FAQ – Wiedźmin 2 i kontrolowany wyciek

2 minuty czytania

W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wzbudził film prezentujący kontynuację Wiedźmina, postanowiliśmy odnieść się do waszych komentarzy. Tomek Gop, Senior Producer w CD Projekt RED odpowie na pytania jakie pojawiały się najczęściej.

1. Czy film, który wyciekł do Internetu, pokazuje finalną lub bliską finalizacji wersję gry?

Tak, jak powiedział Adam w naszym oficjalnym komentarzu na temat wycieku, film został stworzony w oparciu o bardzo wczesną, wewnętrzną wersję gry . Przed nami jeszcze długa droga zanim osiągniemy jakość, jaką sobie założyliśmy. Film został stworzony około pół roku temu na potrzeby poszukiwań potencjalnego wydawcy i wiele już zdążyło się w grze zmienić od tego czasu. W dodatku, film nie porusza jednego z najważniejszych aspektów naszej gry, czyli fabuły. Jest to dla nas istotne, gdyż wkładamy bardzo dużo pracy i zaangażowania aby właśnie ten element był dopracowany perfekcyjnie.

2. Czy głosy postaci, które słyszymy w filmie są już ostateczne?

Po obejrzeniu filmu, wiele osób kwestionowało jakość i dobór głosów postaci. Jestem mile zaskoczony, że twórcy Wiedźmina, członkowie zespołu RED, na tyle dobrze naśladują angielski akcent, iż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że są to finalne wersje nagrań :). Na razie nie planujemy przekształcenia REDa w studio udźwiękowiania amerykańskich filmów akcji, więc nie ma się czego obawiać, nadal będziemy pracować nad grą. Mówiąc już na poważnie, głosy postaci nie są w żadnym wypadku finalne, są to tylko robocze wersje nagrane przez nas na potrzeby prezentacji.

3. Czy za Wiedźmina 2 odpowiada ten sam zespół, który pracował nad pierwszą częścią?

Tak, nad Wiedźminem 2 pracuje zasadniczo ten sam zespół ludzi, choć z drobnymi zmianami (ponad 50 osób ze „starego” składu). To prawda, iż w zespole były redukcje ale wiązały się one głównie z zawieszeniem prac nad Powrotem Białego Wilka.

4. Kiedy gra zostanie wydana?

Nie ustaliliśmy jeszcze daty premiery. Będzie ona ogłoszona razem z ujawnieniem wydawcy dla nowego Wiedźmina. W tym miejscu od razu chciałbym wszystkich uprzedzić, aby nie oczekiwali pojawienia się naszej gry zbyt wcześnie. Wiedźmin 2 to duża, złożona i ambitna produkcja, dlatego czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy aby ją ukończyć.

5. Kiedy zobaczymy więcej materiałów na temat gry?

Oprócz odpowiedzi na wasze pytania, które teraz czytacie nie planujemy publikować żadnych materiałów na temat nowego Wiedźmina. Oficjalna zapowiedź gry i materiały na jej temat zostaną opracowane wspólnie z naszym wydawcą i niestety nie wydarzy się to w najbliższym czasie :(.

6. Jakiego silnika będzie używał Wiedźmin 2?

Gra nie jest już oparta na silniku Aurora. Stworzyliśmy, nowy autorski silnik aby mieć w nim najbardziej potrzebne nam funkcjonalności. Ma on dużo bardziej elastyczną architekturę, powstaje niejako „na miarę” i… po prostu kopie tyłek :). Wierzymy, że pozwoli nam uniknąć wszystkich trudności na jakie trafiliśmy podczas produkcji pierwszego Wiedźmina. Szczegóły na temat nowego silnika, jego nazwa i konkretne funkcje zaprezentujemy po oficjalnej zapowiedzi gry.

7. Na jakich platformach ukaże się gra?

Na dzień dzisiejszy platformą wiodącą pozostaje PC, chociaż chcemy również przenieść Wiedźmina 2 na konsole. Więcej informacji na ten temat ukaże się po oficjalnej zapowiedzi gry.

Na zakończenie chciałbym jeszcze coś dodać. Mimo, że nie zamierzaliśmy i nie chcieliśmy nigdy upubliczniać tego filmu, jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania jakie wywołał wśród graczy na całym świecie. Jak zawsze, będziemy starać się, aby każda nasza gra była lepsza od poprzedniej.

Pozdrawiam! Tomek Gop Senior Producer, CD Projekt RED

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...