Ksiądz pali Harry'ego Pottera i inne obiekty domniemanej magii

Jednym z newsów dnia, który niestety nie jest newsem na Prima Aprilips, okazała się informacja o spaleniu książek przez księdza i ministrantów parafii w Gdańsku.

harry potter

Informacja o czynie pojawiła się na funpage'u Fundacja SMS z NIEBA i jest szeroko komentowana w sieci. Wśród spalonych książek znalazł się "Harry Potter" i "Zmierzch", a nawet inne przedmioty podejrzewane o zawartość magii, jak parasolka Hello Kitty.

Do sytuacji odniosło się już wydawnictwo Media Rodzina, polski wydawca "Harry'ego Pottera". Jego prezes, Robert D. Gamble, przypomniał słowa J.K. Rowling z konferencji, na której zapytano ją, czy wierzy w magię.

harry potterharry potter

Brytyjska pisarka odpowiedziała, że nie, ale wierzy w siłę wyobraźni. Gamble zaznacza, że świat "Harry'ego Pottera" to czysta fantastyka, a zarazem istotna lekcja, że kluczem do zwycięstwa jest wybieranie tego, co dobre – nawet jeśli bywa to trudne.

O całej akcji zrobiło się głośno. Doszła nawet do BBC.

Źródło: www.facebook.com

Komentarze

1
·
Smutne, że takie barbarzyństwo pałęta się w naszym kraju
1
·
Gdyby jeszcze palili 50 twarzy Greya to sam stałbym z kanistrem.
0
·
No Zmierzch to jeszcze rozumiem:P no ale Harry Potter? To dzięki niemu młodzi ludzie zaczęli więcej czytać i otworzył nowe ścieżki wyobraźni.
0
·
Nie do przyjęcia w żadnym wypadku, nawet Greya.

A propos - czy wiecie że - uczniowie mogą nie wiedzieć, że hitlerowcy palili książki?

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...