posiadlosc
Risen 2: Mroczne wody

Ahoj, czytelnicy! Jakiś czas temu miałem przyjemność przygotować dla Was dział poświęcony grze "Risen 2: Mroczne wody", by każdy szanujący się pirat mógł tu odnaleźć wszystkie interesujące go informacje. Jako że – jak przystało na kapitana z krwi i kości – nigdy nie mam dość (i nie o rumie tu mowa), dlatego wciąż kontynuuję pracę nad kolejnym jego elementem – solucją do gry. Dotąd można było tu znaleźć artykuły poświęcone Antigui, Calderze oraz Tacarigui.

risen 2

Dzisiejszego dnia pragnę przedstawić Wam następne efekty swych działań – mowa o opisach zadań, które można dostać w Calderze II, na Wyspie Umarłych, na Wyspie Złodziei oraz w Świątyni Wody. Daję słowo pirata, że z czasem pojawią się ostatnie elementy tej pirackiej układanki. Nie pozostaje mi nic innego, jak utrzymać kurs i odpowiedni wiatr w żaglach, by finalnie dotrzeć do obranego celu.

Wasze zdrowie!

Risen 2: Mroczne wody

Ahoj, czytelnicy! Kilka miesięcy temu miałem przyjemność przygotować dla Was dział poświęcony grze "Risen 2: Mroczne wody", by każdy szanujący się pirat mógł tu odnaleźć wszystkie interesujące go informacje. Jako że – jak przystało na kapitana z krwi i kości – nigdy nie mam dość (i nie o rumie tu mowa), ostatnio postanowiłem rozpocząć pracę nad kolejnym jego elementem – solucją do gry.

risen 2

Dzisiejszego wieczora pragnę przedstawić Wam pierwsze efekty swych działań – mowa o opisach zadań, które można dostać w Calderze i na Tacarigui. Daję słowo pirata, że z czasem będą pojawiać się następne elementy tej pirackiej układanki i mam nadzieję, że obecnie prezentowane artykuły wystarczą, by wypłynięcie z portu można uznać za udane. Nie pozostaje mi nic innego, jak złapać odpowiedni wiatr w żagle i dalej podążać ku obranemu kursowi.

Wasze zdrowie!

Risen 2: Mroczne wody

Słów kilka o Risen oraz Gothic

Dodał: , · Komentarzy: 3
sascha senrichs

Jakiś czas temu, na GameExe pojawił się dział dotyczący Risen 2: Mroczne Wody. Jest to świetna informacja i gracze na pewno doceniają wysiłek włożony w przygotowanie tego działu. Internet jest jednak tak długi i szeroki jak kula ziemska, więc ciekawostki można znaleźć na zagramanicznych zagranicznych stronach. Na myśli mam konkretnie World of Games Romania, który to przygotował wywiad z Saschą Henrichsem (Level Leadartist w Piranha Bytes).

Risen 2: Mroczne wody

Wypasiony dział "Risen 2: Mroczne Wody" na GE!

Dodał: , · Komentarzy: 13
okładka, risen 2, mroczne wody, risen 2: mroczne wody

Szanowni czytelnicy! Drogie panie i panowie! Członkowie Inkwizycji i skrywający się w dziczy Indianie! Piraci! Spoglądam przez lupę i teraz widzę to dobrze i wyraźnie. Tak, pragnę Was wszystkich uroczyście poinformować, że nadeszła wiekopomna chwila, bowiem wraz z tym newsem na Game Exe pojawił się dział poświęcony grze "Risen 2: Mroczne Wody".

Od dziś macie do dyspozycji nie tylko stertę artykułów poświęconych Bezimiennemu, ale również teksty o spotykanych w grze handlarzach i nauczycielach, niezłą gratkę dla wszystkich złodziejaszków, opisy legendarnych przedmiotów i kluczowych miejsc. To nie wszystko, ponieważ znajdziecie jeszcze parę słów o dostępnych DLC oraz masę artykułów o wszystkim, co kryje się pod ogólnie pojętym słowem "ekwipunek": bronie, ubrania, a nawet wyskokowe trunki. Nie pozostaje nam nic innego, jak wyrazić nadzieję, że wszystko to będzie Wam służyć tak, jak grog służy piratom, toteż życzę udanej lektury! Ahoj!

Lista artykułów w rozwinięciu newsa.

Risen 2: Mroczne wody

Mimo niezbyt ciepłego przyjęcia przez krytyków, Risen 2: Mroczne Wody uważam za jedną z najlepszych gier ubiegłego roku. Dlatego osobiście musiałem napisać o plotce związaną z jej kolejną odsłoną o podtytule "Płonące Oceany".

risen 3, bliazing oceans

Plotka to jednak bardzo dobre słowo. Niemiecka firma Dluxe media zdradziła na swoim Facebooku, że została wybrana do stworzenia ścieżki dźwiękowej do "Risena 3: Płonące Oceany". Jako dowód udostępniła powyższe logo gry z jego pełnym tytułem. Wpis szybko usunięto, ale gracze zdążyli już go zauważyć.

Risen 2: Mroczne wody

Na brytyjskiej edycji Writer’s Guild Awards jury przyznaje nagrody najlepszym scenariuszom. Jak co roku, pojawiła się kategoria związana z grami. Nominowano trzy scenariusze gier, w tym "Risena 2: Mroczne Wody" autorstwa Gordona Rennie, Alana Barnesa i Emmy Beeby.

writers guild awards

Jego rywalami będą scenariusze "Batmana: Arkham City" stworzonego przez Paula Crockera oraz "Zmobies, Run!", którego fabułę stworzyła Naomi Alderman. Kto wygra? Ja osobiście trzymam kciuki za "Risena 2: Mroczne Wody", nie tylko dlatego, że ta gra bardzo mi się spodobała, ale też ze względu na ciekawą fabułę ze zwrotami akcji – myślę, że mógłby powstać z tego niezły film. Ale nie oszukując samego siebie, przyznam, że najlepszy scenariusz miał "Game of Thrones RPG", który niestety nie został nominowany.

Zwycięscy zostaną wybrani 14 listopada. A scenariusz której gry waszym zdaniem najbardziej zasłużył na wygraną?

Risen 2: Mroczne wody

Recenzja Risen 2 na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ahoj przygodo! Mnie przypadło w udziale poinformować, iż Game Exe zaprasza na piracką łajbę, gdzie podroż umili wam recenzja gry Risen 2: Dark Waters.

risen 2

Stary wilk morski, którego znacie jako Tamc., przygotował recenzję drugiej odsłony gry Risen. Magia voodoo, rum miast apteczek i pewna złośliwa morska bogini to wcale nie jedyne pomysły, na jakie wpadło znane z serii Gothic niemieckie studio.

Czy kontynuacja przerosła oryginał? Jak się pewnie domyślacie, odpowiedź udzieli pewien nekromanta na łamach naszej recenzji.

Risen 2: Mroczne wody

Demo Risen 2: Mroczne Wody

Dodał: , · Komentarzy: 5

Późno, bo dopiero po dwóch miesiącach od premiery udostępnione zostało demo Risena 2. Każdy może teraz sam wypróbować tę grę i sprawdzić, czy odpowiadają mu pirackie klimaty.

risen 2

Ja już przeszedłem Risena 2 i uważam go za bardzo udaną produkcję. Jeśli jednak ktoś tego nie zrobił, zachęcam do ściągnięcia dema za pośrednictwem Steama. Jest to niewątpliwie także próbka przed zagraniem w tytuł Pirahna Bytes przez konsolowców. "Risen 2" na ich platformie ukaże się dopiero w sierpniu, ale mogą już zagrać na PC w demo.

A teraz do tych, którzy już zagrali w "Risena 2". Jakie macie wrażenia? Pozytywne, jak ja czy negatywne?

Risen 2: Mroczne wody

Nowe patche do Risen 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Piranha Pytes w końcu zakończyła prace i udostępniła oczekiwany przez graczy patch do Risena 2. Swoją poprawkę wypuścił także polski wydawca – Cenega.

risen 2

Co ciekawe, pierwsza z łatek zawiera poprawki, których listy do tej pory nie opublikowano. Na łamach polskiej strony Risen Info pojawiła się jednak lista zmian zauważonych przez graczy. Należy do nich poprawa wydajności, dodanie przewrotów oraz możliwości blokowania ciosów bronią białą. Do tego drobna poprawka, dzięki której sok głupców prawidłowo ląduje w naszym ekwipunku. Sama poprawka została udostępniona poprzez Steam.

Cenega wypuściła swój patch, dzięki któremu w trakcie snu poprawnie pojawia się tekst. Tę poprawkę musimy jednak pobrać sami, udając się chociażby pod ten adres.

Risen 2: Mroczne wody

Cenega, oficjalny partner firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech zaprezentowała skład edycji standardowej gry Risen 2: Mroczne wody w wersji na komputery PC, która zawiera następujące elementy:

  • Etui zbiorcze.
  • Gra w podwójnej, polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru.
  • Ścieżka dźwiękowa z gry na płycie CD.
  • Mapa świata gry oraz plakat – format A1.
  • Drukowany, obszerny poradnik.
  • Drukowana instrukcja.
risen 2, risen, risen 2: mroczne wody, risen 2: dark waters, edycja standardowa

Na platformie MUVE Digital dostępna będzie także cyfrowa wersja gry, o której twórcy mówią, że będzie w rewelacyjnej, niskiej cenie. Składać się będzie z:

  • Gra w podwójnej, polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru.
  • Ścieżka dźwiękowa z gry w wersji cyfrowej.
  • Obszerny poradnik w wersji cyfrowej.
Wczytywanie...