siostrą Salvadora – Anną. Albans zostaje zdemaskowany jako apologeta maszyn i stracony. Anna Corrino ucieka z Erazmem z Lampadasa.

"Krew tyranów" Naomi Novik

temeraire

Wyrzucony na brzeg Japonii Laurence odkrywa, że jest wplątany w sieć politycznych intryg, które stanowią zagrożenie nie tylko dla niego, ale i dla pozycji Anglii na Dalekim Wschodzie. Na zachodzie szerzy się pożoga. Napoleon zwrócił się przeciwko carowi Aleksandrowi i prowadzi na niego armię, by dodać Rosję do listy swoich podbojów. To właśnie pod bramami Moskwy ponownie połączeni Laurence i Temeraire stawią czoło ostatecznemu wyzwaniu...

"Monument 14: Odcięci od świata" Emmy Laybourne

monument 13

W tej pełnej akcji debiutanckiej powieści Emmy Laybourne sześcioro licealistów, dwoje ośmioklasistów (w tym jeden geniusz techniczny) oraz sześcioro maluchów chroni się w sieciowym hipermarkecie. Tymczasem na zewnątrz cała seria coraz gorszych kataklizmów – od potwornego gradobicia po wyciek broni chemicznej – niszczy ich świat.

24 czerwca

"Aposiopesis" Andrzej W. Sawicki

Akcja rozgrywa się w 1871 r. w Warszawie, którą zamieszkują junkierki (Henrietta von Kirchheim), szaleni inżynierowie (Danił Downar) oraz postacie historyczne (feldmarszałek Berg). Henrietta, w której podkochuje się Danił, przypadkiem znajduje się w tej samej teatralnej loży, w której ginie wysoki austriacki urzędnik. Konflikt dyplomatyczny wisi na włosku, śledztwo toczy się na najwyższym szczeblu, a zamieszani w nie bohaterowie odkrywają, że sprawcą jest trupochód, któremu pewien Rosjanin z kręgów zbliżonych do władzy w walce o kobietę odebrał najpierw ręce, potem słuch, a na koniec życie.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...