riese
Wiedźmin

Tej jesieni minie dziesięć lat od momentu premiery pierwszej części komputerowych przygód Geralta z Rivii. Chociaż tytuł ten ma w swoich zbiorach każdy fan tego typu produkcji, to wkrótce w sprzedaży pojawi się specjalna, limitowana edycja gry. Czy warto dać się skusić nostalgii?

the witcher,wiedźmin

Chociaż tytuł ten był już rozdawany za darmo, jak też często trafia na różnego rodzaju promocje, to być może znajdą się jeszcze chętni, by lepiej poznać grę, dzięki której Biały Wilk zagościł w świadomości graczy. Trudno jednak, aby wydusić z nabywcy niemal 50 złotych, więc musiało paść określenie "limitowana edycja". O co tak naprawdę chodzi?

Wiedźmin

Trudno zrozumieć Andrzeja Sapkowskiego, jeżeli chodzi o kwestię cyfrowych losów Geralta z Rivii. W jednym wywiadzie potrafi zjechać dokonania CD Projekt RED i przyznać otwarcie, że komputerowa saga o "Wiedźminie" narobiła mu sporo problemów, aby w kolejnej wypowiedzi otwarcie chwalić osiągnięcia polskiego studia oraz ciepło wypowiadać się o pracy rodzimych developerów. Tylko po to, aby później powiedzieć, że w sumie o tym temacie "nic nie wie, nie interesuje się, zarobiony jest". Kultowy autor wyraźnie sobie zaprzecza – no, ale! Artyście można pozwolić na naprawdę wiele, a nie ulega wątpliwości, że co by nie powiedział mistrz Sapkowski – statusu legendy nikt mu nie odbierze, więc każde kolejne rewelacje powinno przyjmować się z uśmiechem na twarzy, a widły zostawić raczej na inną okazję.

andrzej sapkowski

Tym razem, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer.net, pisarz bardzo ciepło wypowiadał się o grach z serii "Wiedźmin", stwierdzając wprost, że popełnił spory błąd nie wierząc, iż odniosą one jakikolwiek sukces.

"Byłem na tyle głupi, że od razu sprzedałem prawa. Zaoferowali mi procent od zysków, ale wypaliłem wtedy wprost, że żadnych zysków nie będzie i chcę wszystkie pieniądze od razu! To było głupie. Byłem na tyle głupi, że zostawiłem wszystko w ich rękach, ponieważ nie wierzyłem w ich sukces. Ale kto mógł przewidzieć taką popularność? Ja na pewno nie.

Wiedźmin

Geralt rozpoczął swój żywot na kartach książek, potem zawitał na duży, jak i szklany ekran. Prawdziwą popularność przyniósł mu jednak mariaż z branżą elektronicznej rozrywki. Jak się okazuje, na tym nie koniec, a to wszystko dzięki Teatrowi Muzycznemu w Gdyni, który planuje wystawić na swoich deskach musical o twardym wiedźminie. Scenariusz widowiska został oparty na opowiadaniach "Coś więcej", "Kwestia ceny", "Miecz przeznaczenia", "Okruch lodu" oraz "Ostatnie życzenie". Reżyseruje Wojciech Kościelniak – facet doświadczony w takich zabawach z konwencją, bo podobną rzecz zrobił choćby z "Chłopami" oraz "Lalką".

wiedźmin

"Chcemy pokazać ciekawy, barwny świat – inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze. Planujemy zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych, ale w sposób, który nie zdominuje człowieka na scenie. Chcemy, by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie – tłumaczy reżyser.

Wiedźmin

Seria Wiedźmin taniej na GOG.com

Dodał: , · Komentarzy: 0

Platforma cyfrowa studia odpowiedzialnego za komputerowe przygody Geralta postanowiła uczcić dziewięć lat od momentu premiery pierwszej części. Z tej okazji cała seria została mocno przeceniona.

witcher

Chociaż wielokrotnie przeceniana, seria przygód Białego Wilka na pewno należy do pozycji, które każdy fan cRPG powinien chociaż znać. Platforma GOG.com przygotowała specjalną ofertę dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili świata z książek Sapkowskiego lub też pragną poszerzyć już posiadaną kolekcję.

Wiedźmin

Komputerowy "Wiedźmin" bez Geralta w roli głównej? Teraz wydaje się to niemożliwe, ale przeszło dekadę temu taki był plan CD Projektu. Gra miała również powstać na silniku kultowej polskiej strzelanki "Mortyr", a nie na mocno zmodyfikowanej Aurorze wykupionej od BioWare. O grze na klawiaturze, że już nawet nie wspominając o padzie, nie było w ogóle mowy. Tak było.

wiedźmin, demo, 2002

Ryszard "Rysław" Chojnowski, czyli człowiek, który pamięta trudne początki jednego z najznamienitszych polskich tytułów, korzystając z premiery "Dzikiego Gonu", postanowił kompleksowo przybliżyć społeczności, jak wyglądały narodziny "Wiedźmina". To materiał obowiązkowy dla wszystkich fanów gatunku, albowiem zawiera on mnóstwo smaczków i faktów, w tym unikatowe prezentacje produkcji datowane na 2002 oraz 2004 rok. Kawał historii, pokazujący jak daleką drogę przebyli "REDzi", aby dotrzeć na upragnione szczyty.

Wiedźmin

Jeżeli wciąż bijesz się z myślami, czy warto odgrzać starego "Wiedźmina" i jeszcze raz wraz z Geraltem zmierzyć się z wirtualnymi intrygami Temerii przed majową premierą "Dzikiego Gonu", to lepszej motywacji raczej nie znajdziesz. Rozszerzona edycja modyfikacji "Powrót Białego Wilka" wprowadza nową jakość i świeżego ducha w lekko zaśniedziałe tryby pierwszej części, czyniąc nostalgiczną rozgrywkę jeszcze przyjemniejszą.

wiedźmin, powrót białego wilka, mod

Zmianie uległo wiele technicznych aspektów gry. Totalnie przebudowano interfejs użytkownika (od dziennika, poprzez ekwipunek, do ekranu medytacji), poprawiono tekstury postaci oraz otoczenia, dodano nowe cut-scenki i skyboxy.

Wiedźmin

6 lat, 6 milionów Wiedźminów

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dla fanów „Wiedźmina” nastał szczęśliwy czas. Dopiero co zapowiedziano „Sezon burz”, a dziś CD Projekt RED obchodzi małe 6. urodziny komputerowego Geralta. Właśnie 6 lat temu, dokładnie 26 października 2007 roku trafiła na rynek pierwsza cześć gry. Uwierzycie, że to było tak dawno? Ja jakoś nie mogę. Nie zmienia to faktu, że „Wiedźmin” zyskał sobie już miano growego klasyka, a od tamtej pory sprzedano 6 milionów egzemplarzy gry! Z tej okazji opublikowano nawet specjalną grafikę:

wiedźmin w liczbach

„Dobre gry RPG sprzedają się przez długi czas, co jest jednym z wyróżników gatunku. Pierwsza i druga część serii wiedźmińskiej cieszyły i cieszą się ogromnym uznaniem wśród graczy i krytyków branżowych. Utrzymująca się dobra sprzedaż poprzednich części stale poszerza grono fanów Wiedźmina, co jest kolejnym czynnikiem pozwalającym z optymizmem patrzeć na przyszłą sprzedaż Wiedźmina 3” – powiedział Adam Kiciński prezes CD PROJEKT.

Wiedźmin

Superprodukcja audiobooków „Wiedźmin”

Dodał: , · Komentarzy: 3

Informacja prasowa

wiedźmin, audiobook

Świat magii i świat miecza. Brawurowa przygoda. Humor. Szalona miłość. Duchy, elfy, wampiry, gnomy i zabawne odmieńce. Magiczny głos narratora, Krzysztofa Gosztyły, przenosi nas w wyczarowany przez Andrzeja Sapkowskiego świat wiedźmina Geralta i Yennefer, jego zabójczo pięknej ukochanej.

Na czterech płytach CD zarejestrowanych zostało ponad 25 godzin nagrań. W postacie bohaterów wiedźmińskiej sagi wcielili się najlepsi polscy aktorzy i aktorki. Ponad 70 osób. A wśród nich: Krzysztof Banaszyk, Mariusz Benoit, Marcin Bosak, Jacek Braciak, Anna Dereszowska, Kazimierz Kaczor, Marian Opania, Maria Pakulnis, Wojciech Pszoniak, Dorota Segda, Henryk Talar oraz Wiktor Zborowski. W tle pobrzmiewa muzyka Adama Skorupy, a nastrój potęgują niesamowite efekty dźwiękowe.

Wiedźmin
wiedźmin, witcher, i klątwa, i miłość, i zdrada

19 czerwca 2008 roku zespół modderski znany pod nazwą Muzykanci rozpoczął prace nad projektem, który został udostępniony światu 25 stycznia bieżącego roku. Autorzy donoszą, że podziękowania należą się również grupie Square Crusaders, bez której element graficzny i muzyczny wydanej niedawno przygody nie wyglądałby tak samo.

I klątwa, i miłość, i zdrada, bo tak został zatytułowany owy projekt, jest oddzielną przygodą do Wiedźmina, którego akcja rozgrywa się, jak piszą twórcy, "między wiedźmińskimi opowiadaniami Sapkowskiego a Sagą". Fabuła ponownie skupia się wokół postaci Geralta, który szukając Yennefer postanawia się zatrzymać w jednej ze wsi – miejscu, gdzie główny bohater może zdobyć cenne informacje na temat swojej ukochanej. Niestety, wraz z kolejnymi postępami w fabule cała historia zaczyna się komplikować.

Ukończenie przygody ma zająć co najmniej 10 godzin. Gra pod względem graficznym, muzycznym i samego gameplaya oferuje dużą ilość nowości, które umilą przemierzanie nowych terenów. Samo rozszerzenie możecie pobrać z serwisu moddb. Miłej gry!

Wczytywanie...