Teenage Exorcists ratują Wielką Brytanię przed Harrym Potterem!

Popularność Harry'ego Pottera sprawiła J. K. Rowling nie tylko dużą liczbę fanów, ale także i przeciwników. Pewnie wiecie już o co chodzi – magia jest zła, a książki fantastyczne również. Są kanałem umożliwiającym opętanie biednego, wciągniętego fascynującą historią czytelnika. Takie opinie już się wielokrotnie pojawiały, nawet Kościół miał o serii pisarki negatywne zdanie. Ale jeśli myślicie, że ostatnio sprawa ucichła, to się mylicie. Grupa nazywająca siebie Teenage Exorcists, w której znajdują się nastolatki na czele z wielebnym Bobem Larsonnem, właśnie wkroczyła do Wielkiej Brytanii, aby siać zamęt uratować Londyńczyków od złych mocy.

harry potter

Zdeterminowane dziewczęta sądzą, że w książkach Rowling zawarte są prawdziwe informacje o magii, dlatego też wyrządza ona czytelnikom moralne szkody oraz próbuje przejąć nad nimi kontrolę. W celu odniesienia zwycięstwa nad siłami ciemności odprawiają na scenie egzorcyzmy, podczas których machają krzyżami i Bibliami, co z rzeczywistym przepędzaniem mocy nieczystych ma tak naprawdę niewiele wspólnego. Wszystko wygląda dosyć... widowiskowo, a "bohaterki" witane są zawsze okrzykami radości i brawami, mimo że same twierdzą, iż odpędzanie demonów nie ma nic wspólnego ze spektaklem.

Przewodnikiem dziewczyn jest ojciec jednej z nich, wielebny Bob Larsonn. Jegomość uznaje się za specjalistę od egzorcyzmów i ma ich już za sobą aż 15 tysięcy. Niektórzy są jednak zdania, że w rzeczywistości wielebny bogaci się na naiwnych ludziach, sprzedając im swoje płyty DVD oraz książki.

teenage exortics

Kto wie, może w przyszłości Teenage Exorcists zawitają do Polski, w której przecież jest spora ilość fanów Harry'ego Pottera. Jednak nie ma co się oszukiwać – to są ludzie, którzy żerują na innych i ich działalność nie ma nic wspólnego z prawdziwymi egzorcyzmami. A Wy co myślicie o podobnych organizacjach? Harry Potter Waszym zdaniem jest zły?

PS: Panie mają nawet swojego facebooka!

Komentarze

0
·
Czy jest zły?
Zależy jak się patrzy, jak się patrzy jak na książkę, to nie, lecz jak na książkę o magii i czarodziejach to już bardziej.
0
·
Co tu dużo mówić. Paniom bym się dał wyegzorcyzmować
0
·

Cytat

Paniom bym się dał wyegzorcyzmować


http://www.youtube.co...?v=6nSKkwzwdW4
0
·
0
·
Hm. Coś tu jest nie tak. Te światła, niby reflektory, ale nikt nie może wiedzieć na pewno. A może to ktoś przywołuje Patronusa? Lub wykrzykuje "Lumos!". Hę?
0
·
Tokar, jak za darmo, to aż żal nie skorzystać
0
·
Sorry, Medu, ale wydaję mi się, że najpierw musiałbyś zadzwonić po ślusarza
0
·
No i nici z egzorcyzmów
0
·
Po co ślusarz? Gdyby mieli nas z czarów leczyć to przecież każdy z nas by zaczął taki czar spamami że i kluczyk by wyczarował, sprawna różdżka, zdolny czarodziej i wszystkiemu da radę. A my tutaj sami zdolni przeca. Hogwart może się schować.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...