Książki fantastyczne

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

ziemia powietrze ogień i budyń, tom holt, prószyński, okładka

Napisane z niezwykłym polotem,

niespotykanie zwariowane,

skrzące się dowcipem

J. W. Wells to z pozoru poważne przedsiębiorstwo, tak naprawdę jednak firma, która wypłaca Paulowi Carpenterowi pensję, jest nadzwyczaj złowrogą organizacją z niezmiernie dziwacznym kierownictwem.

Paul już myślał, że zaczyna się orientować w sytuacji (zwłaszcza kiedy zakochał się bez pamięci w swojej niewytłumaczalnie ponętnej koleżance Sophie), ale gdy pracuje się w J. W. Wells, śmierć zawsze jest tuż, w odróżnieniu od wiecznie nieobecnego zszywacza. Nasz zakochany na śmierć bohater wkrótce odkryje, że w oku obserwatora jest nie piękno, lecz budyń. I że strasznie piecze.

Niesłychanie zabawne opowieści fantastyczne Toma Holta zaludnione są przez złe gobliny, irytujące duszki i ludzi takich jak my. Sęk w tym, że nie zawsze da się poznać, kto jest kim.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Słońce Słońc"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czas na wyniki konkursu "Słońce Słońc"! Wczoraj, przynajmniej na Pomorzu, tytułowego słońca nie zabrakło, w przeciwieństwie do dnia dzisiejszego. Może więc uda się je przywołać, ogłaszając wyniki dzień później ;)

słońce słońc

Odpowiedzi:

  • "Virga" liczy sobie pięć ksiąg,
  • Autor książki jest Kanadyjczykiem,
  • "Ars Machina" wydała do tej pory trzy książki.

Zwycięzcy:

  • Jarosław M. z Pińczyc
  • Jolanta Z. z Wronek
  • Konrad S. z Lubartowa

Serdecznie gratulujemy wszystkim szczęśliwcom, a pozostałym życzymy tego zagubionego szczęścia w kolejnych naszych konkursach (których wyniki powinny pojawić się na czas ;))!

Dziękujemy wydawnictwu Ars Machina za zasponsorowane nagrody.

Książki fantastyczne
halt w niebezpieczeństwie

W dzisiejszy, środowy wieczór, GameExe przyszykowało specjalnie dla Was kolejną aktualizację działu książkowego, który tym razem został wzbogacony o recenzję dziewiątej już części serii zatytułowanej "Zwiadowcy". Końcową ocenę ponownie wystawił nasz redakcyjny weteran – Tamc., który zawsze w ciepłych słowach wyrażał się o dorobku pisarskim Johna Flanagana. Czy tym razem coś się zmieniło? Sprawdźcie sami!

"Zwiadowcy" stanowią serię, która na dobre zadomowiła się już wśród książek poświęconych fantastyce. W połowie czerwca bieżącego roku światło dzienne ujrzała dziewiąta część tego cyklu, zatytułowana "Halt w niebezpieczeństwie". Wszystkim miłośnikom przygód Willa i spółki tytuł ten nie tylko nie wróży nic dobrego, ale również powoduje, że zadają sobie pytanie: "Co takiego tym razem przygotował dla nas John Flanagan"? By poznać odpowiedź, należało zabrać się za lekturę, na którą osobiście miałem bardzo dużą ochotę. Czy pochodzący z kraju kangurów autor stanął na wysokości zadania i zdołał zaspokoić me oczekiwania po raz enty?

Książki fantastyczne

Król Demon – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, król demon

Kolejny dzień i kolejna aktualizacja. Tym razem recenzji doczekała się powieść Amerykańskiej pisarki Cindy Williams Chima zatytułowana "Król Demon". Co prawda od światowej premiery minęły już blisko dwa lata, ale najważniejszy jest fakt, że od 29 czerwca pozycję tą może przeczytać każdy Polski fan fantastyki. A czy warto? Na to pytanie postarał się odpowiedzieć Nazin w swojej recenzji. Ponownie nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam miłej lektury!

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła dosłowna eksplozja nowych książek i pisarzy gatunku fantasy. Choć księgarnie wydają się być skłonne do dzielenia książek fantasy na osobne sekcje dla dzieci i młodzieży, sporo dorosłych mimo wszystko zabiera się za takie lektury. Skutkuje to tym, że ogólna jakość pisania zmieniła się i w wielu przypadkach stała się bardziej dojrzała. Jednym z dobrych przykładów takiej tendencji może być Cinda Williams Chima, której twórczość zalicza się do "Young Adult fantasy", lecz z przyjemnością może być czytana przez każdego. Amerykańska pisarka, której książki cieszą się sporą popularnością, debiutuje w Polsce pozycją "Król Demon" – pierwszą częścią czterotomowej serii.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

mumia, rebis, anne rice

W najbliższą środę trafi do księgarń Mumia, kolejna wydana przez REBIS powieść Anne Rice. Tym razem autorka „Kronik wampirów” zabiera czytelnika do Londynu końca XIX wieku, gdzie trafia najnowsze sensacyjne odkrycie – mumia faraona Ramzesa Wielkiego, zwanego też Przeklętym.

Nikt nie zdaje sobie sprawy, że Ramzes jest nieśmiertelny i dzięki światłu słonecznemu może się przyoblec w piękne ciało, któremu nie oprze się żadna kobieta. Czy ożywiony faraon może się odnaleźć w tętniącym życiem wielkim mieście końca XIX wieku? Jak poczuje się w swojej dawnej stolicy?

Anne Rice, z właściwą sobie swadą, opisuje niebywałe perypetie, jakie wynikną ze zderzenia świata starożytnego i współczesnego. Żądza władzy i bogactwa, zbrodnia, zazdrość, spryt, wielkie namiętności, poszukiwanie zwyczajnej miłości i szczęścia, które zapełniają strony tej wartko płynącej powieści, okazują się niezmienne od tysięcy lat.

Anne Rice jest niezwykle popularną pisarką, autorką horrorów, powieści erotycznych i utworów o tematyce historycznej. W Polsce znana jest z wydanych przez REBIS cykli „Kroniki wampirów” z bestsellerowym Wywiadem z wampirem oraz „Nowe opowieści o wampirach”, a także cyklu „Chrystus Pan” i powieści Krzyk w niebiosa.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie, charles yu, prószyński, okładka

Elektryzująco oryginalna powieść, która zakrzywia czas i wyobraźnię

Klienci firmy Time Warner Time każdego dnia wsiadają do wehikułów czasu i usiłują zrobić jedyną rzecz, której robić nie powinni: zmienić przeszłość. Gdy któryś z nich wpadnie w tarapaty, Charles Yu śpieszy mu z pomocą. Czyhające na samotnych seksboty, paradoksy skaczące jak ceny akcji na giełdzie, więżące nieuważnych podróżników pętle czasowe – na użytkowników komercyjnych wehikułów czeka wiele niebezpieczeństw.

Wszystko to blednie jednak w porównaniu z kłopotami, w jakie wplątał się Yu. Zaczęło się od tego, że zastrzelił przyszłego siebie. Teraz, mając za towarzyszy: TAMMY, czyli popadający w depresję system operacyjny, oraz Eda, nieistniejącego, ale ontologicznie niesprzecznego psa, Charles spróbuje ocalić swoją przyszłość. Wyrusza w nieznane, w przeszłość i w czas poza czasem.

Książki fantastyczne
gra o tron, george martin, pieśń lodu i ognia, hbo

Całkiem niedawno skończyła się emisja pierwszego sezonu nowego serialu HBO, "Gra o Tron". Jak zapewne wiecie, ekranizacja oparta jest na pierwszej części "Pieśni Lodu i Ognia", autorstwa George`a R.R. Martina. Jeśli zastanawiacie się czy po obejrzeniu serialu warto jeszcze czytać książkę lub, jeśli jeszcze go nie widzieliście, czy warto czytać przed nim powieść, zapraszam do przeczytania recenzji!

Do dziś pamiętam pierwszą książkę, która zupełnie zmieniła moje postrzeganie fantastyki. I nie chodzi tu o równie ważne dla mnie pozycje, takie jak "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkiena czy "Wiedźmin" A. Sapkowskiego. Mowa tu o niezwykłej książce, jeszcze bardziej niezwykłego pisarza, a mianowicie o "Grze o Tron", która wyszła spod pióra George'a R.R. Martina. Kiedy w 1998 roku, mając 11 lat, kupiłem tę książkę kierując się bardziej kryterium "im grubsza, tym lepsza" niż jakimiś konkretniejszymi powodami, nie spodziewałem się, że historia tam spisana wciągnie mnie niczym spalona pustynna ziemia wchłania każdą kropelkę wody. Teraz, kiedy przeczytałem "Grę o Tron" po raz kolejny (ciężko mi spamiętać który), postanowiłem w końcu przekuć moje odczucia na jej recenzję.

Książka rozpoczyna się mocnym tąpnięciem w postaci niezwykle klimatycznego prologu mogącego dawać odrobinę mylne pojęcie na temat dalszej części powieści. Pierwszych kilka stron "Gry o Tron" wypełnionych jest straszliwym mrozem, mrokiem, starożytną magią i niezwykle ciężkim klimatem, dlatego też można odnieść wrażenie, że Martin to przedstawiciel absolutnego "epic dark fantasy", a jednak wgryzając się dalej w tę książkę wyraźnie widać, że jest to nieco krzywdząca i zdecydowanie nieprawdziwa opinia. W całej pierwszej części "Pieśni Lodu i Ognia" o wiele więcej jest politycznych intryg, życia dworskiego i niezwykłych losów głównych bohaterów. Tak naprawdę, dla mieszkańców Westeros, głównej krainy w "Grze o Tron", magia jest legendą, czymś, co istniało kiedyś, a teraz jest jedynie wyblakłym wspomnieniem i rzeczą opisywaną jedynie w bajkach na dobranoc. A mimo to, można odnieść wrażenie, że owa magia gdzieś się czai, czeka i wypatruje okazji, aby na nowo wedrzeć się zarówno na strony tomu, jak i do świata wykreowanego przez Martina.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Flagi potężnego Imperium Brytyjskiego już wkrótce powiewać będą na każdej planecie Układu Słonecznego!

Gdy Marsjanie postanowili najechać Ziemię, nie spodziewali się porażki. Tym bardziej nie podejrzewali, że ludzkość będzie potrafiła odwdzięczyć się pięknym za nadobne. Teraz to my jesteśmy postrachem wszechświata!

dziewczyna płaszczka, i inne nienaturalne atrakcje, robert rankin, prószyński, okładka

W tych niezwykłych czasach ludzie pragną nietypowej rozrywki. Profesor Coffin wyrusza więc na poszukiwanie najwspanialszej z nienaturalnych atrakcji – Dziewczyny Płaszczki. By odnaleźć legendarną Żywą Boginię nie cofnie się przed niczym. Gotów jest nawet rozpętać kolejną Wojnę światów.

Książki fantastyczne

Dzięki uprzejmości wydawnictwa "Ars Machina" prezentujemy Wam dziś dwa nowe fragmenty nowej powieści o tytule "Słońce Słońc", nad którą GameExe objęło patronat medialny. Przed zapoznaniem się z fragmentami polecam Wam przeczytanie opisu książki, który znajdziecie poniżej:

słońce słońc, ars machina

Jest odległa przyszłość. Świat znany pod nazwą Virga to fulerenowy balon o średnicy trzech tysięcy mil, wypełniony powietrzem, wodą oraz dryfującymi kawałkami skał. Ludzie żyjący w jego wnętrzu zmuszeni są konstruować własne fuzyjne słońca oraz „miasta”, które kształtem przypominają ogromne, drewniane koła ze szprychami, wprawiane w ruch celem otrzymania wirówkowej namiastki grawitacji.

Młody, sprawny i zgorzkniały Hayden Griffin jest bardzo groźnym człowiekiem. Przybywa do Rushu, stolicy Slipstreamu, z jedną myślą: wywarcia krwawej zemsty na mordercach swoich rodziców. Jego celem jest admirał Chaison Fanning, dowódca floty Slipstreamu, który podbił dryfujące państwo Aerie, ojczyznę Haydena. Fakt, że chłopak spędził okres dorastania w różnych, mało bezpiecznych miejscach, nie wróży Fanningowi zbyt dobrze...

Słońce Słońc to wyśmienita, przyprawiona szczyptą steampunka powieść przygodowo-fantastyczna traktująca o zemście, powinności oraz... powietrznych piratach, jakich jeszcze nie znaliście. Wszystko to osadzone w świecie tak niesamowitym, że aż nieprawdopodobnie realnym. To lektura, od której ciężko się oderwać.

„Wiedzieliśmy już, że Karl Schroeder potrafi bawić się w Kubricka. Teraz jednak okazuje się, że potrafi również wcielić się w Dumasa. Co więcej: od czasu Śródziemia nie natrafiłem na tak plastyczną wizję obcego uniwersum. Swoją konstrukcją „Słońce Słońc” zawstydza klasyczne, nivenowskie sposoby kreowania światów.”

Interesujące? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was wiadomość, że mamy do rozdania trzy egzemplarze tej ciekawie zapowiadającej się książki. Zajrzyjcie do naszego działu konkursowego!

Książki fantastyczne

"Zagubiony Heros" – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

W poniedziałek 11 lipca Roku Pańskiego 2011 dział poświęcony literaturze fantasy na GameExe został powiększony o recenzję kolejnego tytułu. Tym razem pod ostrzał trafił "Zagubiony Heros", którego autorem jest Rick Riordan. Czy pierwsza część nowej serii Amerykańskiego pisarza jest na tyle ciekawa, by wydać na nią ciężko zarobione pieniądze? O tym dowiecie się czytając recenzję przyszykowaną dla Was przez Nazina. Miłej lektury!

x

„Zagubiony Heros” jest pierwszą częścią nowej serii o wdzięcznej nazwie „Olimpijscy Herosi”, której autorem jest Rick Riordan. Świat opisany w książce jest tym samym, który możemy odnaleźć w serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, czyli w wielkim skrócie: greccy bogowie nadal istnieją i mają dzieci, wykonujące różne zadania. Riordan modernizuje całą mitologię tak, aby bogowie pasowali do teraźniejszości – przykładowo Hermes ma telefon komórkowy, a Apollo jeździ sportowym samochodem. W tej mieszance starego i nowego pojawiają się trzej następni herosi: Jason, Piper i Leo.

Wczytywanie...