Postacie

4 minuty czytania

Adda

Przez te 5 lat Adda bardzo, ale to bardzo się zmieniła, stając się rozkapryszoną i arogancką dziewczyną. Wykorzystując nieobecność ojca zdecydowała się nawiązać bliższe kontakty z organizacją Salamandry. Jest zafascynowana Geraltem i ma ochotę poznać go znacznie bliżej.

Azar Javed

Na pytanie "Kim jest Azar Javed" jeden z pachołków odpowiada: "Szefem szefów i potężnym magiem". Jest w tym trochę prawdy... Azar Javed jest zerrikańskim magiem odpowiedzialnym za atak na Kaer Morhen. Jest przywódcą organizacji Salamandra – tej samej, która odpowiada za wykradanie mutagenów od wiedźminów i za eksperymenty na zwierzętach i ludziach. Niby twardziel, ale starcia z Geraltem będzie się obawiał przez całe pięć rozdziałów.

Alvin

Podobnie jak książkowa Ciri, Alvin jest Źródłem. Z czasem dzieciak staje się coraz potężniejszy, by pod koniec rozgrywki zaskoczyć nas swoją mocą.

Berengar

Wiedźmin, którego tropem będziemy iść przez niemal całą grę. Berengar nie jest dumny z tego kim jest. Zawsze chciał być wspaniałym ojcem, a dzięki wiedźminom stał się bezpłodnym mutantem. To właśnie dlatego zwrócił się przeciwko nim...

Eskel

Z Geraltem są jak bracia. Obydwaj pobierali nauki u tej samej osoby, obydwaj przechodzili mutacje w tym samym czasie. Jego twarz szpeci blizna biegnąca od prawego oka aż do ust.

Foltest

Jest dumnym władcą Temerii, zwierzchnikiem Pontaru i Mahakamu, seniorem protektorem Brugge i Sodden. Poza tym dopuścił się kazirodztwa, współżyjąc z własną siostrą – Addą. Spłodził córkę, na którą została rzucona klątwa, w wyniku czego dziecko zamieniło się w strzygę. Królewna została odczarowana przez Rzeźnika z Blaviken, który dostał w zamian wdzięczność Foltesta, kupę orenów i bliznę.

Geralt

Jest to główny bohater gry. Mutant. Niektórzy ludzie zwą go Rzeźnikiem z Blaviken. Driady nazywają go Gwynbleidd. Poczytać o nim możecie w osobnym artykule.

Jaskier

Najlepszy przyjaciel Geralta i jednocześnie najsławniejszy poeta i bard w krainach. Uwielbia kobiety, flirty i zabawy. Często wpada w kłopoty potrzebując pomocy wiedźmina.

Kalkstein

Kalkstein jest mistrzem alchemii i sztuk tajemnych. Na co dzień zajmuje się sprzedażą eliksirów, ziół i afrodyzjaków, jednak jego ambicje sięgają znacznie dalej.

Lambert

Najmłodszy, a zarazem najbardziej pyskaty z Wiedźminów. Lambert nigdy nie przepadał za Triss zwracając się do niej po nazwisku. Jest kolejną postacią dobrze znaną nam z sagi.

Leuvaarden Declan

Bogaty, nilfgaardzki kupiec przekonany, że cały handel leży w jego rękach. Jego kontakty są znacznie rozleglejsze niż może to sobie wyobrazić biedna społeczność Wyzimy.

Magister

Odpowiednik znanego nam z sagi Profesora. Może nawet byli braćmi? Kto wie... Magister jest płatnym zabójcą obecnie pracującym dla Salamandry. Okrągłe okulary są jego wizytówką.

Raymond

Detektyw mający wiele kontaktów w całym mieście. Raymond nigdy nie miał za dużo wolnego czasu. Zawsze przyjdzie kobieta, która zapłaci za "podglądanie" męża...

Shani

Odchodząc z Uniwersytetu w Oxenfurcie Shani zdecydowała się wykorzystać swoją wiedzę do ratowania innych. Jako jedna z niewielu zdecydowała się pozostać w Temerii, która pustoszona jest plagą Catriony. U niej każdy znajdzie pomoc. Elf, krasnolud, człowiek... rasa nie ma żadnego znaczenia.

Triss Merigold

Młoda, ambitna i utalentowana czarodziejka. Oficjalna przedstawicielka Rady Czarodziejów w Temerii, osobisty doradca króla Foltesta. Jest ponadto oddaną przyjaciółką Geralta.

Talar

Talar jest dość nietypowym kupcem. Wśród sprzedawanego przezeń asortymentu znajdują się różnorakie przedmioty podejrzanego pochodzenia, w tym broń, zbroje i biżuteria. Można go spotkać w Wyzimie.

Velerad

Velerad znany jest już z pierwszej części opowiadań o Wiedźminie. Nadal pełni rolę grododzierżcy Wyzimy ciesząc się zaufaniem króla i sprawując władzę w pewnych kwestiach pod nieobecność Władcy. Z biegiem lat podobno stał się leniwy, w wolnych chwilach (których ma mnóstwo) grając w kościanego pokera.

Vesemir

Najstarszy żyjący zabójca potworów. Mistrz miecza, nauczyciel szermierki i chodząca encyklopedia monstrów. Od dziesiątków lat przekazuje swoją wiedzę i umiejętności kolejnym pokoleniom wiedźminów. Wychował Eskela i Geralta.

Vincent Meis

Kapitan wyzimskiej straży miejskiej. Za dnia prawy człowiek zamykający przestępców w lochach, nocą zamienia się w potwora mordującego złą społeczność Wyzimy.

Yaevinn

Przywódca wyzimskiego komanda Wiewiórek. Jak wielu innych z jego rasy, słowa wypadającego z jego ust są samym dobrem, ale z pewnością zależy mu wyłącznie na jego własnych interesach.

Zoltan

Stary znajmy Geralta z wydarzeń opisanych w sadze. Zoltan jest z reguły spokojnym krasnoludem, zawsze chętnym zagrać w partyjkę kości i ubić dobry interes. Gdy jednak zostanie sprowokowany, zamienia się w takiego jak inni z jego rasy – małego, klnącego na wszystkie strony świata, z nieodłącznym toporem w ręku.

Zygfryd

Syn jednego z najsławniejszych błędnych rycerzy. W krwi odziedziczył chęć ratowania świata. Wstąpił w szeregi Zakonu Płonącej Róży i szybko się pnie po szczeblach kariery. Spotkanie z Geraltem całkowicie zmienia jego sposób postrzegania świata.

Komentarze

0
·
Kim jest Od? Bo mam zadanie żeby z nim porozmawiać i nie wiem kompletnie gdzie go znaleźć.
0
·
Przepraszam, ale w podpisie Addy jest błąd. Pisze się Geraldem, a nie "Geraltem":P
0
·
Nieprawda, główny bohater nosi imię 'Geralt', a więc 'Geraltem'.
0
·
Geralt pisany po polsku to Gerald
0
·
Fascynujące. Skąd takie wnioski?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...