Nadchodzi premiera I wrzucą was w ogień

2 minuty czytania

Informacja prasowa

sine qua non, sqn imagination, piotr patykiewicz, i wrzucą was w ogień

"I wrzucą was w ogień" to druga książka Piotra Patykiewicza z uniwersum Dopóki nie zgasną gwiazdy. Nowa powieść, podobnie jak poprzedniczka, została utrzymana w duchu prozy postapokaliptycznej. Do skutego lodem świata po Upadku czytelnicy będą mogli ponownie wejść 14 września. I wrzucą was w ogień ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

W czerwcu 2015 roku na rynku pojawiła się powieść "Dopóki nie zgasną gwiazdy". Patykiewicz wykreował w niej świat wyniszczony tajemniczym kataklizmem. Świat, w którym panuje wieczna zima, a pozostali przy życiu ludzie musieli schronić się w wysoko w górach przed nowym, nieznanym zagrożeniem. Na przekór postapokaliptycznym trendom autor odszedł daleko od ciasnych tuneli metra i atomowej zagłady, a na stronach jego książki na próżno było szukać broni palnej. Zamiast tego czytelnik dostał bardzo prawdziwą historię łączącą powieść przygodową z obyczajową. Wśród inspiracji pisarz wymieniał twórczość Centkiewiczów, Jacka Londona czy sagi islandzkie.

W "I wrzucą was w ogień" pisarz przenosi akcję dwadzieścia pięć lat do przodu w stosunku do zakończenia "Dopóki nie zgasną gwiazdy". Inaczej też rozstawia akcenty. Na pierwszy plan wysuwa się warstwa obyczajowo-psychologiczna, z przejęciem czytelnik będzie obserwował dramaty poszczególnych postaci. Nie znaczy to, że brak w powieści przygody. Tej nadal będzie sporo.

sine qua non, sqn imagination, piotr patykiewicz, i wrzucą was w ogień

Z chłopca wiecznie goniącego za przygodą Kacper wyrósł na twardego mężczyznę. Życie w konserwatywnej społeczności, ciągłe zagrożenia i trudne decyzje zahartowały go i uczyniły wzorem dla wielu. Teraz musi udać się w nieznany świat cywilizacji wyrosłej na gruzach miasta sprzed Upadku. Ceny takiej jak ta, którą przyjdzie mu zapłacić za ocalenie córki, nie żądano od nikogo przed nim.

Kaśka, córka Kacpra, postanawia odejść z Osady, by dogonić marzenia o życiu w Mieście. Tam, w tajemniczej i otoczonej kultem Ciepłowni, ogląda rzeczy, których istnienia nie przeczuwała, i odkrywa, że stała się częścią nieludzkiego planu.

Gęsta i przejmująca opowieść o zderzeniu dwóch światów: wiernego zasadom i pogrążonego w zepsuciu. Patykiewicz celnie i przenikliwie opowiada o przyszłości, która przytrafić się może również nam.

sine qua non, sqn imagination, piotr patykiewicz, i wrzucą was w ogień

Informacje o książce

  • Autor: Piotr Patykiewicz
  • Wydawnictwo: SQN Imaginatio
  • Liczba stron: 448
  • Data wydania: 14 września 2016
  • ISBN: 978-83-7924-636-6
  • Cena: 34,90 zł (z VAT)

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...