Tron Półksiężyca – Patronat i premiera

2 minuty czytania

Informacja prasowa

18 października trafiła do sprzedaży książka, która powinna zainteresować czytelników. Raz, że jej cena jest bardzo atrakcyjna – tylko 19,90 zł!, a dwa, że niewiele jest powieści, które by przypominały świat baśni "Tysiąca i jednej nocy". Oto ona – "Tron Półksiężyca", nad którym Game Exe objęło patronat!

tron półksiężyca

Świat z Baśni z tysiąca i jednej nocy ożywa na kartach opowieści o łowcy demonów.

Królestwa Półksiężyca stoją na skraju rebelii. Krainą ghuli i dżinów, świętych wojowników i heretyków wstrząsa konflikt pomiędzy rządzącym żelazną ręką kalifem a mistrzem złodziei, Księciem Sokołów. Jakby tego było mało, ludzie zaczynają ginąć w dziwnych, nienaturalnych okolicznościach. Ktoś musi powstrzymać mordercę. Tym kimś ma być doktor Adulla Machslud.

Sęk w tym, że ostatni prawdziwy łowca ghuli w wielkim mieście Dhamsawaat jest już zmęczony polowaniem na stwory, najchętniej przeszedłby na emeryturę. Gdy jednak ofiarami mordercy padają członkowie rodziny jego byłej kochanki, sprawa staje osobista. Wraz z młodym pomocnikiem Raseedem bas Raseedem i obdarzoną niezwykłą mocą Zamią odkrywają, że coś łączy tajemnicze zabójstwa z rodzącą się rebelią – ktoś próbuje zdobyć Tron Półksiężyca.

Czytajcie tę książkę.

Scott Lynch, autor „Kłamstw Locke’a Lamory”

Ahmed jest mistrzem opowiadania epickich historii.

N.K. Jemisin, autorka „Stu tysięcy królestw”

Powalający i ekscytujący.

Fantasy Book Critic

Wciągający, wspaniały i w pełni satysfakcjonujący.

Kirkus Review

Tytuł: Tron Półksiężyca

Tytuł oryginału: The Throne of the crescent moon

Autor: Saladin Ahmed – Amerykanin arabskiego pochodzenia, urodził się w 1975 r. w Detroit, gdzie nadal mieszka i uczy kreatywnego pisania. Autor wierszy i opowiadań, nominowany do Nebuli i Nagrody im. Johna W. Campbella w kategorii „Najlepszy nowy autor”. Jego debiutancka powieść, otwierająca trylogię „Królestwa Półksiężyca”, została bardzo gorąco przyjęta w Stanach.

Cykl: Królestwa Półksiężyca

Tom: I

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński

Data wydania: 18.10.2012

ISBN: 978-83-7839-373-3

Oprawa: miękka

Format: 125mm x 195mm

Liczba stron: 360

Cena detaliczna: 19,90 zł

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...