Książki fantastyczne

Spotkanie z Pawłem Kempczyńskim

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Wypożyczalnia nr 63 Biblioteki Publicznej Dzielnicy Mokotów, przy ul. Janka Bytnara 22 w Warszawie, zaprasza na spotkanie z Pawłem Kempczyńskim ("Requiem dla Europy" oraz "Hekate"), 14 maja (czwartek) o godz. 17.30. Spotkanie prowadzić będzie Wojciech Kupść. Serdecznie zapraszamy!

Paweł Kempczyński
Neuroshima

"Graj Fabułą" w druku

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dniu dzisiejszym do druku trafiła najnowsza produkcja Wydawnictwa Portal, czyli kolejny almanach MG pod tytułem "Graj Fabułą". Jak sama nazwa mówi, będzie on traktować o tworzeniu przygód. W podręczniku znajdziemy konkretne, opatrzone anegdotami i przykładami, odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do projektowania przygody?
  • Jakich błędów unikać?
  • Jak zaprojektować przygodę od podstaw?
  • Jakimi erpegowymi przyprawami ją doprawić?
  • Jak włączyć graczy w jej powstawanie?
Graj Fabułą

Autorem dodatku jest Mateusz Zaród przy współpracy z Ignacym Trzewiczkiem oraz Rafałem Szymą. Cena podręcznika wyniesie 35 zł.

Drakensang: The Dark Eye

Uroczyście pragnę ogłosić, że trójka naszych dzielnych, niezmordowanych i pracujących w pocie czoła redaktorów przygotowała specjalnie dla was aktualizację naszego działu o Drakensang'u. Ammon, Valandil Falassion oraz Strażnik w ostatnim czasie dawali z siebie wszystko, by w szeregach naszych artykułów pojawiła się cieplutka i pachnąca niczym szarlotka Solucja. Mamy niezmierną nadzieję, że będzie dla was wzorem i przydatną pomocą, z której zawsze w trudnej chwili będziecie mogli skorzystać. Panowie dołożyli wszelkich starań, aby nie pominąć nawet najdrobniejszego szczegółu i, podobnie jak szarlotkę, podać wam wszystko na tacy. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą Solucją!

To jednak nie wszystko, bowiem Valandil Falassion pomyślał również o tym, co w Drakensangu najważniejsze – walkach! Chcąc ułatwić wam zwycięstwa w trudnych i morderczych bojach, napisał dla was poradnik o Najważniejszych Walkach, w którym szczegółowo opisał każdą z nich. Jeśli tylko będziecie mieć problem z którymś z trudniejszych przeciwników, przeczytajcie Najważniejsze Walki i znajdźcie najlepszą dla siebie taktykę. Zapraszam!

Game Exe

Kapłanka w Bieli – wyniki konkursu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Właśnie zakończyliśmy konkurs ze znajomości twórczości Trudi Canavan, w którym można było wygrać jeden z pięciu egzemplarzy książki "Kapłanka w Bieli" tej autorki. Wśród licznych zgłoszeń wylosowaliśmy szczęśliwców, do których trafi powieść. Oto oni:

  • Monika C. z Raciąża
  • Agnieszka S. z Daleszyc
  • Dorota Z. z Płok
  • Maria G. z Elbląga
  • Paweł M. z Fabianek

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach!

Konwenty

Konwent (to już jego dwudziesta czwarta odsłona) odbędzie się w tym roku na terenie Kampusu Politechniki Łódzkiej. Według organizatorów zapewni to komfortowe dla uczestników warunki, prosty dojazd oraz bogatą bazę rozrywkowo – usługową.

Czekają na Was:
  • cztery dni konwentu
  • dwanaście nitek programu
  • spotkania z twórcami
  • potężny gamesroom
  • oraz trylion innych atrakcji

Zapraszamy na stronę imprezy:

POLCON2009.PL – jest ona na bieżąco aktualizowana.

Dungeons&Dragons

Seven They Were

Dodał: , · Komentarzy: 0

Seven They Were to nazwa nowej opowieści ze świata Dungeon&Dragons.

Autor, James P. Davis, przedstawia świat po Spellplague. Akcja ma miejsce w okolicach Akanûl, gdzie tajemnicze głosy stają się zagrożeniem, które odbija się na poddanych Thargauna Crella, władcy Narfell. Trójka poszukiwaczy przygód postanawia zbadać tę sprawę. Tajemniczy kult Choir zdaje się być zamieszany w całą tę sprawę. Na drodze drużyny niespodziewanie pojawia się pewna dziewczyna, której pozwalają do siebie dołączyć. Czy to był jednak aby dobry pomysł?

Przekonajcie się sami. Opowiadanie znajduje się tutaj.

Art
Star Wars

Bez obaw – nie chodzi tu o maski przeciwko H1N1, lecz o maski, które noszą wrestlerzy z Meksyku, zwani luchadores.

Malowane zawsze w fantazyjny sposób, często stają się znakiem rozpoznawczym danego zawodnika, który po zakończeniu kariery także jej używa. Ujawnienie prawdziwej twarzy w czasie zawodów jest niedopuszczalne i skutkuje dyskwalifikacją.

Maski

Randy Martinez, ilustrator Star Wars, wykonał takie maski, które reprezentują postacie ze Star Wars. Można je wydrukować i nosić np. na balach przebierańców. Poniżej linki, skąd ściągnięcie odpowiednie wzory w formacie PDF.

Planescape: Torment

Król powróci w eXtra Klasyce już 22 maja!

Dodał: , · Komentarzy: 5
Planescape: Torment – okładka klasyka

Czy gry są dziedziną sztuki? Wielu artystów stanowczo zaprzeczy temu pytaniu, gdyż uważają elektroniczną rozrywkę za coś infantylnego i na dzień dzisiejszy płytkiego. Dla nich jest to luźna zbieranina przerysowanych bohaterów, banalnych historii oraz tandetnej akcji, gdzie w ogólnym chaosie ginie to co najważniejsze – sens artystycznych doświadczeń i opowieści, czyli tego co dzieło ma przekazać. Chodzi tylko o szybką akcje i dobrą zabawę, gdyż to one są kluczowymi składnikami elektronicznej rozrywki. Dlatego też gry komputerowe są często porównywane do... pornografii, gdyż założenia takich filmów są uderzająco podobne, do tych jakimi kierują się deweloperzy. Choć te zestawienie jest, co trzeba przyznać, dosyć niecodzienne to nie sposób odmówić jemu w pewnych względach racji. Większość twórców aspirujących do rangi artystów i mówiących o swoich dziełach niczym, jako o kamieniach milowych w sztuce, w efekcie serwują nam tą samą, uproszczoną i żenującą tandetę, którą właśnie można porównać do wspomnianych świerszczyków, niż do pracy wprawiającej w zadumę czy powodującej wzruszenie. Co najśmieszniejsze i zarazem najsmutniejsze, starając się konstruktywnie skrytykować wspomniany kicz, często możesz zostać zbesztany i zatłoczony dziwnymi argumentami, że 'idzie nowe' i 'takie produkcje to robiło się dekadę temu', a we współczesnym świecie nie ma już miejsca na archaizmy. Skoro tak, to wolę pozostać tam gdzie stoję i nadal żyć przeszłością, ale za to piękną i mającą coś do przekazania.

Wczytywanie...