Risen 2: Caldera

3 minuty czytania

Pozostałe solucje:

Lista zadań:

Na Tacariguę

caldera, mapa

Zleceniodawca: Carlos

Gdy drugi raz porozmawiasz z Carlosem (#1) [Porozmawiaj z Carlosem], zostaniesz wysłany w świat, by odnaleźć legendarną broń [Broń Tytanów], która powinna rozwiązać problem związany z obecnością Krakena. Komendant Caldery zasugeruje, aby poszukiwania zacząć od wyspy Tacarigua.

By wykonać to zadanie, wystarczy wyjść z Kryształowej Twierdzy i udać się do portu, gdzie czeka zacumowany okręt. Znajdziesz na nim Sebastiano (#2), z którym należy porozmawiać i – w trakcie rozmowy – przyznać, że jest się gotowym do wypłynięcia.

Nagroda:

  • 100 punktów Chwały za ukończenie zadania.

Porozmawiaj z Carlosem

caldera, mapa

Gdy uratujesz kobietę na plaży (#1) [Uratuj Patty], wyświetli się film, po którym znajdziesz się z nią w swej kwaterze, a gra automatycznie uruchomi to zadanie.

Aby je wykonać, trzeba wyjść z kwatery, minąć dziedziniec i udać się do największego budynku (#2), w którym czeka Carlos. Komendant najpierw skończy rozmowę z Sebastiano, a następnie pomówi z tobą. Istotą rozmowy jest plan, w ramach którego musisz odnaleźć legendarną broń, będącą kluczem do zgładzenia Krakena. Gra uruchomi nowe zadania: Broń Tytanów, Na Tacariguę i Znajdź Stalowobrodego.

Korzystając z okazji można udać się na pierwsze piętro budynku i poprosić znajdującego się tam Angusa o pieniądze. Gdy ten odmówi, należy zastosować biegłość Złotousty, która od początku gry rozwinięta jest na wystarczającym poziomie, by skutecznie przekonać urzędnika.

Nagroda:

  • 200 sztuk złota od Angusa.

Przeszukaj plażę

caldera, mapa

Zleceniodawca: Carlos

Zadanie to uaktywni się samo po zakończeniu pierwszej rozmowy z Carlosem (#1) [Spotkaj się z komendantem!]. Komendant wyśle cię na plażę, byś sprawdził, czy ktokolwiek przeżył atak Krakena na przepływający statek.

Zanim się udasz do bramy przy dziedzińcu, sprawdź, czy zabrałeś ze sobą Oficerski miecz, który można znaleźć na stoliku w swej kwaterze. Dopiero wtedy, gdy będziesz go mieć ze sobą, wartownik Juan otworzy bramę. Należy zejść po kamiennych schodach na plażę (#2) – spotkasz tam kobietę walczącą z Piaskowymi diabłami. W tym momencie owe zadanie zakończy się sukcesem, a rozpocznie następne: Uratuj Patty.

Nagroda:

  • Brak.

Spotkaj się z komendantem!

caldera, mapa

Aby wykonać pierwsze zadanie w grze, należy odnaleźć komendanta Carlosa (#1). Mężczyzna znajduje się na wieży, na którą można się dostać po kamiennych schodach. Gdy to uczynisz i porozmawiasz z nim, zadanie zostanie zaliczone i rozpocznie się następne: Przeszukaj plażę.

Nagroda:

  • 50 punktów Chwały za ukończenie zadania.

Szczątki statku

caldera, mapa

Zleceniodawca: Kierownik magazynu

Gdy wykona się zadania Uratuj Patty i Porozmawiaj z Carlosem, można zaczepić Kierownika magazynu (#1), który przebywa w pobliżu dużego budynku, zlokalizowanego nieopodal portu w Calderze, by otrzymać tę misję.

Mężczyzna poprosi cię, byś udał się na plażę (#2) i zebrał znajdujące się tam po ataku Krakena szczątki statku (sześć sztuk). W jego trakcie należy zwrócić uwagę na dwa Piaskowe diabły ukryte na plaży. Skompletowanie wszystkich spowoduje, że automatycznie uruchomi się i zaliczy zadanie Zebrano szczątki statku na plaży. Można wtedy wrócić do Kierownika magazynu, by zakończyć zadanie.

Nagroda:

  • 50 punktów Chwały za ukończenie zadania.
  • 200 sztuk złota za ukończenie zadania.

Uratuj Patty

caldera, mapa

Gdy zejdziesz na plażę (#1) w ramach zadania Przeszukaj plażę, zobaczysz młodą kobietę walczącą z Piaskowymi diabłami – w tym momencie owe zadanie zostanie zakończone, a rozpocznie się obecne.

W jego ramach powinieneś pomóc Patty w rozprawieniu się ze stworami, jednak z racji tego, że jest to początek gry – sprawdza się ona w boju dużo lepiej. Jeśli zależy ci na punktach Chwały, możesz spróbować walczyć, bo dostaniesz je tylko wtedy, jeśli zadasz któremuś z potworów śmiertelny cios.

Kiedy walka się skończy, gra przeniesie cię oraz uratowaną kobietę do kwatery, a po chwili automatycznie rozpocznie się zadanie Porozmawiaj z Carlosem.

Nagroda:

  • 100 punktów Chwały za ukończenie zadania.
  • 50 punktów Chwały za każdego zabitego Piaskowego diabła.

Zebrano szczątki statku na plaży

caldera, mapa

Zadanie to rozpocznie i zakończy się automatycznie w momencie, w którym zbierzesz ostatnią z sześciu skrzyń, jakie należy zebrać w ramach zadania Szczątki statku. Znajdują się one na plaży (#1). W trakcie jego wykonywania należy zwrócić uwagę na dwa Piaskowe diabły, które zaatakują cię przy jednej ze skrzyń.

Nagroda:

  • 50 punktów Chwały za ukończenie zadania.
  • 50 punktów Chwały za każdego zabitego Piaskowego diabła.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...