Książki fantastyczne

Rebisowych premier ciąg dalszy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

misja honor, rebis, okładka

Od 10 sierpnia można już szukać w księgarniach Misji Honor, kolejnego tomu militarnej SF, autorstwa Davida Webera.

Gwiezdne Królestwo Manticore i Republika Haven od lat toczą zażarta wojnę. Po obu stronach dojrzewa już przekonanie, że najwyższy czas ją zakończyć. Zwłaszcza, że w powietrzu wisi nowy konflikt między Królestwem Manticore a Ligą Solarną. Aby uniknąć zgubnej wojny na dwa fronty, Honor Harrington opracowała odważną strategię – wymagająca czasu, ale gwarantującą sukces. Krótkowzroczni politycy opóźniają precyzyjny plan Honor, a dzięki zwłoce Równaniu udaje się przeprowadzić uprzedzający atak. Jego skutki radykalnie zmieniają układ sił, a nowa strategiczna sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań. Honor zna już smak porażki i teraz powraca po ostateczne zwycięstwo.

David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF („Honor Harrington”, „Starfire”) i rewelacyjnej space opery Schronienie. Łączny nakład jego książek przekroczył już siedem milionów egzemplarzy, a kilkanaście tytułów trafiło na listę bestsellerów New York Timesa.

Książki fantastyczne

Nazwanie bestii, Mike Carey

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

nazwanie bestii, mike carey, wydawnictwo mag, okładka

Nazwanie Bestii to doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy. Ukaże się nakładem Wydawnictwa Mag 19 sierpnia.

Mówią, że droga do piekła jest wybrukowana dobrymi chęciami, ale jeśli spytacie Feliksa Castora, powie wam, że wśród owego bruku znajdzie się też sporo arogancji, bezmyślnej brawury i głupoty. Nie można bez końca grać na dwie strony i liczyć na to, że się nam upiecze. Nadszedł nieunikniony kryzys, i teraz Castor ma krew na rękach. No, nie własnych rękach – jak zwykle to inni spłacają rachunki: przyjaciele, znajomi, przypadkowi przechodnie…

Castor zatem topi smutki w morzu taniej whisky, a tymczasem niewinna kobieta traci życie, jej córka zapada w śpiączkę, nielicznym przyjaciołom, którzy mu jeszcze zostali, zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo, a po ulicach krąży demon. I to nie byle jaki demon – ten bowiem dosiada duszy jego najlepszego kumpla.

I nie można go przepędzić, nie zabijając gospodarza.

Powieści o Castorze dzieją się w świecie, w którym duchy i nadnaturalne istoty z ledwie zauważalnych postaci pochodzących z mitów i baśni stały się częścią akceptowanej rzeczywistości. Stały lecz nieunikniony wzrost zainteresowania człowieka światem pozagrobowym i zjawiskami nadprzyrodzonymi wydobył ich z cienia i sprawił że ich obecność w naszym świecie jest oczywista. Duchy stały się powszechne, lecz nie wszyscy je widzą. Demony można wywołać nieuważnym słowem. A wampiry….no cóż, nikt nie wie o nich ale gdzieś tam istnieją.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Wczorajszego dnia za pośrednictwem wydawnictwa Prószyński i S-ka swoją polską premierę miała książka Charlesa Yu – "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie". Jeżeli fragmenty książki nadal nie przekonują Was do zakupu tej pozycji, to w rozszerzeniu newsa znajdziecie inne opowiadanie amerykańskiego pisarza zatytułowane "Standardowy zestaw samotności"

Książki fantastyczne

"Córka Imperium" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś zasoby GameExe zostały poszerzone o recenzję Córki Imperium, którą wznowiło wydawnictwo REBIS.

corka imperium

Książka opowiada historię Mary Acoma, która niespodziewanie zostaje głową rodu, nad którym zawisło widmo zagłady. Czy poradzi sobie z tą typowo męską rolą i jakich sztuczek będzie musiała użyć, by uchronić rodzinne posiadłości i honor, przekonacie się z naszej recenzji.

Raymond E. Feist oraz Janny Wurts to autorzy, którzy do niedawna pozostawali dla mnie całkiem obcy. Teraz, dzięki Wydawnictwu Rebis, miałem okazję zapoznać się z „Córką imperium” – pierwszym tomem trylogii, który we wznowionym wydaniu trafił do naszych księgarń.

Przyznam szczerze, że nie miałem żadnych oczekiwań względem tego tytułu. Krótki opis, reklamujący książkę jako walkę o rodzinne dziedzictwo, nie wydawał się bynajmniej odpychający, ale już strona z podziękowaniami zwróciła moją uwagę. Znalazł się tam wpis odnośnie wycieczki do Korei i szybko przewróciłem kolejne strony, by przekonać się, czy „Córka imperium” przypadkiem nie korzysta z bogatej i wciąż nieco tajemniczej dla Europejczyków kultury Dalekiego Wschodu.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Kolejny tom cyklu „Upadli”

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

namiętność, upadli, okładka

„W każdym życiu wybiorę ciebie. Tak jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze”.

Trzeci tom uzależniającego cyklu UPADLI, w którym Luce musi poznać przeszłość, poznać prawdę i zmienić przeznaczenie.

Luce była gotowa umrzeć dla Daniela. I to właśnie robiła. Raz za razem. Luce i Daniel stale się odnajdywali, by wkrótce znowu zaznać bólu rozstania – Luce umierała, a Daniel pozostawał samotny i nieszczęśliwy. Czy oby na pewno tak musiało być...?

Luce jest pewna, że coś – lub ktoś – w jednym z jej wcześniejszych wcieleń może jej pomóc w obecnym. Dlatego wyrusza w najważniejszą podróż swojego życia – powraca w przeszłość, by na własne oczy zobaczyć, co ją łączyło z Danielem... i odnaleźć klucz, dzięki któremu ich miłość mogłaby przetrwać.

Cam i legiony aniołów oraz Wygnańców rozpaczliwie pragną pochwycić Luce, nikt jednak nie dąży do tego bardziej gorączkowo niż Daniel. Goni za Luce przez ich wspólne przeszłości, przerażony tym, co by się wydarzyło, gdyby zmieniła historię. Wtedy ich ponadczasowa miłość mogłaby zginąć... na zawsze.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

kraken, okładka

Kraken, najnowsza powieść Chiny Miéville’a, to jedna z najdziwniejszych, najzabawniejszych i najbardziej mrożących krew w żyłach książek, jakie można przeczytać zarówno w tym, jak również w dowolnym innym roku. Autor uchyla drzwi do Londynu, jakiego nie widuje się codziennie: to niezwykła metropolia, poruszana odwiecznymi prądami mitów i magii, miejsce, gdzie przestępcy, policjanci, kultyści i magowie uwikłani są w bezwzględną wojnę, która może wywołać – lub zatrzymać – ostateczny koniec.

Głęboko w skrzydle badawczym Muzeum Historii Naturalnej znajduje się bezcenny eksponat – jeden z tych, które trafiają się badaczom rzadziej niż raz na pokolenie – idealnie zachowana kałamarnica olbrzymia. Co może oznaczać nagłe, tajemnicze zniknięcie tego okazu?

Dla kustosza muzeum, Billy’ego Harrowa to jedynie początek drogi wiodącej w sam środek podziemnego Londynu, pełnego walczących kultów, surrealistycznej magii, apostatów i zawodowych zabójców. Możliwe, że istota, którą zakonserwował w formalinie jest nie tylko biologiczną ciekawostka – niektórzy uważają, że to sam bóg. Bóg, którego wyznawcy modlą się o koniec świata.

Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie
okładka, jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o najnowszej książce Charlesa Yu, która już 4 sierpnia pojawi się na półkach polskich księgarń za pośrednictwem wydawnictwa Prószyński i S-ka – "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie". Ponieważ do premiery pozostało jeszcze parę dni, możecie się zapoznać z fragmentami książki, które trafiły do naszego działu książkowego. Miłej lektury!

Książki fantastyczne

Nadchodzi Conan Cimmeryjczyk

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Przybył Conan Cimmeryjczyk – czarnowłosy, o posępnym wejrzeniu, z mieczem w dłoni; złodziej, rozbójnik, zabijaka, raz bawiący się setnie, kiedy indziej pogrążony w zadumie. Przybył, by swymi obutymi w sandały stopami deptać błyszczące klejnotami trony Ziemi.

- Feniks na mieczu

Oto nadchodzi – zupełnie nowe wydanie rozproszonych dotąd, a niekiedy w ogóle w Polsce nieznanych pierwotnych wersji opowiadań o Conanie z Cimmerii! W trzech tomach zgromadzone zostały wszystkie oryginalne teksty napisane przez Roberta E. Howarda oraz wiele materiałów dodatkowych.

Conan z Cimmerii, stworzony przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda (1906-1936), pojawił się po raz pierwszy na łamach popularnego czasopisma „Weird Tales” i od razu zawładnął wyobraźnią czytelników. Przez wiele lat, już po śmierci autora, jego teksty ukazywały się w rozmaitych przedrukach, nierzadko obarczone licznymi zmianami redakcyjnymi. Niektóre zostały wręcz dogłębnie przerobione, m.in. przez L. Sprague de Campa i Lina Cartera. Publikowane dotąd w naszym kraju wersje odbiegają zatem treścią od howardowskich oryginałów napisanych blisko osiemdziesiąt lat temu.

Edycja przygotowywana przez REBIS jako pierwsza w języku polskim opiera się właśnie bezpośrednio na tekstach źródłowych i idzie nawet dalej. Prócz samych opowiadań bowiem pojawi się w niej sporo materiałów archiwalnych, dotąd w ogóle niepublikowanych – szkiców, zapisków i notatek Howarda, jakie pozwolą prześledzić proces powstawania poszczególnych historii. Dopełnienie całości stanowią zaś obszerne eseje historyczno- i krytycznoliterackie na temat sagi o Conanie.

Książki fantastyczne

REBISowe premiery w sierpniu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niewiele dni pozostało do rozpoczęcia kolejnego miesiąca – sierpnia. Co to oznacza? Cóż, większość zapewne odpowie, że połowa wakacji minęła jak jeden dzień. Coś w tym prawdy jest, ale nie zapominajmy, że dany nam wolny czas można sobie uprzyjemnić czytając dobrą książkę. I tak właśnie myśli wydawnictwo Rebis, które na sierpień przyszykowało masę ciekawych premier.

człowiek z wysokiego zamku, rebis, okładka,

CZŁOWIEK Z WYSOKIEGO ZAMKU – premiera 3 sierpnia

Stany Zjednoczone, rok 1962. W San Francisco I Cing, chińska księga wróżebna, jest równie często używana jak książka telefoniczna, pod Golden Gate swobodnie przepływają japońskie lotniskowce, a w porcie lotniczym lądują rakiety pasażerskie Lufthansy. Wkrótce minie 20 lat, odkąd państwa Osi wygrały wojnę, i Amerykanów zajmuje głównie to, kto zostanie kanclerzem Rzeszy po Bormannie...

Czy to jednak nie jest jakaś ułuda, rzeczywistość na poły tylko spełniona albo jedna z wielu?

Odpowiedzi, jakie zaczyna dawać niektórym osobom I Cing, zdają się na to wskazywać...

lot nocnych jastrzębi, rebis, okładka

LOT NOCNYCH JASTRZĘBI – premiera 10 sierpnia

Raymond E. Feist, autor z topu listy bestsellerów "New York Timesa", powraca do magicznego świata, nad którym znów zbierają się czarne chmury... Zaczyna się właśnie Wojna Mroku!

Mrożąca krew w żyłach wizja ogromnej armii, która pojawia się w samym sercu Midkemii, by przynieść jej śmierć i zniszczenie, budzi w środku nocy potężnego maga imieniem Pug. Nawet wielka potęga Tsuranuanni nie może powstrzymać najazdu obcej rasy. Tymczasem w odległym mieście Stardock dwaj bracia zupełnie nieprzygotowani do tak poważnej misji otrzymają szansę dołączenia do Konklawe Cieni. Mają pomóc w ujawnieniu spisku sięgającego szczytów władzy. Sieć intryg snuje starożytna Gildia Śmierci – klan bezlitosnych zabójców, których przerażeni ludzie ochrzcili mianem Nocnych Jastrzębi!

Książki fantastyczne
słońce słońc, recenzja, ars machina, karl schroeder, virga

Nadszedł czas, aby opublikować recenzję "Słońca Słońc", najnowszej pozycji wydanej przez Ars Machinę. Czy warto przeczytać książkę Karla Schroedera? Przekonajcie się sami!

Po poprzedniej książce wydanej przez wydawnictwo "Ars Machina" wiedziałem, że kolejna pozycja, jaką wybiorą do przedstawienia polskim czytelnikom będzie równie dobra, a może nawet lepsza. "Rozgwiazda" Petera Wattsa postawiła poprzeczkę niezwykle wysoko, ale skoro sam Watts do spółki z Larrym Nivenem zachwalali dzieło Karla Schroedera, zasiadłem do czytania jego książki dosyć spokojny o jej poziom. Jak się okazało, nie byłem bardzo daleki od prawdy.

"Słońce Słońc" to Pierwsza Księga Virgi, pięciotomowego cyklu autorstwa wspomnianego już Karla Schroedera. Akcja książki toczy się w dalekiej przyszłości, w świecie znanym pod nazwą Virga. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że owa Virga, to wypełniony powietrzem balon, w którym można znaleźć jeszcze tylko kawałki skał, przemierzające przestrzeń kule wody i różne dziwaczne stworzenia – od malutkich owadów zbierających "paliwo" dla słońc, aż do gigantycznych robali przewyższających rozmiarem spore miasto. Ludzie zamieszkujący to uniwersum nie znają pojęcia stałego lądu czy gór, a żyją w zawieszonych w przestrzeni miastach i miasteczkach, które, dzięki ruchowi kołowemu, wytwarzają coś, co można nazwać namiastką grawitacji. Reszta przestrzeni oferuje jedynie stan nieważkości.

Centralnym punktem Virgi jest "Słońce Słońc", Candesce, olbrzymie słońce uznawane za matkę wszystkich ognistych gwiazd porozsiewanych w różnych miejscach tego ciekawego świata. Oczywiście byłoby zbyt miło, gdyby ciepłe światło docierało do najdalszych zakątków balona. Tam, gdzie nie dociera już nawet najmniejszy promyk, znajduje się zima. Czarna, mroźna przestrzeń, która oferuje swoje wątpliwe dobra jedynie renegatom, wygnańcom czy bandom powietrznych piratów, którzy korzystają z faktu, że mało kto zapuszcza się na tamte tereny.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...