Książki fantastyczne

Pomnik Jakuba Wędrowycza

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: wtorek, 21 sierpnia 2012

Dość ciekawe pomysły mają ludzie. Ostatnio najciekawszym mogą pochwalić się Marek Farfos i Krzysztof Księski, którzy postanowili postawić pomnik Jakubowi Wędrowyczowi, bohaterowi fikcyjnej powieści autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Pomnik ma stanąć przy wjeździe do Wojsławic (woj. lubelskie) i liczyć sobie wysokość trzech metrów. Warto zaznaczyć, że posiada akceptację pisarza oraz wydawcy – Fabryki Słów. W chwili, gdy piszę tego newsa, na realizację tego przedsięwzięcia została wpłacona kwota licząca około dwustu złotych, a potrzeba sześciu tysięcy. Pieniądze na projekt należy wpłacać do 18 listopada 2012 roku, możecie to zrobić tutaj. Na dole filmik, promujący przedsięwzięcie – tragiczny, wiem, ale nie to najważniejsze, lecz to, aby się udało!

A co myślicie o postawieniu pomnika Geraltowi, Torkilowi albo Achai? W końcu te postacie także są ikoną polskiej literatury fantastycznej. Ja na Geralta, Triss czy Jaskra to bym pieniądze dał... A wy?

Komentarze

enether · wtorek, 21 sierpnia 2012, 19:34
0
Wędrowyczowi pomnik? Jak najbardziej! Ale najpierw ten obiecany ku czci Sashy Grey proszę.
Sosna · wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:20
0
W Polsce jest dziwna moda na stawianie pomników wszystkiemu i wszędzie. Niedawno niedaleko mnie zlikwidowali plac zabaw, żeby postawić 5 pomnik papieża w okolicy, ja osobiście mam już dość tego typu inicjatyw, głównie dzięki politykom.
enether · wtorek, 21 sierpnia 2012, 22:14
0
Spoko, w moich okolicach moda jest jeszcze gorsza. Dzieci dopominają się o skate park? Postawmy fontannę. Potrzebny remont zabytkowej kamieniczki? Postawmy kolejną fontannę! I jeszcze jedną w parku! I wyremontujmy tę starą! FONTANNY SERIOUS BUSINESS
Redhorn Steelaxe · środa, 22 sierpnia 2012, 01:12
0
We Wrocku też postawiono pomnik, wielkiego szklanego chu...
Znaczy się, SkyTower oczywiście!
Furin · czwartek, 23 sierpnia 2012, 09:26
0
No, na Geralta, na Yennefer, na Ciri też bym się dołożył. Co by to był za widok.
A to, że zasypuje się nas kiczowatymi pomnikami to akurat prawda. Ale taki pomnik, np. dla Geralta to przecież nie kicz i nie w kij dmuchał. Ciekawa inicjatywa.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...