Neverwinter Nights 2

Czytano: 371037 razy
Strona: 1   2   3   4   5  
 

Spis treści

Akt II

Akt II

Dzielnica Portowa

Po hucznym przyjęciu Shandry do drużyny, Sir Nevalle poinformuje cię, że zostałeś oskarżony przez Luskańczyków o wymordowanie całej wioski Ember. Są to oczywiście oszczerstwa, bo cóż innego spodziewać się po sąsiadach z północy. Lecz prawo to prawo, więc by uniknąć sądu w Luskanie, musisz zostać mianowany na giermka. Twoim pasowaniem zajmie się Sir Edmund bądź Sir Grayson, w zależności od twojej przynależności do straży czy złodziei.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Wychodząc z Zatopionego Dzbana, zostaniesz zaczepiony przez Tashę, jeżeli w drużynie znajduje się Neeshka. Kobieta przekaże ci wyzwanie Leldona - okradnięcie kolekcjonera z Czarnystawu (4).

Kwestie wpływu w rozmowie z Tashą:

« Kliknij, aby zobaczyć

W dokach pojawiła się również nowa sprzedawczyni - Fibba przebywająca na zachód od Zatopionego Dzbana. Jeżeli posiadasz atut Błogosławieństwo Waukeen, handlarka zaoferuje cenniejsze dobra.

Dzielnica Handlowa

Axle Deivre pomoże ci w skontaktowaniu się z Sir Edmundem, który przyjmie cię na giermka.

Kiedy skończysz, Axle będzie miał dla ciebie nowe zadanie, polegające na udaniu się do posiadłości w Dzielnicy Czarnystawu (6). Twoim zadaniem jest kupno towaru po jak najniższej cenie. Będzie wymagało to przeprowadzenia kilku testów na Wycenę, Czaroznawstwo (ST 10-15) itp. Pod koniec pertraktacji okaże się, że jest to przykrywka. Walka ze strażą miejską jest nieunikniona.

Natomiast w Kwaterze Głównej Straży Miejskiej Breilana również da ci kolejne zadanie, które jest przeciwieństwem powyższego. Nadszedł czas, byś stał się 'wabikiem' na Złodziei Cienia. Zadanie polega na dokonaniu transakcji i pojmaniu oprychów. Będzie wymagać to kilku testów na umiejętności, np. Wycena, Blef, Dyplomacja (ST 7-9). Na końcu walka i tak jest nieunikniona.

Pojawi się tu również Sir Grayson, który przyjmie cię na giermka.

Czuwanie

Musisz spędzić noc na Polanie Otuchy samotnie, lecz Shandra złamie zasady i przyłączy się do czuwania. W krótkim czasie zaatakuje cię grupa luskańskich zabójców. Po walce twoja towarzyszka podniesie Dziwny Pierścień, który przyda się później. Po zakończeniu 'czuwania', przyszedł czas na kroczenie w stronę Portu Llast, gdzie przyjdzie ci odkryć prawdę o Ember. Ważne jest, by Sand należał do twojej drużyny, gdyż jest on twoim adwokatem.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Kwestie wpływu w rozmowie z Shandrą:

« Kliknij, aby zobaczyć

Dzielnica Czarnystawu

nwn2, solucja, mapa

Przybywając pierwszy raz do tej dzielnicy, powita cię Sierżant Brockenburn, który opowie ci co nieco. Na placu natkniesz się na artystę, Pepina Pollo (1), który zafascynuje się fizjognomią Shandry.

Kwestie wpływu w rozmowie z portrecistą:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2

Natomiast w amfiteatrze (2) będziesz miał szansę na pokazanie swoich umiejętności muzycznych. Twoim przeciwnikiem będzie pyszny Cain Lethellon. To zadanie jest łatwiejsze dla Barda, gdyż może wykorzystać swoje zdolności aktorskie. Grobnar również może pomóc, jeżeli łączy was silna więź (ST 11). Poprawne sekwencje:

« Kliknij, aby zobaczyć

Pomiędzy kolejnymi występami będziesz miał szansę 'zabłysnąć' przed publicznością. Wymagane są do tego różnorakie zdolności, np. Prowokacja, Aktorstwo, Zastraszanie, Zręczne Ręce, Wycena, Przewrót. W tych etapach może pomóc ci Sand czy Qara, którzy zasiadając na widowni, mogą robić różne 'głupie' rzeczy. Jeżeli wygrasz, zyskasz Złotą Lutnię Shazara.

W Świątyni Lathandera (3) Zwiastunka Jutrzenki, Natrisse, ma dla ciebie zadanie. Przynieś Skarbonkę Bratu Merringowi w Zachodnim Porcie.

 • Otwierając ją, bez wcześniejszego zbadania, wybuchnie i nie będziesz mógł ukończyć zadania.
 • Otwierając ją, unieszkodliwiwszy zabezpieczenia, zyskasz złoto i jakieś klejnoty oraz będziesz mógł nadal wykonać zadanie.

Natrisse może również sprzedać ci kilka wartościowych rzeczy. Zaś w skrzyniach z pułapkami znajdziesz Cytrę Mac-Fuirmidha, kiścień Spadkobiercy Ozyrysa i Większą Tarczę Świtu.

W Posiadłości Kolekcjonera (4) rozegra się ostateczne starcie z Leldonem. W pobliżu krypt (5) spotkasz grupkę nastolatek. Po krótkiej rozmowie Kyli Bryce poprosi cię o zabranie jej siostry, Lisbet, z katakumb.

Kwestie wpływu w rozmowie z Kyli:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Wewnątrz imprezowicze od razu powiadomią cię, że nie jesteś mile widziany, lecz krzyki utwierdzą cię w przeświadczeniu, że nie jest to spokojne miejsce. W kolejnym pomieszczeniu zgromadzona młodzież stanie się agresywna Niektórzy z nich potrafią rzucać czary. Lorelei pozostawi po sobie Pierścień Ochrony +2 i Zużyty Klucz, który potrzebny jest do otwarcia wschodnich drzwi. W kolejnych komnatach natkniesz się na Ghule oraz Adeptów Cienia. W grobowcu wysuniętym najbardziej na północ z kilkoma sarkofagami znajdziesz amulet Kamień Szczęścia, Zbroję Płytową +1 i Lustrzaną Tarczę.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

W sąsiedniej auli oczekują cie kolejni kultyści, wśród których znajdują się Raven i Savanna. Możesz przekonać dziewczynę, by opuściła zgromadzenie (używając Dyplomacji (ST 7-10). Jednakże Raven zaatakuje cię, pozostawiając po sobie Bransolety Zbroi +2 oraz Klucz do Grobowca Bryce'ów, który otwiera pobliskie drzwi. Jeżeli Savanna przeżyje, zyskasz 400PD. Przed wejściem do ostatniej komnaty, przygotuj się odpowiedni. Stoczysz ta bitwę z liderem kultystów, Arvalem (14-poziomowy Kleryk). Walka może sprawiać trudności. Arval jest potężnym kapłanem używającym czarów typu Słowo Wiary, Zniszczenie czy Krąg Zagłady. Pomaga mu również grupa Adeptów Cienia. Uzbrój się w zaklęcia zwiększające statystyki. Zacznij walkę od użycia czarów obszarowych, by pozbyć się jego kompanów. Jeżeli potrafisz, przyzwij jakąś istotę, by zajęła się Klerykiem. Arval pozostawi Płaszcz Fortyfikacji +2 oraz księgę Cudowne Przedmioty a Odporność na Magię. Przeszukaj pobliski pokój. Na stole powinien być Dziennik Arvala, a w skrzyni Sztaba Mrocznej Stali i Gwiezdny Szafir.

Porozmawiaj z Lisbet Bryce. Zacznie wymawiać inkantację, która spowoduje, że polegli kultyści powstaną jako martwi. Zajmij się nią i ponownie porozmawiaj. Przyłączy się do twojej grupy. Na drodze powrotnej stoją teraz Większe Cienie. Jeżeli Lisbet przeżyje, zyskasz 300SZ i 2000PD.

Kwestie wpływu w rozmowie z Lisbet:

« Kliknij, aby zobaczyć

Na wzgórzu warto przejrzeć towary Dayne'a Lynneth (7) oraz zwrócić uwagę na Jenksa (8), który trzyma kilkanaście Impów w skrzyniach.

Kwestie wpływu w rozmowie z Jenksem:

« Kliknij, aby zobaczyć

Niedaleko napotkasz również jednego z jego podopiecznych - Kiggo, który zdołał mu uciec. Jenks zacznie za nim biec, a ten ucieknie, pojawiając się nieco dalej. Jeżeli zechcesz pomóc Pozasferowcowi, da ci on Klucz Pomocnika Psiarczyka, zwoje oraz zbliżysz się o 10 punktów w stronę Chaotyczności. Nic nie robiąc, Imp sam uwolni kamratów i będą oni wrogo do ciebie nastawieni.

Posiadłość Kolekcjonera

Zaraz po przekroczeniu progu domu, zaatakuje cię kilku strażników, a w śród nich Kleryk oraz Mnich. W jednym z mniejszych pomieszczeń znajdziesz grupę służących, których możesz związać, zabić bądź kazać być cicho. Nie ma to większego znaczenia. Ponadto musisz zabrać stąd Pustą Butelkę z miednicy i włożyć ją do wazy z wodą, by zyskać Butelkę Wody. Jest to ważny przedmiot w przyszłej rozgrywce. W dalszych pokojach znajdziesz Pamiętnik Kolekcjonera opisujący wielki skarb mężczyzny oraz Vanię, kochankę kolekcjonera, którą możesz:

 • Okraść z Klucza Vanii (ST 6).
 • Uuzyskać klucz poprzez masaż jej stóp (ST 13).
 • Użyć jako zakładniczkę, dzięki Zastraszaniu lub Dyplomacji (ST 8).
 • W ostateczności zabić.

Na piętrze znajduje się skarbiec oraz Kolekcjoner. Jak można było się spodziewać, sejf jest nieźle zabezpieczony i wymaga otwarcia kilku zamków. Nawet groźby wobec utrzymanki niewiele zdziałają, chociaż Vania naprowadzi cię na pewne poszlaki, gdzie może znajdować się reszta kluczy do skarbca. Jedynie śmierć bądź próby zniszczenia Pejzażu Morskiego, o którym wspominał w pamiętniku, poskutkują uzyskaniem klucza. Kolekcjoner nosi przy sobie Rękawice Zrównoważonych Dłoni, długi miecz Angurvadal i buławę Pocałunek Sune. W pobliskim kominku żar jest zbyt silny, dlatego też wykorzystaj znalezioną Butelkę Wody, by móc zabrać kolejny klucz. Natomiast na regałach znajdziesz dwie książki - Wielką Księgę Numerologicznych Wierszyków dla Dzieci oraz Same Desery. By dostać się do środka skarbca, musisz wykonać trzy czynności. Po pierwsze, wprowadź kombinację cyfr. Wskazówki znajdziesz w woluminie z zagadkami, a następnie włóż oba klucze.

Wyjaśnienie rozwiązań poszczególnych zagadek dla bardziej dociekliwych:

« Kliknij, aby zobaczyć

Wewnątrz rozegra się potyczka z Leldonem (5-poziomowy Łotrzyk, 8-poziomowy Zabójca). Dla całej twojej drużyny nie jest on wielkim wyzwaniem i nie powinien sprawiać problemów. W skarbcu znajdziesz mnóstwo złota, Gwiezdny Szafir, Elficką Zbroję Ceremonialną i Amulet Mądrości +4.

Port Llast

nwn2, solucja, mapa

Mieścina ta to pierwsza lokacja, gdzie powinieneś zacząć poszukiwania poszlak w sprawie rzezi Ember, gdyż jest to najbliższa aglomeracja pod jurysdykcją Neverwinter.

Kwestie wpływu w rozmowie przy wejściu do miasteczka:

« Kliknij, aby zobaczyć

Natkniesz się tam na parę kupców - Yaska i Haljala Thorondor (1). Jeżeli posiadasz atut Błogosławieństwo Waukeen, sprzeda ci on lepsze przedmioty.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Powinieneś jak najszybciej udać się go garnizonu (2) i skontaktować się z dowódcą Haeromosem. Nie będzie zadowolony z twojej wizyty, gdyż uważa cię za winnego popełnienia zbrodni. Jeżeli uda ci się test na Dyplomację, Zastraszanie lub Blef (ST 7), będziesz mógł rozmawiać ze świadkiem, Alaine. Wystarczająco wysoki poziom Dyplomacji (ST 12) może spowodować, iż przekonasz ją, że ktoś podobny do ciebie popełnił mord. Sand i Shandra będą się spierać czy wykorzystać ją jako świadka podczas rozprawy. Zgadzając się z jedną z postaci, stracisz wpływ na tę drugą. Jest to mało istotne dla dalszego ciągu zdarzeń, więc wybór należy do ciebie.

Kwestie wpływu w rozmowie z Alaine:

« Kliknij, aby zobaczyć

Ponadto Nya (3) pragnie, byś uwolnił mieszkańców Ember od potępienia. W tym celu musisz wykorzystać Torbę Żmijowego Ziela na napotkanych ciałach. Kobieta zajmuje się również handlem. Nieco dalej na polanie rozbiły się dwa, najprawdopodobniej niezrównoważone psychicznie, Gnomy - Noduab i Enleva (4). Ich paplanina nie będzie miała znaczenia aż do aktu III. A przed Gospodą Przymierza (!) (5) czeka na ciebie czterech strażników chcący wziąć we własne ręce 'miecz sprawiedliwości'. Możesz:

 • Ich po prostu zabić.
 • Możesz również użyć Dyplomacji lub Zastraszania (ST 12), by się ich pozbyć.

Wewnątrz tawerny jest kilka osób, z którymi warto porozmawiać. Falgor, właściciel przybytku, powie ci, że Elgun opowiada niestworzone historie, które tobie nie pomagają w oczyszczeniu się z zarzutów. Myśliwy rozprowadza plotki niesprzyjające twojej sprawie. Jeżeli porozmawiałeś z Malin, Haljalem i Alaine, będziesz miał okazję udowodnić mu kłamstwo. Natomiast Calindra chciałaby dowidzieć się, co się stało z jej towarzyszem, Bradburym, który ostatnio przebywał w Lesie Zmierzchu.

Kwestie wpływu w rozmowie z Calindrą:

« Kliknij, aby zobaczyć

Kwestie wpływu w rozmowie z Malin:

« Kliknij, aby zobaczyć

Po rozmowie z Haeromosem i innymi mieszkańcami osady, Ember i Las Zmierzchu są teraz dostępne. Postaw swe kroki w kierunku miasteczka.

Ember

W całej wiosce znajdziesz ciała martwych chłopów. Pomóż im w uzyskaniu wiecznego odpoczynku, a zyskasz od Nyi Amulet Przewodnika Zagłady.

Kwestie wpływu w rozmowie z Nyą:

« Kliknij, aby zobaczyć

Ponadto natkniesz się na pewne opuchnięte ciało, które prawdopodobnie zostało otrute, oraz Dziennik Kwatermistrza informujący o wstrzymaniu dostaw z Luskanu przed masakrą. Pośród domów powinieneś również spotkać Guyvena.

Kwestie wpływu w rozmowie przy spuchniętym ciele:

« Kliknij, aby zobaczyć

Następnie zejdź po linie w studni. Jeżeli zdecydowałeś się oddać nóż Bishopa Marcusowi, właśnie tam go spotkasz. Ma on ciekawe informacje. Tam też znajdziesz kolejną żyłę rudy.

Kwestie wpływu w rozmowie przy wejściu do Pieczar:

« Kliknij, aby zobaczyć

Idąc dalej w głąb Pieczar, natkniesz się na Goblina - Ulipa. Możesz poprosić go, by zaprowadził cię do swojego wodza. Jeżeli zechcesz go zabić, wiedz, że reszta Goblinów nie będzie ci dłużna. Kreatura pozostawi po sobie Maczugę Gladiatora +1. Goblińskiemu obozowi przewodzi Glek (9-poziomowy Czarownik). Możesz ubić z nim interes, zabijając Pająki. Zyskasz wtedy Sygnet, który jest ważną poszlaką w śledztwie. Zabijając go, otrzymasz rzeczony pierścień, Laskę Mocy oraz ciekawy hełm Regalia. Należy mieć na uwadze fakt, że pomimo niskiego poziomu posiada on zdolności czaropodobne wysokiego poziomu. W legowisku wspomnianych pajęczaków znajdziesz kuszę Wspaniałą Rewolucję oraz kolejne złoża rudy. Ponadto przebywa tu również ogromny pająk imieniem Kistrel. Jeżeli jest z tobą Elanee, jesteś Drowem, Łowcą lub Druidem, dowiesz się, że owad jest wyrzutkiem i cierpi z powodu głodu. Jedzenie dla niej znajdziesz dopiero później.

Kwestie wpływu w rozmowie z Kistrel:

« Kliknij, aby zobaczyć

W dalszych tunelach spotkasz kolejne Gobliny dowodzone tym razem przez Droma (7-poziomowy Czarownik), które pilnują świecącego głazu. Sam kamień może ci się przydać, jednak zabierając go stracisz wpływ na Elanee i Casavira. Gobliny również cię zaatakują. Z pobliskiej sadzawki Grobnar może uzyskać Flakon Wody Promiennego Klejnotu. Jest to ważny przedmiot, jeżeli chcesz uruchomić Golema Ostrzaka.

Kwestie wpływu w rozmowie z Dromem:

« Kliknij, aby zobaczyć

Nie pozostaje nic innego, jak udać się do najbliższej kniei.

Las Zmierzchu

Ten teren zwiększa ryzyko nieudanego czaru o 25%, więc warto używać swojej siły fizycznej.

Kwestie wpływu w rozmowie przy wejściu do lokacji:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2

W dolinie spotkasz mściwą Driadę, Lyssę, która pomogła Lornowi przyjąć twój kształt. Proszek, który posiada, jest ważnym dowodem w śledztwie. Masz dwa sposoby na uzyskanie go:

 • Wykraść błyszczący klejnot Goblinom w Pieczarach, co może wpłynąć na twoje stosunki z towarzyszami i Goblinami.
 • Zabić ją, co w tym wypadku jest lepszym rozwiązaniem. Jeżeli masz w drużynie Elanee, zwierzęta nie pomogą Lyssie.

Kwestie wpływu w rozmowie z driadą:

« Kliknij, aby zobaczyć

Po uzyskaniu tylu dowodów możesz spokojnie stawić się przed wielkim sądem Lorda Nashera.

Natomiast na wzniesieniu, by się dostać do jaskini, będziesz musiał pokonać sfory Monstrualnych Wilków. Przed grotą stoją dwa Gnomy - Mirri i Jilla. Opowiedzą nieco o swojej podróży z Lantanu i wspomną coś o pewnej kobiecie, która ich ugościła i potem znikła. Zabronią też wejścia do jaskini, ale zapewne twoja ciekawość zwycięży.

Kwestie wpływu w rozmowie z Gnomkami:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

W głębi pieczary natkniesz się na ciało Bradburiego, towarzysza Calindry z Portu Llast. Jeżeli zbliżysz się do biedaka, pojawią się dwa Wilkołaki - Mirri i Jillia (8-poziomowy Zmiennokształtny). Najwidoczniej owa kobieta goszcząca Gnomki sama była likantropem i je zaraziła. W walce pomogą im cztery Monstrualne Wilki. Może być to trudne starcie, gdyż likantropy są odporne na większość broni, działa na nie głównie alchemiczne srebro i święte ostrze. Mirri pozostawi po sobie Amulet Harfiarzy, a Jillia Kolekcję Owadów. Przynieś ją Kistrel w Pieczarach. Zyskasz wtedy 1100PD i będziesz miał możliwość spotkania jej w przyszłości.

Rozprawa

Idź do Zamku Neverwinter i udaj się do Sali tronowej. Jeżeli masz Dziennik Arvala, będziesz mógł go przekazać Nasherowi za 500PD i 200SZ. Porozmawiaj z Nevallem, by rozpocząć rozprawę.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Aby sprawa zakończyła się pomyślnie dla ciebie, należy zebrać minimum 5 punktów 'werdyktu'. Każda kwestia oraz twoje poprzednie czyny mają wpływ na pulę punktów. Jeżeli zdobędziesz ponad 13, zyskasz atut Mistrzostwo Oracji.

Poszczególna punktacja:

« Kliknij, aby zobaczyć

Wygrana lub przegrana w sądzie nie ma znaczenia. Jest to tylko miła odskocznia od ciągłego zarzynania Zombie, Goblinów i Wilków. Wszystko i tak sprowadza się do rytualnej walki. Jeżeli przegrasz, wtedy Sand odwoła się od wyroku. Jeżeli wygrasz, zrobi to Torio.

Tak czy owak, musisz zmierzyć się z Lornem (2-poziomowy Barbarzyńca, 4-poziomowy Wojownik, 5-poziomowy Rozszalały Berserker). Wpierw udaj się do Świątyni Tyra. Masz tam kontemplować w samotności, jednakże twoi towarzysze nie dadzą ci spokoju.

 • Khelgar zaoferuje, by to on walczył z osiłkiem. Starcie z Lornem nie powinno stanowić problemu, gdyż Krasnolud jest wytrzymały, lecz trzeba będzie czekać, aż Lorn ocknie się z szału.
 • Sand użyczy ci eliksirów niewidzialności, tylko jeżeli masz na niego większy wpływ niż na Qarę.
 • Qara też zaoferuje 'podmiankę', tylko wtedy gdy będzie darzyła cię zaufaniem. Jest to dobre wyjście, jeżeli ma dobrze dobrane czary. Wpierw niech Qara użyje Większej Niewidzialności, następnie Przyspieszenia, Większą Kamienna Skórę i Lustrzane Odbicie. Niech ucieka przed Lornem, aż do jego wycieńczenia, używając na nim czarów ofensywnych.
 • Neeshka zaproponuje zniszczenie sprzętu luskańskiego szpiega, jeżeli wiążą was bliskie stosunki i jesteś mężczyzną.
 • Elanee może pojawić się zamiast Neeshki. Ma ona ci do powiedzenia kilka słów.
 • Bishop zaoferuje 'podmiankę', jeżeli jesteś kobietą i masz na niego większy wpływ niż na Casavira.
 • Casavir również zaoferuje 'podmiankę", przy podobnych warunkach co u Bishopa.
 • Grobnar wspomoże cię pieśnią, jeżeli sam postanowisz zmierzyć się z Lornem i masz na niego duży wpływ (ST 8).
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Kwestie wpływu w rozmowie w trakcie rytuału:

« Kliknij, aby zobaczyć

Jego słabością jest brak ciężkiego opancerzenia i powolność. Jeżeli skoncentrujesz się na walce dystansowej i unikaniu jego ciosów, powinieneś dać radę. Pamiętaj, że gdy Lorne wpadnie w szał będzie niewrażliwy na taki. W takim wypadku skorzystaj z niewidzialności bądź po prostu uciekaj, aż do minięcia amoku. Wtedy będzie on powolny i zdecydowanie wrażliwy na każdy atak.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Po pokonaniu osiłka, pojawi się krótki film z Czarnym Gariusem. Trafisz z powrotem do Zatopionego Dzbana, gdzie znajdziesz skrzynię z ekwipunkiem Lorna. Jeżeli wygrałeś rozprawę, powinieneś otrzymać od Lorda Nashera Amulet Prawdy.

Teraz możesz wrócić do Zachodniego Portu i powiadomić Rettę o Lornie. Zyskasz 500PD.

Podczas pierwszej podróży do Portu Llast po rozprawie zostaniesz napadnięty przez wysłanników Luskanu - Zinna (7-poziomowy Łotrzyk), Shahrę (7-poziomowy Wojownik), Oyo (7-poziomowy Czarodziej) oraz Nyirye (7-poziomowy Kleryk). Dzięki Zastraszaniu (ST 14), magik ucieknie. Pozostawią po sobie m.in. Pierścień Boskiej Mocy (2), Płaszcz Piwafi Drowów i Elfią Kolczugę.

Posiadłość Aldanona

Wilk poinformuje cię, że źle się dzieje w domostwie mędrca, więc jak najszybciej się tam udaj. Okazuje się, że Cormick jest przetrzymywany jako zakładnik, a przed budynkiem stoi bezradny sierżant Blackburn. Porozmawiaj z nim, a będziesz mógł:

 • Zająć się oprychami w typowy sposób, ryzykując życie przyjaciela.
 • Negocjować z bandytami. Wymaga to wysokiego poziomu Dyplomacji (ST 7), Czaroznawstwa (ST 7), Blefowania (ST 9) lub Zastraszania (ST 7-9).

Wewnątrz zajmij się zbirami i uratuj służbę. W centralnym pokoju znajdziesz wolumin Wytwarzanie Mistycznych Strojów na każdą Pogodę.

W piwnicy natomiast czeka cię walka z grupą rzezimieszków, którzy terroryzują służbę Aldanona. Przewodzi nimi Stary Parch 93-poziomowy Czarownik, 8-poziomowy Łotrzyk). Jest z nim również Naylie (12-poziomowy Łowca) ze swoim pupilem - Lillith. Jeżeli uda ci się uratować resztę służby, zyskasz dodatkowe PD. Facet zostawi po sobie Pierścień Ochrony +2 i Księgę Ognia.

Od członków służby dowiesz się, że twoim kolejnym celem jest rezydencja Trevoricka, gdyż za młodu on i inni szlachcice byli w posiadaniu srebrnych okruchów. Obecnie jest on ostatnim żyjącym ich posiadaczem, więc czym prędzej udaj się do Nashera i powiadom go o zaistniałej sytuacji.

Posiadłość Trevoricka

Kiedy znajdziesz się wewnątrz, zostaniesz przedstawiony lordowi Trevorickowi. Ustawianie barykad i pozycji strażników zależy od ciebie. Gdy uznasz, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, porozmawiaj z kapitanem Ballardem i rozkaż mu, by zamknął posiadłość.

Kwestie wpływu w rozmowie przy przeszukiwaniu posiadłości:

« Kliknij, aby zobaczyć

Znajdziesz się na piętrze i rozpocznie się jatka. Zostaw straże przy lordzie, a sam zejdź na dół.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Pokonaj trzy fale Mefitów Ognia, Sukubów i Erynii. Kiedy rzeź się zakończy, usłyszysz krzyk staruszka. Jeżeli utrzymasz go przy życiu, otrzymasz Klucz do Krypty Rodzinnej Trevoricków. W innym wypadku da ci go podczas konania.

Zejdź na dół i pokonaj kolejne fale demonów i diabłów. Udaj się do zachodnich drzwi.

Czeka cię tam kolejne starcie z piekielnym pomiotem. Gdy dotrzesz do ostatniej komnaty, pojawi się lider najeźdźców - Qaggoth-Yeg. Użyj czarów obszarowych i powymachuj trochę orężem. Opary z jego ciała nie są miłe dla twych nozdrzy, więc warto zabić go dużą ilością zaklęć.

Wyjdzie na to, że stary lord nie posiada okrucha, gdyż przekazał go pewnej kobiecie z Księżycowej Maski.

Wcześniej zamknięte drzwi na piętro, teraz są otwarte. Na piętrze napotkasz kolejne Mefity Ognia i Erynie. W jednym z pokojów znajdziesz potężnego Czarnoksiężnika i martwe ciało Melii. Teraz on ma srebrny okruch. Mag ucieknie, lecz zostawi za sobą swoich kompanów.

Wróć do Zamku Never. Porozmawiaj z Lordem Nasherem. Zyskasz 1000PD i kolejne 1500PD, jeżeli Trevorick przeżył.

Zostanie ci przedstawiony nowy ambasador Luskanu - Sydney Natale.

Będzie próbowała zaprzeczyć temu, że to Luskan jest odpowiedzialny za mord w Ember. Możesz zyskać kilka punktów wpływu na Shandrę, jeżeli oskarżysz ambasadorkę o łgarstwo. Jeżeli nic nie zrobisz, stracisz punkty więzi.

Sydney poinformuje cię, że Czarny Garius odprawia teraz rytuał w Warowni na Rozstajach. Udaj się tam bezzwłocznie.

Warownia na Rozstajach

Już na początku lokacji możesz zyskać wpływ na Shandrę lub Bishopa, w zależności co postanowisz zrobić z ciałem.

Kwestie wpływu w rozmowie przy cele farmera:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Na polu uprawnym spotkasz magów z Neverwinter, dowodzonych przez Vale. Planuje on zaatakować twierdzę podczas zmiany warty. Wewnątrz na placu trzeba zmierzyć się z żołnierzami i łucznikami. Czary obszarowe powinny w tym pomóc. Po rozprawieniu się z Luskańczykami, reszta wojsk zabarykadowała się wewnątrz budynku. Będziesz musiał dostać się inną drogą - podziemnymi tunelami znajdującymi się poza warownią.

W jamie natkniesz się, poza licznymi insektami, na żyłę rudy oraz skład z przydatnym sprzętem m.in. Zbroją Cierni, Kapitańską Włócznią i Lodową Klingą.

W wewnątrz twierdzy od razu natkniesz się na Aldanona, który ma kilka informacji na temat rytuału odprawianego przez Czarnego Gariusa. W regale znajdziesz Starożytną Sztukę Budowy Golemów, potrzebną do uruchomienia Golema Ostrzaka. W sąsiednim pomieszczeniu spotkasz kilku luskańskich żołnierzy i Członków Tajemniczego Bractwa. Jeden z nich zostawi Suchy Kij Aiedo i Klucz do Warowni na Rozstajach otwierający kolejne komnaty. Gdy potyczka się zakończy, do pomieszczenia wkroczy Vale i reszta posiłków z Neverwinter. Przed wejściem do piwnic będziesz musiał zmierzyć się z kilkoma Kapłanami Cienia i Kapłanką Cienia. Warto przygotować kilka czarów obszarowych. Kapłanka zostawi Większy Płaszcz Ochrony przed Dobrem i Talizman Czystego Zła.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

W podziemiach na regale znajdziesz Dziennik Bractwa, który zawiera informacje o Kapłanach Cienia i Tajemniczym Bractwie. Wejścia do komnaty rytualnej strzeże Golem Ostrzak (12-poziomowy Konstrukt). Jak inne machiny jest odporny na TK czy wiele zaklęć (ST 22). Najprzydatniejsze są magiczne ostrza oraz te wykonane z adamantu. Czarny Garius jest w trakcie rytuału. Zaatakuje cię horda Czempionów Luskanu i Tajemniczych Braci, więc nie warto oszczędzać czarów i uroków. Ostatecznie ceremonia zostanie przerwana, a Garius zgładzony, pozostawiając po sobie okruch.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Porozmawiaj z Valem, by wrócić do Neverwinter. Zostanie ci przedstawiona inna więźniarka Gariusa, Githzerai Zhjaeve. Ma ona kilka ciekawych informacji w zanadrzu głównie na temat Króla Cieni, którego próbował przyzwać Garius oraz samego miecza Gith. Przyłączy się do twej wesołej kompanii i zajmie miejsce Kleryka. By mieć jakąkolwiek szansę na pokonanie Króla Cieni, starożytnego strażnika Illefarn, musisz przejść Rytuał Oczyszczenia, którego sekretne posągi, według Zhjaeve, znajdują się w ruinach dawnego Arvahn na wschód od miasta. Zostaniesz również dumnym właścicielem Warowni na Rozstajach, którą musisz zarządzać i przywrócić jej dawną świetność.

Ruiny Arvahn

nwn2, solucja, mapa
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Twoją misją jest uzyskanie mocy dzięki rytuałowi Illefarn, która pozwoli zmierzyć się z Królem Cieni. Składa się on z pięciu etapów. Każdy z nich wiąże się z odnalezieniem w różnych miejscach posągów dających unikalne zdolności. Podczas podróży do ruin napotkasz grupę wyznawców Malara, polującą na człowieka. Możesz:

 • Zabić ofiarę.
 • Pozwolić na dokończenie rytuału.
 • Zabić łowców. Jeden z nich pozostawi po sobie Sejmitar Szybkości.

Ruiny są miejscem starć między Orkami a Goblinami. Już na wstępie natkniesz się na pierwszy posąg. Dzięki niemu zyskasz zdolność Łańcuch Jutrzenki, która zadaje wrogom obrażenia od boskich mocy. Klan Deptaczy Zwłok (1) dowodzony przez Uthancka znajduje się na zachodnim zboczy wzgórza. Nie jest on przyjaźnie nastawiony do ciebie, gdyż zabiłeś Lograma, który w pewien sposób był z nim powiązany. Możesz:

 • Ubić z nim interes i podjąć się zabicia Ogra Maga.
 • Zabić go. Zyskasz wtedy amulet Pradawne Kazanie przeznaczony dla Kleryka.
Neverwinter Nights 2

Kwestie wpływu w rozmowie z Uthanckiem:

« Kliknij, aby zobaczyć

Zaraz za obozem znajduje się Świątynia Pór Roku (2). Jest ona poświęcona bohaterom starożytnego Illefarn, którzy polegli w walce. Zanim dotrzesz do centralnej auli, musisz przejść próby pór roku polegające na pokonaniu odpowiednich przeciwników. W przypadku zimy są to Mefity Lodu oraz Śnieżne Wilki, wiosny - Żywiołaki Ziemi i Posągi Myśliwych, lata - Żelazny Golem, a jesieni - Sylfidy. Ostatecznie trafisz do głównej komnaty, gdzie znajduje się kolejny posąg, który obdaruje cię zdolnością Oczyszczająca Gwiazda raniącą Nieumarłych i Pozasferowców. Natomiast w skrzyniach znajduje się Tarcza Snów Laerala, Wartownik +2, Pas Przewodniego Światła, Ceremonialny Pas Uthgardu oraz Płaszcz Niematerialności.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Kwestie wpływu w rozmowie w centralnej komnacie:

« Kliknij, aby zobaczyć

Natomiast na wschodnim zboczu ulokowana jest Warownia Nadrzeczna (3), gdzie skrywa się Ghellu, ogrzy czarownik. Wejście do niej jest bronione przez grupę Ogrów i Goblinów. Na I poziomie natkniesz się na sarkofag Jemelli okradziony z relikwii. Cała warownia jest domeną humanoidów. Do najbardziej irytujących przeciwników należą goblińscy szamani i ich zaklęcia, które w dużych ilościach mogą poważnie zirytować. Pośród kolejnych przeciwników, natkniesz się na grupkę Orklinów, którym przewodzi Ralidor (8-poziomowy Wojownik). On i jego kompani chcą pozbyć się Ghellu, Ogra Maga, dlatego też możesz:

 • Zabić go i zyskać relikwię Ostrze Władcy oraz Kuszę Strażnika Lasu.
 • Przystać na jego warunki i zabić Ogra Maga. Będzie czekał na ciebie przed warownią, wtedy też możesz go zabić.

Na II poziomie w małej klitce spotkasz Łamacza Żeber (14-poziomowy Mnich), którego możesz:

 • Uwolnić. Wtedy zacznie atakować resztę Goblinów i niszczyć skrzynie oraz drzwi.
 • Zabić i zyskać Rękawice Długiej Śmierci +3.

Ponadto w największej komnacie przesiaduje Ogr Wódz (1-poziomowy Olbrzym, 12-poziomowy Barbarzyńca) i jego kompania. Pozostawi on po sobie relikwię Tarczę Władcy, w skrzyni natomiast znajduje się Pas Zapaśnika.

Natomiast na trzeciej kondygnacji wreszcie staniesz oko w oko z Ghellu (5-poziomowy Olbrzym, 10-poziomowy Czarownik). Możesz postąpić z nim na dwa sposoby:

 • Zabić dla niego Ralidora, a on otworzy dla ciebie Drzwi Władcy, za którymi znajduje się kolejny posąg. Zyskasz 1500PD oraz relikwię Berło Władcy.
 • Zabić. Uważaj, by nie zwrócić uwagi pobliskiej grupce goblińskich szamanów, gdyż ich ciągłe czarowanie może utrudnić sprawę. Przede wszystkim przywołaj kilka istot i skorzystaj z czarów obszarowych, by ogólnie naruszyć struktury przeciwników. Potem wykończ niedobitków. Ogr Mag pozostawi po sobie Kościany Pierścień, Kryształowy Miecz, Głowę Ghellu oraz berło.
Neverwinter Nights 2

Kwestie wpływu w rozmowie z Ghellu:

« Kliknij, aby zobaczyć

Idąc dalej, zapewne natkniesz się na Drzwi Władcy, które skrywają posąg Illefarn. Masz trzy drogi wyboru:

 • Ubić interes z Ghellu.
 • Użyć wszystkich trzech części kompletu Władcy.
 • Samemu uderzać w drzwi, aż bariera przestanie istnieć. Jeżeli nie zabiłeś Łamacza Żeber, może ci on w tym pomóc. Jeżeli pozwolisz mu umrzeć, stracisz punkty więzi z Shandrą.

Kwestie wpływu w rozmowie przy drzwiach:

« Kliknij, aby zobaczyć

Owy posąg obdarzy cię zdolnością Lśniąca Tarcza. Chroni ona przed zimnem i negatywną energią.

Krocząc pod górę od warowni, ujrzysz jamę do wykopalisk. Kopalnie Klejnotów (4) są pełne zmarłych, głównie Szkieletów, Ghastów i Baelnorów. Duch Elfa, Balaur, opowie ci historię Strażnika, którym kiedyś był Król Cieni. Powie również jak dostać się do rytualnego posągu. Potrzebujesz trzech duchów Krasnoludów i tyle samo Elfów. Muszą się oni zebrać przy Drzewie Wspólnoty w centralnej hali. By je przyprowadzić, musisz wyłączyć bądź włączyć odpowiednie Nieziemskie Światła. Jest to logiczna łamigłówka. Należy klikać na danym duchu, by się poruszył. Pobiegnie on tylko w tym kierunku, w którym nie ma włączonych świateł.

Zazwyczaj dusze Illefarnczyków są uwięzione w ciałach Baelnorów (14-poziomowy Czarownik), potężnych umarłych istot. Ich zaklęcia mogą cię natychmiastowo uśmiercić lub spowodować poważne szkody, dlatego też warto zainwestować w odporność na magię czy ulepszyć rzut na Wytrzymałość. Każda z dusz ma do opowiedzenia ciekawą historię. Podobno Strażnik był utalentowanym magiem ludzkiego pochodzenia, który miłował tak swoje cesarstwo, że poświęcił swoje człowieczeństwo, by stać się jego obrońcą. Niestety, z czasem stał się zagrożeniem dla niego samego, dlatego też mieszkańcy starożytnego Illefarn zmuszeni zostali do jego uwięzienia w Splocie, lecz nie byli w stanie go pokonać.

Kwestie wpływu w rozmowie z duchem Isyma:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

W zachodniej części znajduje się kuźnia, gdzie odnajdziesz Kawałek Żelaza Pokrytego Runami potrzebnego do aktywacji Golema Ostrzaka. Poza tym obłowisz się tu niezłymi skarbami, m.in. Królewską Kosą, Pasem Kapłańskiej Mocy Mystry czy Ostrzem Kurtyzany.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Gdy wszystkie sześć duchów znajdzie się przy drzewie, nastąpi ujawnienie posągu, a ty zyskasz zdolność Kojące Światło, która leczy jedną osobę. Uaktywni się również na zewnątrz Portal Pieśni (5). Przeniesie cię on do Zachodniego Portu, gdzie wszyscy jego mieszkańcy zostali zamordowani. Osada leży w pobliżu ruin Illefarn, o których wspominał ci twój ojczym Daegun.

Kwestie wpływu w rozmowie przy przybyciu do Zachodniego Portu:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Udaj się na Bajoro Umarłych do ruin w północno-wschodniej części mapy. Wewnątrz spotkasz Łupieżcę Cienia (1-poziomowy Nieumarły, 15-poziomowy Czarodziej) i jego współtowarzyszy. Specjalizuje się on w szkole Nekromancji, więc miej się na baczności. Ostrożności nigdy za wiele. Przeciwnicy pozostawią po sobie Przypomnienie, sztylet Podrzynacz Gardeł Ichtii, Amulet Odporności na Elektryczność i Togę Lśniącej Dłoni +4.

Okazuje się, ze Łupieżca Cienia zniszczył ostatni posąg, lecz nie zdążył zapobiec ukończeniu rytuału, gdyż zrobił to ktoś wcześniej. Przechodząc przez bramę wymiarową, trafisz ponownie do ruin Illefarn. Z nich udaj się do Warowni na Rozstajach, by porozmawiać z Aldanonem, który ma wieści na temat siedziby Ammona Jerro.

Siedziba Ammona Jerro

Wzgórza przed twierdzą są opanowane przez Gargoryle, Cienie i Mastiffy Cienia. Wejście do kryjówki Ammona strzeże konstrukt. Jeżeli w warowni urzęduje Guyven, będziesz mógł powiedzieć mu o tym miejscu, zyskując 100PD. Strażnik Jerro powie ci, że musisz wykonać trzy próby, by dostać się do wnętrza siedziby.

Ścieżka Widzenia polega na zapaleniu kadzielnic, które są chronione przez Gargoryle. Po rozmowie ze strażnikiem powinny pojawić się Żywiołaki Ognia, których Ogniste Serca rozpalą piedestały. Za każdym podpaleniem paleniska pojawią się grupy Cieni i Mastiffów Cienia.

Ścieżka Prawości sprowadza się do Szamana (15-poziomowy Kleryk) medytującego na wzgórzu, którego możesz:

 • Zabić, zyskując punkty wpływu na Bishopa oraz Kiścień Eberonda i Świętą Tarczę Uthgardu.
 • Możesz go nie zabijać, zyskując wpływ na Casavira i Shandrę. Zostaniesz zaatakowany wtedy przez grupę Duchów Barbarzyńców (13-poziomowy Barbarzyńca).

Kwestie wpływu w rozmowie z Szamanem:

« Kliknij, aby zobaczyć

Zaś Ścieżka Determinacji polega na zdobyciu fiolki wody z gejzeru. Jeżeli twoja główna postać posiada 16 Zręczności lub 20 Przewrotu, z łatwością zdobędziesz sam buteleczkę i zyskasz uznanie Neeshki. Możesz też użyć do tego Diabelstwa.

Kwestie wpływu w rozmowie przy gejzerze:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Po ukończeniu wszystkich 3 prób, udaj się do strażnika. Zyskasz 2000PD, a Shandra odda krew i...

Kwestie wpływu w rozmowie ze Strażnikiem:

« Kliknij, aby zobaczyć

... zniknie. Wewnątrz natkniesz się ponownie na Mefasma. Wyjaśni ci on całą sprawę. Będziesz musiał otworzyć portal, by dostać się do laboratorium. Jest to zadanie dość trudne, gdyż trzeba wykorzystać różnorakie zagrywki i intrygi.

Kwestie wpływu w rozmowie z Mefasmem:

« Kliknij, aby zobaczyć

W kolejnej sali spotkasz Balora Baalbisana. Jeżeli jesteś płci żeńskiej, nie będzie ukrywał swojej niechęci. Chce byś zabił Erynie Hezebel, która się z nim droczy. Jeżeli to zrobisz, otworzy portal i zyskasz 1000PD.

Kwestie wpływu w rozmowie z Baalbisanem:

« Kliknij, aby zobaczyć

W pokoju między Balorem a Erynią znajdziesz wolumin Magiczne Artefakty i ich Tworzenie, Pas Kapłańskiej Mocy i Ochrony Kossutha oraz Kodeks Alchemiczny.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Erynia Hezebel pragnie poznać prawdziwe imię matki Baalbisana. Można je odkryć na dwa sposoby:

 • Użyć Prowokacji (ST 13) na Balorze.
 • Możesz również porozmawiać z Blooden w dalszych komnatach.

Kwestie wpływu w rozmowie z Hezebel:

« Kliknij, aby zobaczyć

W kolejnym hollu zaatakuje cię Starszy Żywiołak Powietrza wraz z Mefitami. W skrzyni znajdziesz książkę Zaawansowane Tajniki Samoobrony oraz krótki miecz Szpon Nocnego Złodzieja.

Następny w kolejności jest Hezrou Zaxis. Nie zapomniał cię i teraz będzie próbował się zemścić, przywołując swych braci. Nie będzie ci przychylny, aż nie poznasz jego prawdziwego imienia od Blooden.

Kwestie wpływu w rozmowie z Zaxis:

« Kliknij, aby zobaczyć

Nieco dalej zostaniesz zaatakowany przez kilka Piekielnych Ogarów, obok znajdziesz Biesa Otchłani Koraborosa. Martwi się o dawno niewidzianego Impa, który zapewniał u rozrywkę w swojej niewoli. Wróć się i skorzystaj z bocznych drzwi. Za nimi znajduje się Żelazny Golem. Za pewne już wiesz jak się z nim uporać. Koło regału znajdziesz poszukiwanego Impa. Sama biblioteczka zawiera książkę Zadziwiające Eliksiry Braci Ilmatera oraz Pradawną Księgę. Pozytywny test na Wiedzę (ST 20) pozwoli na odczytanie słów. Pomyślny test na Czaroznawstwo (ST 20) pozwoli na zauważenie, że słowa są przeciwieństwem efektu zaklęcia. By uwolnić demonika, należy wypowiedzieć słowa 'Tilo ut lon'. W tym samym skrzydle powinieneś jeszcze zabrać Zbroję Tęczy, miecz półtoraręczny Bezimienne Światło, Młot Ognika oraz Maskę Czaszki.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Ostatnim zniewolonym demonem jest Sukub Blooden. Zanim się z nią rozmówisz, musisz zabić jej sługi. Jej zachcianką jest to, byś sprowokował Koraborosa do ataku na nią. Gdy otworzy portal, możesz wypytać się o prawdziwe imiona. Matką Baalbisana okaże się... Zaxis!, któr była kiedyś Marilith (demonem-kobietą z ogonem węża i sześcioma ramionami).

Kwestie wpływu w rozmowie z Blooden:

« Kliknij, aby zobaczyć
Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Po przejściu przez portal, stoczysz tu bitwę z samym Ammonem Jerro (16-poziomowy Czarnoksiężnik) i Rogatym Diabłem. Przygotuj dużo zaklęć rozpraszających i tych, które zadają duże obrażenia np. Palec Dezintegracji. Wpierw zajmij się samym Hezrou. Jest on połowicznie niepodatny na elektryczność oraz ogień. Ponadto posiada szybką regenerację (3) oraz odporność na magię (ST 14). Warto również zniszczyć wszystkie kolce przy kręgu, które zadają magiczne obrażenia. W walce pomoże ci Shandra, lecz poniesie wielką ofiarę.

Neverwinter Nights 2Neverwinter Nights 2

Ostatecznie wszyscy trafią do karczmy w warowni. Ammon zostanie przesłuchany, a ty zostaniesz zaproszony do Zamku Never. Rozpocznie się Akt III.

Kwestie wpływu w rozmowie z Ammonem Jerro:

« Kliknij, aby zobaczyć

Strona: 1   2   3   4   5  
 
Autor: Mateusz Igor "Lionel" Andrzejewicz
Dodano: czwartek, 29 października 2009

Komentarze

Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się aby dodawać komentarze! Nie masz konta? Załóż nowe!
Gość
środa, 2 grudnia 2009 (12:38)
czy jest możliwość zabicia Gitjanki który zabił na samym początku gry Amie? Nigdzie go nie mogę znależć
Gość
środa, 7 kwietnia 2010 (20:01)
spoko poradnik,genialnie zrobiony (pomimo że przeszedłem tą grę 3 razy nie wiedziałem o misji zagubionym kapłanem :))
btw jak ciekawostkę można dopisać, że grając złodziejami po obronie magazynu jeżeli pogadamy z zarządcą będziemy mogli kupić od niego itemy (ma fajny rapier za 30k).ważne: tylko raz da się u niego kupować,więc warto zaopatrzyć się w gotówkę :P
Gość
niedziela, 2 maja 2010 (08:59)
tok, to githyanki łowca mieczy, którego można zabić w jaskini przy odbijaniu shandry. jednak i tak nie będzie z tego żadnego komunikatu - wiem o tym, że to ten, tylko z tego powodu że przy "zbadaj" wyraźnie pisało :)
Gość
wtorek, 31 sierpnia 2010 (21:06)
Pomocy.Utknalem na po rozprawie.Wygralem ja,udalem sie do Światyni Tyra.Pogadalem z gosciem i uslyszalem ze zaraz sie zacznie rytual i nic.Nikt nie przychodzi,nic sie dzieje.Cos zrobilem nie tak? gdzies mam sie udac?
Lionel
środa, 1 września 2010 (08:41)
Porozmawiaj jeszcze raz z Hlamem. Możliwe, że skrypt nie zaskoczył. Normalnie, to po rozmowie pojawiają się scenki.
Gość
wtorek, 5 października 2010 (17:25)
A idziesz sam na walke, czy kogos wystawiasz? Ja probowałam kilka razy z Khelgarem lub Casavirem i też nie działało. Dopiero, jak sama udałam się na walkę, to wszystko poszło ok.
Gość
wtorek, 8 lutego 2011 (18:57)
znasz jakąś metodę włączenia toolset na Windowsie 7???
Lionel
czwartek, 10 lutego 2011 (10:19)
Mój toolset działa poprawnie na win7, w czym problem?
Gość
czwartek, 10 lutego 2011 (19:17)
jak włączam toolset to po chwili pojawia się okno i pyta ,,Zamknij program", ,,Wyszukaj rozwiązanie w trybie online i zamknij program"
Lionel
czwartek, 10 lutego 2011 (19:59)
Internet mówi:
- zainstaluj direct x 9.0c z płyty NWN2
- zainstaluj NetFx64.exe z płyty NWN2 znajdującym się w folderze prereq

Powinno zadziałać.
Gość
piątek, 11 lutego 2011 (17:47)
Dzięki ale nie pomogło dalej ten sam problem mam
Lionel
piątek, 11 lutego 2011 (19:42)
A jaką masz kartę graficzną. Toolset wymaga nieco silniejszej karty. Minimum GeForce 6600 lub coś podobnego.
Gość
piątek, 11 lutego 2011 (20:38)
Windowsa 7 mam z tydzień i z niego korzystam 3 dni, a nie korzystałem więcej bo nie miałem czasu i się pytam gdzie mogę sprawdzić kartę graficzną.
Medivh
piątek, 11 lutego 2011 (22:21)
Prawy przycisk myszy na komputer -> po lewej stronie masz Menedżer urządzeń -> Karty graficzne
Gość
sobota, 12 lutego 2011 (13:06)
ATI Radeon HD 4800 Series wystarczy do Toolseta?
Lionel
sobota, 12 lutego 2011 (15:01)
Spróbuj naprawić błąd w rejestrze, ściągając clwireg-x64.exe.
Gość
sobota, 12 lutego 2011 (16:17)
muszę cie zasmucić bo to też nie pomogło dalej mam ten sam problem
Lionel
środa, 16 lutego 2011 (16:14)
To nie wiem jak ci pomóc. Mogę jedynie pocieszyć cię, że Aurora NWN2 w moim odczuciu jest o wiele gorsza od NWN1.
Gość
środa, 16 lutego 2011 (16:50)
dzięki za pomoc i trud
Gość
środa, 16 lutego 2011 (17:04)
kto wie jak zrobić by towarzysze w klasach czarujących zaczęli czarować??
Gość
sobota, 19 lutego 2011 (19:32)
wiesz jak naprawić konstrukta?
Lionel
sobota, 19 lutego 2011 (21:10)
Warownia na Rozstajach - Wnętrze pkt. 2,
Pieczary pkt. 4,
Kopalnie Klejnotów pkt. 12.
Gość
niedziela, 20 marca 2011 (12:55)
po naciśnięciu C (tam, gdzie awansujesz postać) jest na górze zakładka Zachowanie (ostatnia po prawej). Tam wybierasz, czy ma czarować w bitwie.
Gość
sobota, 9 kwietnia 2011 (10:31)
to ja od tego toolseta zapomniałem napisać te okienko zie zawiesza na napisie "Wczytywanie globalnych palet"
Gość
czwartek, 16 czerwca 2011 (11:41)
Witam, mam taki problem przed siedzibą Ammona Jerro, mianowicie mam te 3 ogniste serca, ale nie wiem jak ich użyć. Gdy klikam na te kadzielnice Shandra mi mówi, żeby szukać dalej wskazówek...
Lionel
czwartek, 16 czerwca 2011 (15:33)
Zapewne skrypt nie zaskoczył. Jedynym wyjściem jest wczytanie wcześniejszego zapisu gry i spróbowanie ponownie.
Gość
sobota, 13 sierpnia 2011 (08:06)
Mam nastepujacy problem, po zabiciu zeearie nie wypadaja z niej okrychy. tak ma byc czy bug?
Lionel
sobota, 13 sierpnia 2011 (10:03)
Zeeaire musi pozostawić po sobie okruchy, inaczej fabuła nie będzie kontynuowana, więc sugeruję wczytanie gry.
Gość
sobota, 26 listopada 2011 (18:35)
w siedzibie ammona gdy otworze portale. to chce pomówić z blooden o prawdziwych imionach ale nie idzie kiedy klikam na nią to pisze "nie nudzę sie, możesz na razie odejść"??
Lionel
sobota, 26 listopada 2011 (19:46)
Prawdziwe imiona można poznać jedynie, gdy sprzymierzysz się z Blooden przeciwko Koraborosowi. Po walce trochę z toba porozmawia i otworzy portal... później nie da się tego zrobić.
Gość
wtorek, 3 stycznia 2012 (18:41)
Czy w niektórych miejscach w Dolinie Merdelain można bezpiecznie odpocząć? Jeśli tak to gdzie?
Gość
wtorek, 21 lutego 2012 (16:34)
po walce z lupiezca cienia ktory zabil Calluma nie moge wrocic do mapy
Gość
niedziela, 8 lipca 2012 (16:51)
Dziękuję za fantastyczną solucję.
Gość
niedziela, 6 stycznia 2013 (22:30)
Ilu NCP można przyłączyć do drużyny?
Gość
środa, 12 czerwca 2013 (17:40)
W pojedynku na lutnie (II Akt, amfiteatr) ostatnia 4-ta sekwencja jest błędna. Oto prawidłowa: 35345271725.
Ps. By wygrać pojedynek wystarczy dobrze zagrać wszystkie melodie i np. rozkazać Sand-owi zrobić zamieszanie ^^
uthar
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 (07:41)
Ember i marcus idzie rozegrać rozmowę tak że nie straci sie 3 punktów u biszopa. "zostaniesz wynagrodzony po 10 kroć tylko trzym się mnie" lub ten styl