Zimistrz i Beowulf – patronat GameExe.pl

1 minuta czytania

Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazały się dwie książki: Beowulf, do której wstęp napisał Neil Gainman oraz Zimistrz. Opowieść ze Świata Dysku spod pióra Terryego Pratcheta. Obie książki zostały objęte patronatem portalu GameExe.pl Poniżej prezentujemy notki dotyczące obu dzieł oraz linki do fragmentów powieści. Zachęcamy do lektury!

Beowulf

Średniowieczny epos rycerski, wspaniała, monumentalna opowieść, klasyka literatury przygodowej rozpoczyna nowe życie w znakomitej, zapierającej dech adaptacji napisanej dla współczesnego czytelnika. Uhonorowana licznymi nagrodami Caitlín R. Kiernan napisała powieść na podstawie scenariusza filmowego autorstwa Neila Gaimana i nagrodzonego Oscarem współautora scenariusza „Pulp Fiction” Rogera Avary’ego. To opowieść o bohaterze, który przybywa do przeklętej krainy, aby zatriumfować tam, gdzie tak wielu poniosło klęskę… lub zginąć, jak zginęło już tylu śmiałków. Czytaj fragment Beowulfa.

Zimistrz

Tiffany zrobiła jeden niewłaściwy krok, popełniła jeden drobny błąd... A teraz duch zimy się w niej zakochał. Daje róże i góry lodowe, wyznaje uczucie lawinami i obsypuje płatkami śniegu. Trudno to znosić, kiedy ma się trzynaście lat, ale jest to również trochę no... miłe. „Łojzicku!” A tak, klan Nac Mac Feeglów jest na miejscu, by pomagać i się wtrącać. Ale jeśli Tiffany nie znajdzie rozwiązania, może już nigdy nie przyjdzie wiosna... Czytaj fragment Zimistrza.

Komentarze

0
·
A banner pod pierwszym newsem? ;>
0
·
Powinno być GameExe, a nie GemeExe

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...