Medaliony i eliksiry wiedźmińskie

1 minuta czytania

W sadze Sapkowskiego wielokrotnie wspominane były eliksiry i medaliony wiedźmińskie, które miały różne właściwości. Panowie z Cdprojektu zapowiedzieli, że w grze także się z nimi spotkamy. Postanowiłem wiec, na podstawie sagi, opisać pokrótce wspomniane eliksiry oraz medaliony.

Medalion

Słynne wiedźmińskie medaliony są specjalnymi srebrnymi amuletami, ściśle zestrojonymi z noszącymi je osobami. Przy okazji pełnią rolę dość gustownego znaku cechowego. W zależności od tego, w której ze szkół wiedźmin pobierał nauki, mogą one wyobrażać wilka, kota lub gryfa. Medaliony mają również związek ze zdolnościami do składania znaków wiedźmińskich. Wiedźmini nie mogą czerpać mocy z otoczenia tak jak czarodzieje. Dlatego medalion zawiera w sobie określoną ilość mocy. Odnawia się ona całkowicie sama, po sześciu godzinach od całkowitego wyczerpania. Oprócz tego amulety mają silną zdolność do wykrywania magii, uaktywniającą się automatycznie zawsze wtedy, gdy wiedźmin znajdzie się w pobliżu czarodziejskiej aury – nie wyłączając tej, roztaczanej przez większość potworów. Medalion zaczyna wtedy drgać tym częściej i mocniej, im bliższe i silniejsze jest źródło. Może on w identyczny sposób ostrzec wiedźmina przed grożącym mu bezpośrednim niebezpieczeństwem.

Eliksiry

Wiedźmini znają wiele magicznych eliksirów. Leczą rany, poprawiają refleks, pozwalają perfekcyjnie widzieć w ciemności czy uodpornić na ból. Eliksir składający się z czworolistu i jaskółczego ziela umożliwia zapadnięcie w trans, odcinając wiedźmina od reszty świata. Mieszanka pokrzyku, tojadu i świetlika powoduje bladość i powiększenie źrenic, pozwalając widzieć w ciemności. Inna mikstura robiona z ciemiężycy, bieluniu, głogu i wilczomlecza umożliwia poddanie prawie całkowitej kontroli większości organów ciała. Kolejny eliksir, zwany wilgą, jest bardzo silnym antidotum. Przeciwdziała nawet najpotężniejszym truciznom.

Komentarze

0
·
yea to jest to chyba sb go narysuje panowie

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...