droga_szamana_5

Królewski miecz

1 minuta czytania

Pozostałe unikatowe bronie:

Gdzie szukać?

risen 2 mroczne wody, unikatowy oręż, tacarigua
Tacarigua

Aby znaleźć pierwszą część Królewskiego miecza – ostrze – należy udać się na Tacariguę, na plażę położoną na południowo-wschodnim krańcu wyspy (#1). Znajduje się tam skrzynia (zabezpieczona zamkiem na 90. poziomie), którą pilnują cztery Ghule, toteż i z racji zamka, i potężnych przeciwników, najlepiej wybrać się tam dopiero wtedy, gdy Bezimienny okrzepnie w boju i będzie w stanie uporać się z mającymi liczebną przewagę, śmiertelnie niebezpiecznymi kreaturami.

risen 2 mroczne wody, unikatowy oręż, wybrzeże ostrzy
Wybrzeże Ostrzy

Drugą część – rękojeść – znajdziemy na Wybrzeżu Ostrzy. Jeśli mamy zdolność specjalną Kowalstwo, możemy udać się do przebywającego w Puerto Isabella kowala, Coopera (#2), który w ramach zadania "Ostrza dla Coopera" poprosi nas o wykonanie 5 szpad. O ile odpowiedni schemat wykucia broni można kupić na miejscu (1500 sztuk złota), o tyle potrzebne 5 samorodków trzeba zorganizować wcześniej – nie ma co narzekać pod nosem, bo kowal odwdzięczy się szczodrze – nagrodą jest rękojeść Królewskiego miecza.

Na koniec nie pozostaje nic innego, jak złączyć oba komponenty i cieszyć się nową, unikatową bronią.

risen 2 mroczne wody, unikatowy oręż, królewski miecz

Ta prastara klinga była wielokrotnie złamana. Legenda głosi, że łamie się ona za każdym razem, gdy jej posiadacz polegnie w boju.

  • Obrażenia: 45-100
  • Biegłość: Broń kłująca
  • Bonus: Broń kłująca +15
  • Wartość w złocie: 500

Komentarze

0
·
Niestety rękojeść od kowala Coopera jest do Przywoływacza Dusz. (Soul Caller)
Niemniej rękojeść można znaleźć bardzo prosto. Kiedy dobijemy do portu w Zatoce Marakajów, wystarczy podejść na środek naszego statku, tam gdzie mamy zejście na molo. Patrząc się na Protektorów odwracamy się o 180* i widzimy złamany masz z Bocianim Gniazdem w wodzie. Tak więc wychodzimy z naszej łajby i po kamiennych podporach molo schodzimy w prawo na płytką wodę. Dalej idziemy wzdłuż wybrzeża. Stojąc z 20 kroków przed Bocianim Gniazdem możemy skręcić na ścieżkę pomiędzy skałami w prawo albo iść dalej plażą... Jeśli skręcimy w prawo to cały czas trzymamy się prawej ściany. Jeśli wybraliśmy plażę, to z jej środka wystarczy podejść do skał i naszym oczom ukaże się ścieżka. Idziemy nią naprawdę krótko. Widzimy grób, a obok niego skrzynie z L60 (wymaganym złodziejstwem 60, do otwarcia zamka). Voilà! Teraz tylko wystarczy go przekuć. Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...