Jasper Fforde na Pyrkonie

Informacja prasowa

Z przyjemnością informujemy, że jednym z gości Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2015 w Poznaniu (24-26 kwietnia) będzie Jasper Fforde – autor przepełnionych humorem cyklu "Thursday Next" oraz książki "Ostatni Smokobójca". Pisarz będzie promował polską premierę powieści "Pieśń Kwarkostwora" wydanej nakładem Wydawnictwa SQN. Zapraszamy do udziału w punktach programu Jaspera Fforde’a oraz zapoznania się z jego twórczością.

jasper fforde

Punkty programu Jaspera Fforde’a:

 • pt 21:00 – [Panel] Architects and gardeners – Scena główna
 • sb 12:00 – [Panel] Modern Young Adult fiction – Rejestrowana 1
 • sb 17:30 – Spotkanie z Jasperem Fforde – Literacka 1
 • sb 20:00 – [Panel] British fiction, British humour – Rejestrowana 1
 • nd 11:00 – Autografy – Jasper Fforde – Autografy

Jasper Fforde dysponuje takimi zapasami nieokiełznanej wyobraźni, że mógłby ją pakować w słoiki i sprzedawać, a zapasy i tak nigdy by się nie wyczerpały.

Anna Misztak, red. nacz. LubimyCzytac.pl

jasper fforde

Dawno, dawno temu magia zniknęła z powierzchni ziemi. Lecz z dnia na dzień wszystko się zmieniło.

Pieśń Kwarkostwora

The Song of the Quarkbeast

 • Autor: Jasper Fforde
 • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
 • Język oryginału: angielski
 • Wydawnictwo: SQN
 • Liczba stron: 320
 • Data wydania: 22 kwietnia 2015
 • ISBN: 978-83-7924-312-9
 • Cena: 34,90 zł

Książkę można zamówić już teraz w księgarni internetowej LaBotiga.pl. Z kodem rabatowym KWARK otrzymacie 25% zniżki od ceny okładkowej.

Poziom energii magicznej znowu rośnie i król Snodd IV zaczyna rozumieć, że kto ma władzę nad mocą, ma władzę nad… praktycznie wszystkim innym. Tylko jedna osoba może rozwiać jego chciwe sny o bogactwie i potędze. Poznajcie Jennifer Strange, szesnastoletnią menedżerkę Kazam, agencji zatrudniającej czarodziejów i jasnowidzów.

Mogąc liczyć tylko na jednego ze swoich magów oraz wiernego asystenta Tygrysa, Jennifer musi pokrzyżować niecne plany króla. A nie będzie to łatwe, gdyż monarcha sprzymierzył się z szefem konkurencyjnej firmy, doświadczonym i niegodziwym czarodziejem Blixem Zadziwiającym. Jennifer zrobi jednak wszystko, aby szlachetna sztuka magii nie stała się narzędziem w rękach skorumpowanego, żądnego zysku despoty.

Na kartach tej powieści pojawią się także tajemniczy Tymczasowy Łoś, pozbawiona mocy Kiedyś Cudowna Boo, dobrze nam znana Matka Zenobia, a także sam Pan Zambini. Oraz… Kwark!

Jeśli kochasz Pratchetta i w ogóle literaturę brytyjską – kup. Jeśli lubisz dobre, opowiadane z humorem, ale niepozbawione morału historie – kup. Jeśli masz ochotę na zacnie napisaną i trzymającą w napięciu do ostatnich stron powieść – kup.

Łukasz Pilarski, eFantastyka.pl

Spodoba się wszystkim miłośnikom dobrej literatury. Intrygę chwyci już bystry dziesięciolatek, samego siebie odnajdzie w fabule nastolatek, zaś poczucie humoru z najwyższej półki doceni dorosły czytelnik.

Sylwia Skorstad, RepublikaKobiet.pl

***

Informacja o autorze:

Jasper Fforde to ceniony przez czytelników i krytykę pisarz odnajdujący się w wielu gatunkach literackich. "Ostatni Smokobójca" to jego pierwsza powieść o Jennifer Strange; "Pieśń Kwarkostwora" jest jej kontynuacją. Pan Fforde porzucił dla pisania karierę w przemyśle filmowym. Na szczęście dla nas. Aktualnie mieszka wraz ze swoją rodziną w Walii.

Wydawca w Polsce:

Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom, jest publikowanie książek „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną, a jeszcze kolejny dobrą beletrystyką. Każdy jednak ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książki.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć książki między innymi o tematyce sportowej i muzycznej, komiksy oraz fantastykę.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...