dziki_lad

Assassin’s Creed: Bractwo już 9 listopada w polskich księgarniach!

2 minuty czytania

Informacja prasowa

assassin's creed: bractwo, ezio auditore, ubisoft, cesare biorgiia, oliver bowden, aim media

Już 9 listopada trafi do polskich księgarń druga część przygód Ezia Auditore zatytułowana Assassin’s Creed: Bractwo. Książka oparta jest na grze firmy Ubisoft pt. Assassin’s Creed: Brotherhood, entuzjastycznie przyjętej przez fanów serii. Tym razem Ezio, dojrzały i zaprawiony w boju asasyn, stawia czoła wcieleniu zła i zepsucia, synowi papieża Aleksandra VI – Cesare Borgii.

Po sukcesie wydanej w zeszłym roku powieści Assassin’s Creed: Renesans, opowiadającej o młodym florenckim szlachcicu, Eziu Auditore, odkrywającym swoje prawdziwe przeznaczenie i rzucającym się w wir walki z zagrażającym ludzkości zakonem templariuszy, wydawnictwo Insignis Media wprowadza na księgarskie półki kolejny tytuł z serii – Assassin’s Creed: Bractwo.

Książka, oparta na bestsellerowej i znakomicie przyjętej przez fanów grze Assassin’s Creed: Brotherhood firmy Ubisoft, jest bezpośrednią kontynuacją Renesansu. Rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się akcja poprzedniej powieści. Ezio, oszołomiony widzeniem, którego po wygranej walce z Rodrigem Borgią doświadczył w tajemnej krypcie Kaplicy Sykstyńskiej, dołącza do oczekujących go przyjaciół asasynów. Po niedługim czasie okazuje się jednak, że walka wcale się nie skończyła i że zwycięstwo, które Ezio odniósł nad uosabiającym siły zła, demonicznym Aleksandrem VI, jest tyleż krótkotrwałe, co pozorne.

Czy aby na pewno Rodrigo Borgia nie żyje? Do czego dąży jego syn, Cesare? Jak wygląda Rzym i życie mieszkańców Wiecznego Miasta pod jego despotycznymi rządami? Dla kogo obecnie pracuje Leonardo da Vinci? Czy geniusz renesansu będzie i tym razem w stanie pomóc swojemu dawnemu przyjacielowi? Co jest powodem tarć między Eziem a Machiavellim? Ezio będzie też musiał dołożyć starań, by zapanować nad jednością Bractwa, a niektóre sprawy zaczną wymykać mu się spod kontroli. Zginie niezwykle bliska mu osoba, siostra asasyna odkryje smak niezależności i ryzyka, a wszelkie przesłanki będą świadczyły o tym, że w szeregach Bractwa czai się zdrajca. Na domiar złego okaże się, że Ezio nie do końca szczęśliwie ulokował swoje uczucia.

Assassin’s Creed: Bractwo. Powieść, którą od pierwszej strony aż do samego końca wypełnia niezwykle dynamiczna akcja, rozgrywająca się w pobudzającej wyobraźnię scenerii przesiąkniętego zepsuciem i upadłego Wiecznego Miasta, trafi na półki księgarskie już 9 listopada. Jak zapewnia wydawca, na pewno nie będzie to ostatnia książka z serii Assassin’s Creed, jaka ukaże się w Polsce.

Komentarze

0
·
Na podstawie tej gry była książka? I to jeszcze sprzedana z sukcesem?? Ja to zawsze jakaś niedoinformowana jestem. Ale mam mieszane uczucia co do tego, czy czegoś dobrego można się po tym spodziewać. Może się mylę? Ktoś podzieli się swoim zdaniem?
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krew_na_scianie dnia czwartek, 27 października 2011, 13:38 napisał

Na podstawie tej gry była książka? I to jeszcze sprzedana z sukcesem?? Ja to zawsze jakaś niedoinformowana jestem. Ale mam mieszane uczucia co do tego, czy czegoś dobrego można się po tym spodziewać. Może się mylę? Ktoś podzieli się swoim zdaniem?

Ja też nie pałam radością, gdy na podstawie gry powstaje książka. Pewnie mój kolega jako fan AC2 przeczyta, ja poczekam na komentarze i recki (Game exe?).
0
·
Nie za bardzo lubię książki na podstawie gier.Nie pasuje mi to. Trochę jest to dziwne, ale cóż jest jak jest.Poczekam najpierw na opinię i na wolny czas

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...