Zapowiedzi Jaguara na 2012

4 minuty czytania

Wydawnictwo Jaguar, za pośrednictwem swojej strony internetowej, opublikowało zapowiedzi swoich książek, których premiera odbędzie się już w przyszłym roku.

zwiadowcy, sesarz nihon-jaofiara

Miłośnicy fantastyki znajdą dla siebie całkiem sporo. Zacząć należy od już dziesiątego tomu bardzo dobrze ocenianej i popularnej także w Polsce serii Zwiadowcy. Najnowszy tom, noszący nazwę Cesarz Nihon-Ja, kontynuuje wcześniej rozpoczętą historię. Wygląda na to, że Horace przepadł na dobre i nie daje znaku życia od momentu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja. Evalyn, Will i Allys zaczynają się poważnie martwić o losy przyjaciela. W końcu postanawiają opuścić bezpieczne Araluen, by dowiedzieć się, co też spotkało Horacego. Ze zdumieniem odkrywają, że zaangażował się on w politykę Cesarstwa. W dalekim kraju wspomaga obalonego przez Senjiego Secta cesarza.

Za wspomnianą książkę przyjdzie nam zapłacić 39,90 PLN.

Kolejna pozycja to także kontynuacja, ale dużo skromniejszej serii, bo z opisywaną właśnie Ofiarą. Zagubioną liczącą sobie w sumie trzy tomy. W najnowszym z nich poznamy dalsze losy czterech dziewczyn o różnych charakterach. W roli ofiary obsadzono Serenę, która potrafi czytać w umysłach innych. Doskonale wie, że jej zadaniem jest walka z Ciemnością, ale jednak jej serce ulega Stantonowi – urodzonemu w XIII wieku nieśmiertelnemu czcicielowi Atroxa. Miłość ta prowadzić może do tragedii, której pierwsze ostrzeżenie pojawia się w Halloween. Właśnie wtedy w powietrzu pojawiają się dziwne wibracje zapowiadające śmierć. Stanton jest gotowy bronić ukochanej przed Malcolmem, którego okrucieństwo jest tak wielkie, że staje się legendą. Ten ostatni jednak stara się przed czymś sługę Atroxa ostrzec.

Zagubioną okazuje się być Tianna, która pewnego dnia budzi się i nie pamięta, kim jest. Znaleziona w bucie karteczka z imieniem to jedyne, co w danym momencie przypomina jej o straconym ze wspomnieniami życiu. Chociaż inni doskonale ją znają, to dziewczyna nie rozpoznaje twarzy i imion. Odkrywa także, że nie jest jak inni – potrafi siłą woli przesuwać różne przedmioty. Jej dar nie pozostaje tajemnicą dla dwóch rosłych mężczyzn, którzy śledzą każdy jej krok. Tianna będzie musiała odzyskać wspomnienia, bo być może tylko wtedy uda jej się uciec prześladowcom.

Za tę kolejną część sagi paranormal będziemy musieli również zapłacić 39,90 PLN.

zagubieni w czasiemroczne światło

Wiadomo, że "lubimy tylko te piosenki, które już znamy", dlatego szósty tom sagi Błękitnokrwiści to także kontynuacja. Melissa De La Cruz w Zagubionych w czasie kontynuuje wątek związanych nierozerwalną więzią Jacka i Schuyler. Przyszedł jednak czas rozstania, gdyż Schuyler pragnie wypełnić ostatnią wolę Lawrence'a Van Alena. W tym celu udaje się do Aleksandrii, gdzie ma odnaleźć mityczne Wrota, czyli ostatnią nadzieję błękitnokrwistych. Okazuje się, że cel podróży wcale nie jest takim, jakim jej się do tej pory wydawał. W tym czasie Jack powraca do Nowego Jorku, by raz jeszcze spotkać się z Mimi. Nie wie jednak, że jego siostra nie znajduje się już na terenie Stanów. Mimi, w towarzystwie Olivera, wruszyła do Egiptu, by tam uratować Kingleya Martina. Zdeterminowana i uparta nie rozumie, że każda przygoda miłosna nie musi się kończyć dobrze.

Szósty tom sagi póki co nie ma ustalonej ceny.

Mroczne światło Lesley Livingston to kontynuacja debiutanckiego Oddechu Nocy. Cała planowana trylogia jest luźno oparta na Śnie nocy letniej Szekspira. Życie i kariera główej bohaterki, Kelley, wreszcie zaczynają się układać. Aktorka ma zagrać główną rolę w nowojorskim spektaklu "Romeo i Julia". Niby wszystko jest jak trzeba, ale dziewczyna tęskni za Sonnym, który wrócił do innego świata, by wypełnić zadanie zlecone mu przez Króla Oberona – ojca Kelley. Dziewczyna wie, że grozi mu niebezpieczeństwo, ale wkrótce sama, jako potomkini jednego z władców Faerie, stanie się celem polowań. Elfie dwory pełne są intryg, zaś niektórzy mieszkańcy innego świata wręcz desperacko pragną władzy nad śmiertelnikami. Kelley odkrywa, że ktoś usilnie stara się o to, by już nigdy nie ujrzała Sonny'ego.

Mroczne światło zostało wycenione na 37,50 PLN.

bestiariusz stracharzabestiariusz stracharza

Bestiariusz Stracharza to właściwie dodatek do ciepło przyjętej serii Kroniki Wardstone. Pozycja ta jest pomyślana jako kompendium wiedzy mistrza Gregory?ego. Tym samym bestiariusz zawiera tak opisy istot mroku, które pojawiają się w cyklu, jak też lekcje i porady dla nowego adepta walki ze złem. Książka została ozdobiona ilustracjami autorstwa Julka Hellera.

Nie wiemy jeszcze, ile ma kosztować ta pozycja.

Live As We Knew It to kolejna książka opisująca koniec znanego nam świata. Szesnastoletnia Miranda mieszka w Pensylwanni. Do tej pory wiodła normalne życie, które jednak ulegnie zmianie. W powierzchnię Księżyca uderza asteroida, zaś Ziemia boleśnie odczuwa skutki tego zdarzenia.

Szybko trzeba zapomnieć o komputerach, elektryczności czy komunikacja. Pogoda się zmienia a miasta padają ofiarami jej kaprysów. Na domiar złego zbliża się bezlitosna zima, wspomagana arktycznym wiatrem. Miranda, wraz z matką i dwoma braćmi, będzie musiała zrobić wszystko, by ocalić siebie i swoją rodzinę.

Za tę katastroficzną wizję trzeba będzie zapłacić, ale ponownie wydawca nie podał jeszcze ceny.

Kolejne pozycje, planowane na 2012 rok, możecie znaleźć tutaj.

Komentarze

0
·
Kolejna część Zwiadowców Mnie to się już znudziło. Mogę zdradzić zakończenie - wszystko zakończy się dobrze, a wróg będzie pod wrażeniem umiejętności zwiadowców.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...