bitwa_blizniakow

Moja Lady Jane – mieszanka gatunkowa od SQN

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Moja Lady Jane

Wkrótce nakładem SQN Imaginatio ukaże się powieść z gatunku „historical fantasy”. Autorki (nazywają siebie „trzema lejdis”) przenoszą czytelnika w klimatyczny świat XVI–wiecznego Londynu, a dokładniej na dwór dynastii Tudorów, gdzie rozpoczyna się szalona gra o tron... Moja Lady Jane to prześmieszna, fantastyczna i romantyczna historia, którą trzeba poznać. Premiera 19 lipca.

Skąd pomysł na książkę i napisanie historii od nowa? Lady Jane Grey żyła naprawdę i była nazywana „dziewięciodniową królową”, ponieważ tyle trwały jej rządy. Po wielu intrygach dworskich królowa została skazana na śmierć. Jednym z powodów była jej wiara – Jane miała nawrócić się na katolicyzm, jeśli nie, musiała… umrzeć. Lady Grey została ścięta w Tower Green na odosobnionej egzekucji, zarezerwowanej dla członków rodziny królewskiej. Do końca przekonywano ją, aby zmieniła swoją wiarę – królowa była jednak nieugięta. Ta poruszająca historia młodej dziewczyny zainspirowała autorki do stworzenia rewelacyjnego retellingu, w którym skrzy się od humoru i fantazji – Hand, Ashtion i Meadows chciały w ten sposób uhonorować waleczną Lady Jane Grey.

Alternatywna Anglia pod rządami Tudorów, magia, intrygi pałacowe, a w tym wszystkim… koń?! Jedno jest pewne – w czasie lektury będziecie rżeć ze śmiechu!

Ewa Cat Mędrzecka, Cat Vloguje

Moja Lady Jane

Moja Lady Jane
  • Autor: C. Hand, B. Ashton, J. Meadows
  • Wydawnictwo: SQN Imaginatio
  • Liczba stron: 432
  • Data wydania: 19 lipca 2017
  • ISBN: 978-83-65836-18-2
  • Cena: 37,90 zł (z VAT)

Książkę można już zamawiać.

Prześmieszna, fantastyczna, romantyczna i całkowicie (ale tak naprawdę, to wcale nie) prawdziwa historia lady Jane Grey.

Jane, lat szesnaście, ma wyjść za mąż za kompletnie obcego faceta. Zostaje wmieszana w intrygę, której celem jest obalenie króla Edwarda. To jednak najmniejszy z problemów biednej Jane. Bo zostanie królową (między innymi...).

Do czego doprowadzi ta zwariowana gra o tron?

Tudorowie spotykają “Monty Pythona”. Przygotujcie się na salwy śmiechu, tylko pereł nie pogubcie.

Tahereh Mafi, autorka bestsellera „New York Timesa”, cyklu Dotyk Julii

Pełna humoru baśniowa opowieść o lady Jane i przystojnym czworonogu. Musicie ją poznać!

Kinga Maszota, KiniaBook

Oszałamiająca fantasy historyczna, której nie wolno przegapić.

„Publishers Weekly”

TRZY LEJDIS

Brodi Ashton, autorka cyklu Everneath oraz książki Diplomatic Immunity, Cynthia Hand, autorka bestsellerowego cyklu „New York Timesa” Unearthly i powieści The Last Time We Say Goodbye, oraz Jodi Meadows, autorka cyklu Incarnate and Orphan Queen, po raz pierwszy spotkały się w roku 2012, gdy ich wydawcy wysłali je razem na książkowe tournée. W sumie napisały 13 powieści, garść opowiadań oraz kilka naprawdę kiepskich wierszy, ale dopiero teraz po raz pierwszy postanowiły stworzyć coś wspólnie. Są przyjaciółkami. Naprawiają historię, pisząc na nowo co smutniejsze fragmenty.

  Moja Lady Jane

SQN Imaginatio. Twoja broń w walce z rzeczywistością

Fantastyka kojarzy się z wolnością, niczym nieskrępowaną przestrzenią wyobraźni, swobodą w budowaniu światów i kreowaniu bohaterów. Potrzebuje miejsca, żeby rozwinąć skrzydła. Dlatego uznaliśmy, że fantastyka wydawana pod szyldem SQN zasługuje na własną markę – osobne miejsce, w którym będziecie mogli się zatrzymać, odpocząć i zanurzyć się w świecie fantastyki. W naszym świecie.

Zapraszamy do nas. SQN Imaginatio to najlepsza literatura gatunkowa.

Komentarze

0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia sobota, 15 lipca 2017, 11:00 napisał

Lady Grey została ścięta w Tower Green na odosobnionej egzekucji, zarezerwowanej dla członków rodziny królewskiej. Do końca przekonywano ją, aby zmieniła swoją wiarę – królowa była jednak nieugięta. Ta poruszająca historia młodej dziewczyny zainspirowała autorki do stworzenia rewelacyjnego retellingu, w którym skrzy się od humoru i fantazji – Hand, Ashtion i Meadows chciały w ten sposób uhonorować waleczną Lady Jane Grey.

Bzdury, w ogóle tam nie o to chodziło, sprawa miała charakter czysto polityczny. Tragedia lady Grey polegała na tym, że cała rodzina ją wpierw wykorzystała w celu przechwycenia korony, a potem się jej bezpardonowo wyparła, co nie uchroniło głównych postaci spisku przed śmiercią za rządów Marii Tudor. Aspekt religijny nie miał niemal w ogóle żadnego znaczenia w tej konkretnej sprawie. Żenujące wciskanie podtekstów do historii i żerowanie na naiwności ludzkiej.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...