Frakcje

2 minuty czytania

W trakcie grania w "Risen 2: Mroczne Wody" będziemy musieli zdecydować, kogo chcemy poprzeć – Indian czy Inkwizycję? Niezależnie od tego, na którą frakcję się zdecydujemy, główny wątek fabularny nie będzie za bardzo się różnić, toteż można w spokoju zastanowić się, które ugrupowanie bardziej pasuje do nas pod względem fabularnym. Jedyną istotną różnicą na tym polu jest fakt, że zwolennicy Indian, w przeciwieństwie do osób opowiadających się po stronie Inkwizycji, mogą udać się na Wyspę Umarłych zaraz po opuszczeniu Wybrzeży Ostrzy. Marna to jednak karta przetargowa, ponieważ przebywający tam przeciwnicy są wymagający i lepiej przed wyprawą w tak straszne miejsce okrzepnąć w boju i nabrać doświadczenia. Trzeba mieć też świadomość, że dokonany przez nas wybór będzie ostateczny i nieodwracalny. Ani jedni, ani drudzy nie pozwolą nam skakać z kwiatka na kwiatek.

Indianie

indianie

Jeśli dołączymy do Indian, będziemy mieć możliwość poznania i używania tajników voodoo. Brzmi kusząco, ale warto zdawać sobie sprawę, że magia nie sprawdza się w czasie walki za dobrze. Owszem, będziemy w stanie rzucać klątwy, własnoręcznie robić specjalne laleczki, dzięki którym da się kontrolować niektóre postacie w grze, czy warzyć eliksiry zwiększające dowolnie wybraną biegłość, niemniej jednak nie zwiększy to jakości gry na tyle, by dołączenie do Indian warte było zdecydowanego polecenia. Inaczej sprawa wygląda pod względem fabularnym – jeśli tylko ktoś lubi dżunglę, zwierzęta, dzicz, prawdziwą wolność i brak jakichkolwiek zasad, pośród Indian będzie się czuć jak ryba w wodzie.

Inkwizycja

inkwizycja

Czym mogą zainteresować nas ludzie z Inkwizycji? Jeśli zdecydujemy się poprzeć to ugrupowanie, będziemy mogli posługiwać się najlepszą bronią palną. Gra jest warta świeczki, bowiem dzięki muszkietom można z łatwością trzymać wroga na dystans i kontrolować przebieg potyczki. Przez to, że Bezimienny będzie mógł się nauczyć takich zdolności specjalnych jak Szybki strzał, Muszkiety III, Strzelby III czy Pistolety III, walki staną się jeszcze prostsze. Jeśli lubisz dyscyplinę, proste rozkazy i porządną broń, to frakcja dla ciebie.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...