Serie fantasy, które powinieneś przeczytać jako pierwsze podczas podróży

3 minuty czytania

Jeśli jesteś fanem podróży, ale kochasz też książki i dobrą fantastykę, tylko wyobraźnia ogranicza Cię w połączeniu tych dwóch pasji. Księgarnie pełne są książek o tematyce przygodowej i podróżniczej. Jeżeli nie masz możliwości wyruszenia w nieznane w prawdziwym życiu, z pewnością szybko odnajdziesz książkę, która skutecznie zaspokoi Twoje podróżnicze fantazje i przeniesie Cię w krainy piękniejsze niż jakiekolwiek miejsca istniejące na ziemi.

Każdy, kto często podróżuje na pewno nieraz stawał przed dylematem, którą książkę zabrać ze sobą na wakacje. Ilość miejsca w walizce jest mocno ograniczona, dlatego nie możemy zabrać ze sobą swojej całej domowej biblioteki. Planując dłuższe podróże, na przykład kilkumiesięczne, warto poszukać zakwaterowania na cały czas pobytu. Aby choć trochę zaoszczędzić, rozważ wynajem apartamenty za pośrednictwem różnych portali, na przykład rentola.pl. Na stronie Rentola wynajem mieszkania codziennie ukazują się nowe oferty z apartamentami w różnych cenach, we wszystkich miastach Polski.

W dzisiejszym tekście pomożemy Ci natomiast w wyborze najlepszych książek do zabrania ze sobą na wyjazd, przedstawiając Ci kilka najciekawszych serii fantasy, w których przewija się wątek podróży.

wakacje
Urfinguss, Canva.com

Cykl demonów

Cykl demonów to składająca się z pięciu książek i siedmiu opowiadań seria. Pierwsza jej część nosi nazwę Malowany Człowiek. Książka została napisana przez Petera V. Bretta i pojawiła się w Polsce w 2008 roku. Malowany Człowiek to mroczna opowieść o ciemności i strachu przed nią. Możemy spotkać się w niej z motywem ucieczki i walki z przerażającymi demonami. Co noc ludność nawiedzają przybyłe z Otchłani demony żądne mordu i krwi. Mieszkańcy królestwa Thesa modlą się o każdy dzień życia. Z ratunkiem przybywa bohaterski Arlen Bales, który jako jedyny nie lęka się walki z bestiami. Czytając Cykl demonów przemierzamy osady mrocznego, choć pięknego królestwa, a także poznajemy chwytającą za serce opowieść o jedenastoletnim chłopcu noszącym w sobie pragnienie zemsty za śmierć swojej matki.

Mroczna Wieża

Mroczna Wieża to popularny cykl pisany w latach 1970-2012 przez Stephena Kinga. Seria łączy w sobie elementy fantastyki naukowej i literatury grozy, i łączy się na nią osiem mniejszych opowiadań opisujących Świat Mrocznej Wieży. Jest to seria, którą powinien przeczytać każdy fan twórczości Kinga, gdyż jest w niej wiele nawiązań do jego innych dzieł. W 2017 roku powstała ekranizacja cyklu. Głównym bohaterem jest Roland Deschain, członek bractwa rycerskiego i ostatniego na świecie rewolwerowca, który ma przywrócić pokój na ziemi i znaleźć miejsce, w którym łączą się światy. Tylko w ten sposób można przywrócić ład i harmonię. Aby to zrobić, Roland musi ochronić tytułową wieżę i walczyć z groźnym Walterem O'Dimem.

Władca Pierścieni

Serii i uniwersum Władcy Pierścieni nie trzeba nikomu przedstawiać. W latach 1954-1955 powstały łącznie trzy tomy opowiadające o historiach Śródziemia, a każdy z nich składa się z dwóch książek. Na podstawie książek J.R.R. Tolkiena powstały w latach 2001-2003 pełnometrażowe filmy. Cykl do dziś adaptowany jest na popularne gry komputerowe. Dekadę później, począwszy od 2012 roku, premiery miały miejsce filmy z serii Hobbit, czyli tam i z powrotem opisujące dalsze losy bohaterów Władcy Pierścieni. W całym cyklu niemalże przez cały czas towarzyszy nam wątek podróży. Głównym bohaterem książek jest Frodo, który jest w posiadaniu pierścienia, za pomocą którego Sauron, władca Mordoru, może kontrolować pierścienie władzy, aktywujące złe moce. Aby uratować świat przed złem, bohater musi zniszczyć pierścień.

Droga Szamana

Droga Szamana to jeden z pierwszych cyklów mało jeszcze popularnego gatunku fantasy, czyli litRPG. Jest to książka, która powinna zaciekawić również graczy. Jej akcja toczy się w świecie gier. Gatunek LitRPG charakteryzuje się przeżywaniem „rozgrywki” podczas czytania książki, gdyż obecne są w nim komunikaty, statystyki i zadania. Droga Szamana to jedna z pierwszych tego typu książek, jaka trafiła do polskich księgarń. Jej autorem jest Wasilij Machanienko. Czytając zwiedzamy wirtualny świat, który sami musimy sobie wyobrazić. Trwa walka elfów i demonów, które, zupełnie jak na ekranie monitora, nie odczuwają żadnego bólu. Przemierzając krainę Barliona bohaterzy książki starają się przetrwać nabywając nowe moce i umiejętności.

Pieśń lodu i ognia

Pieśń lodu i ognia to seria książek autorstwa George'a R.R. Martina. Obecnie istnieje osiem pisanych od 1998 do 2012 książek z tej serii, a w planach są kolejne dwie. Na podstawie opowieści Martina powstał serial Gra o Tron, który również stał się niezwykle popularny, ze względu na mroczny klimat, zawiłą i wielowątkową fabułę i wątek podróży w tle. Świat przedstawiony w książkach został podzielony na siedem królestw, z których każdym rządzi inny ród. Fabuła przedstawia walkę o władzę pomiędzy poszczególnymi rodami. Każda z części serii podzielona jest na kilka narracji, pisanych z punktu widzenia różnych bohaterów.

Czy książki mogą zastąpić podróże?

Nic nie jest w stanie zastąpić podróży i odwiedzania nowych miejsc. Również książki, nawet te najlepsze. Popularne serie fantasy potrafią poszerzyć horyzonty i pobudzić wyobraźnię. Czytając możemy wyobrazić sobie mistyczne, fantastyczne i idylliczne krainy, których nigdy nie będzie nam dane zobaczyć w prawdziwym życiu. Książki mogą też skłonić i zachęcić do odwiedzenia nowych miejsc, dlatego nigdy nie warto z nich rezygnować.

Materiał sponsorowany.

Komentarze

0
·
Brakuje w zestawieniu dwóch ważnych serii; mianowicie : Saga wiedźnińska i Pan Lodowego Ogrodu

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...