Wiedźmin

Wiedźmin – materiał tygodnia

Dodał: Tokar, czwartek, 29 września 2005 · Komentarzy: 0

Dziś, w ramach akcji "Materiał Tygodnia", twórcy Wiedźmina przygotowali dla Was film (w lepszej jakości) prezentujący fabułę oraz wiele sposobów na rozwiązywanie zadań w grze. Podobny materiał mieliście szansę obejrzeć już podczas targów w Lipsku, niemniej ten został nagrany w biurze CD Projekt RED. Plik o rozmiarze 40MB i formacie Quick Time można pobrać stąd . Miłego oglądania!

Gothic II: Noc Kruka

Noc Kruka trafia do USA O_o

Dodał: Tokar, środa, 28 września 2005 · Komentarzy: 0

W ramach ciekawostki – mieszkańcy Stanów Zjednoczonych doczekali się wreszcie wydania w ich kraju dodatku do jednej z najlepszych gier RPG wszech czasów – Gothica 2. No, doczekali to może trochę za duże słowo – Noc Kruka trafi tam do dystrybucji 24 października. Ale po tak długim oczekiwaniu ten miesiąc już im chyba różnicy nie robi. Gratulujemy!

Opóźnienia premiery tego dodatku to chyba ewenement na skalę światową. Od jego debiutu w Niemczech mijają już ponad dwa lata, od polskiego wydania osiem miesięcy, a dopiero teraz zapoznać się z nim mogą Amerykanie. Z jednej strony trudno im zazdrościć, z drugiej – oczekiwanie na trzecią część cyklu będzie się im z pewnością mniej dłużyć. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w jej przypadku nie pojawią się takie bonusowe atrakcje...

Jak oświadczyła firma Kynogon, ich system sztucznej inteligencji, Kynapse, został zaimplementowany przy produkcji drugiej części popularnej gry Sacred (tworzonej przez Ascaron Entertainment).

System będzie doskonale sprawdzał się, jeśli chodzi o hierarchiczne wyszukiwanie dróg w świecie 3d. Działać ma nawet na wielkich mapach, co oznacza, że świat Sacred 2 będzie żył własnym życiem, NPCe będą poruszać się w sposób inteligentny, także uwzględniający dynamiczne zmiany terenu.

Kynapse ma kontrolować w całości wszelkie zachowania niskiego poziomu (podstawowe), tak więc twórcy mogą się skupić na dopracowaniu bardziej rozwiniętych (i przede wszystkim różnicujących poszczególne żywe istoty) mechanizmów.

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie możemy znaleźć pod tym adresem .

Na oficjalnej stronie gry Wiedźmin zaktualizowano dział, w którym prezentowani są pracownicy zespołu CD Projekt RED. Można się teraz zapoznać z nowymi twarzami w biurze twórców jednej z najbardziej oczekiwanych polskich gier. Dział dostępny jest pod tym adresem .

Twórcy Guild Wars zapowiedzieli, że już w tym tygodniu rozpocznie się sezon kwalifikacyjny do pierwszych mistrzostw świata GW. Z tego powodu dotychczasowe osiągnięcia wszystkich graczy i gildii zostaną wyzerowane w sobotę, 1 października.

W tym momencie rozpoczną się zmagania, które potrwać mają trzy miesiące. Wyłonią one najlepsze gildie z terenów Ameryki, Europy i Korei, które zawalczą ze sobą w mistrzostwach na początku przyszłego roku. W czwartek pojawi się kolejne oświadczenie, w którym znajdą się dalsze informacje na ten temat.

Rozpoczęcie kwalifikacji ma znaczenie również dla graczy, którzy nie myślą o rywalizacji na tak wysokim poziomie. Wraz z nim bowiem gra zaktualizowana zostanie o wiele drobnych poprawek, balansujących rozgrywkę i wprowadzających nową świeżość do pojedynków PvP.

World of Warcraft

Gra planszowa "World of Warcraft"

Dodał: Tokar, wtorek, 27 września 2005 · Komentarzy: 0

Już już wkrótce będziemy mieli okazję zagrać w grę...planszową, toczącą się w świecie WoW. World of Warcraft: the Board Game , stworzona przez amerykańskiego potentata w branży gier planszowych, Fantasy Flight Games, pozwoli nam wcielić się w jedną z 16 postaci świata WoW i pokierować jej losami w wędrówce przez Lordaeron.

Polskim czytelnikom może wydać się to dziwne, jednak na Zachodzie planszówki przechodzą prawdziwy renesans. Jest to naprawdę dochodowy biznes, toteż decyzja o implementacji świata WoW na papierową planszę nie jest tylko hobbistycznym wybrykiem.

Dungeon Siege II

Dungeon Siege II – potwór i dostawa broni

Dodał: Tokar, poniedziałek, 26 września 2005 · Komentarzy: 0

W piątek na półki polskich sklepów trafiła druga część Dungeon Siege. Z tej okazji odświeżamy nieco świat gry, informując o aktualizacjach na jej oficjalnej witrynie. Mamy okazję zapoznać się tam z opisem kolejnego przeciwnika rodem z Dungeon Siege II. Jest nim Morden – Drulva Butcher (Rzeźnik Morden – Drulva), czteronogi stwór ogromnej siły, uzbrojony w długą broń o dwóch ostrzach.

Ażeby lepiej radzić sobie z takimi zawalidrogami, możemy skorzystać z takich narzędzi mordu, jak te zaprezentowane na oficjalnej stronie gry. Są to Throwing Shiv i The Fourth Wind Oba przykłady oręża służą do zabijania przeciwnika na odległość. To bardzo silna broń.

Fable: Zapomniane Opowieści

Twórcy Fable komentują The Elder Scrolls

Dodał: Tokar, poniedziałek, 26 września 2005 · Komentarzy: 0

Serwis GamePro opublikował krótki artykuł , który powstał na podstawie rozmowy z trzema członkami Lionhead, twórcami Fable. Tekst krąży wokół tematu Fable, ale w pewnym momencie w ciekawy sposób zahacza o wątek związany z grami cyklu The Elder Scrolls, tworzonymi przez Bethesda Softworks:

"W pewnym momencie poruszyliśmy nawet temat RPG Bethesdy nadchodzącego na Xbox 360, The Elder Scrolls IV: Oblivion. Carter wyraził głęboki podziw dla pracy Bethesdy, mówiąc że 'odwalają w pracach nad Oblivionem kawał cholernie dobrej roboty'. Carter przyznał wręcz, że team Lionhead był 'trochę zaniepokojony' wydaniem TES III: Morrowind, ale odetchnął widząc, że ostatecznie Morrowind and Fable obrały zupełnie inne ścieżki".

W najbliższym uaktualnieniu do World of Warcraft nieco zmienione zostaną talenty druida. Z tej okazji na stronie internetowej gry pojawił się kalkulator, umożliwiający zapoznanie się z nowymi drzewkami rozwoju jeszcze przed wprowadzeniem modyfikacji. Gracze WoW oraz wszyscy, którzy czują niepohamowaną ochotę poklikania sobie na obrazki wielkości 56 na 54 pikseli, powinni się udać pod ten adres.

Wiedźmin

Wiedźmin – materiał tygodnia

Dodał: Tokar, niedziela, 25 września 2005 · Komentarzy: 0

Na ten tydzień twórcy gry Wiedźmin przygotowali dwa szkice koncepcyjne, które posłużyły jako wzór do stworzenia plakatów. Można je obejrzeć w dziale galeria na oficjalnej stronie gry pod tym adresem.

Wczytywanie...