przebudzenie_cienie

Każdy musi płacić – Zapowiedź "polskiego odpowiednika Gry o tron"

1 minuta czytania

Informacja prasowa

każdy musi płacić, okładka książki

Odkąd George R. R. Martin stworzył pierwszy tom sagi "Pieśni lodu i ognia", na świecie zapanowała moda do porównywania książek do jego twórczości. Ile polskich "Gier o tron" już się pojawiło na rynku? Ja kojarzę dwie – "Korona śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej oraz "Słowo i miecz" Witolda Jabłońskiego. Rzecz jasna, polskimi "Grami o tron" są z haseł reklamowych – jaki rzeczywisty jest stan rzeczy, nie wiem. W każdym razie do grona polskich odpowiedników powieści George'a R. R. Martina dołączył ostatnio Każdy musi płacić Roberta Forysia.

Polska odpowiedź na GRĘ O TRON

Trzy równoległe nici fabularne oraz szeroko zakrojona intryga na tle wyrazistych i mocnych bohaterów.

Wojownik-inkwizytor przybywa z grupą rębajłów do jednego z księstw by prowadzić dochodzenie w sprawie o morderstwo popełnionego przez upiora.

Bastard cesarza wraca z niewoli.

Alternatywna średniowieczna Europa okiem twórcy Sztejera

[...] Jurga wyszczerzył zęby i momentalnie zaatakował w twarz Borso. Minimalnie chybił i ponownie musiał uchylić się przez paskudnym pchnięciem w pachwinę, które zaserwował mu Torito. Znów dzieliły ich przestrzeń i stal.

Przez chwilę obserwowali się, krążąc wokół siebie jakby łączyła ich niewidzialna naprężona lina. Borso zmienił uchwyt na rękojeści sztyletu. Rana na przedramieniu bolała i krwawiła, przez co dłoń ślizgała mu się na rękojeści.

Dzikus był cholernie szybki, a do tego nie walczył żadną ze znanych mu technik, stosował morderczy styl wyuczony w trakcie plemiennych rzezi rozgrywających się w cieniach Białego Lasu[...].

Może to i informacja prasowa, ale należąca do jednych z ciekawszych! Jaki jest wasz stosunek do obwoływania – przez autorów czy wydawnictwo – swoich książek odpowiednikami Gry o tron?

Komentarze

0
·
Fanzolicie. Żodyn nie musi.
0
·
Żodyn?

ŻODYN?
0
·
KOŻDY!!!
0
·
Lol.. chyba nie.
0
·
Czytając recenzje Biela o wszystkich częściach "Sztejera" Forysia, jestem raczej sceptycznie nastawiony do "polskiej odpowiedzi"
0
·
Pedzioł żech, że żodyn, to żodyn.
0
·
Żodyn... Hassan?

GW2 nie ma polskich znaków, ale to ż. Słowo.

0
·
Hehe ależ to jest strasznie pocieszne! I ujmująco swojskie. Grupa rębajłów.. I ten tytuł, tak śmiesznie dosadny.. Uwielbiam takie niezamierzone komedie.
0
·
O rety kotlety, Thorin Dębowa Tarcza na okładce. Jak skurczybyk urósł od tego grudnia. Widać rodzimy folklor mu służy.

Co do sloganu, to Fabryka Słów jest arcymistrzem w tego typu debilnych porównaniach. Pamiętam jak Wędrowycza przyrównali do Conana Barbarzyńcy - śmiać się czy płakać? Trudno orzec. Pewne jest jednak to, że takie hasła robią książce raczej więcej szkody niż pożytku.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...