Wydrążony Człowiek. Muza Ognia

1 minuta czytania

Informacja prasowa

wydrążony człowiek, muza ognia, dan simmons, prószyński i s-ka

Już w najbliższy wtorek, 21 czerwca, do sprzedaży trafi dwupak powieściowy WYDRĄŻONY CZŁOWIEK. MUZA OGNIA autorstwa Dana Simmonsa. Pozycja ta ukaże się w serii pod patronatem „Nowej Fantastyki”.

Simmons to żywa legenda fantastyki, autor doskonałego cyklu „Hyperion Cantos”. W przedpremierowej recenzji naszego dwupaku czytamy:

„Wydrążony człowiek i Muza ognia to dwa różne, zupełnie odrębne dzieła, które jednak łączy wspólny motyw – poszukiwanie prawdy o wszechświecie i rządzących nim siłach oraz miejscu, jakie zajmuje w nim człowiek. Oba te utwory szczerze polecam każdemu, kogo nurtują podstawowe pytania od wieków zadawane przez filozofów, a także wszystkim, którzy po prostu mają ochotę na kawałek porządnej, ale niekoniecznie lekkiej literatury. Ja należę do obu tych grup jednocześnie i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Simmons nie zawiódł mnie pod żadnym względem.”

Paulina Maria "Lorelay" Szymborska–Karcz, Efantastyka.pl

Redaktorzy serwisu Esensja.pl piszą natomiast:

„Simmons to pisarz, którego nie trzeba przedstawiać czytelnikom „Esensji”. Autor kultowego cyklu „Hyperion” dał się poznać jako oryginalny i utalentowany opowiadacz historii przełamujących ograniczenia gatunkowe fantastyki. Nowa książka Simmonsa, tym razem ukazująca się pod szyldem wydawnictwa Prószyński i S-ka, to w rzeczywistości dwie pozycje: nominowana do Locus Award powieść „Wydrążony człowiek” oraz nowa (pochodząca z 2008 roku) stustronicowa nowela „Muza Ognia”. Polecamy bez cienia wątpliwości!”

Wtóruje im Wojtek Sedeńko, wydawca i krytyk, który na swoim blogu pisze:

„Dwie powieści Dana Simmonsa w jednym tomie to znakomita propozycja. Proza Simmonsa jest zawsze dopracowana i ciekawa, pomysły świeże – to zdecydowanie jeden z najlepszych autorów fantastyki na rynku.”

Na rozbudzenie apetytu przesyłam fragment MUZY OGNIA – tekstu premierowego.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...