szczury_wroclawia_szpital
Książki fantastyczne

Opowieści o Wiedźminie, choć zostały przetłumaczone już na wiele języków i podbijają serca fanów fantasy w całej wschodniej Europie, jak dotąd nie doczekały się angielskiego wydania. To się zmieni dzięki współpracy wydawnictwa SuperNOWA i Orion Publishing Group Ltd. (Wielka Brytania). Już wkrótce na zachód trafi zbiór opowiadań A. Sapkowskiego pod tytułem "Ostatnie życzenie". Chciałoby się powiedzieć nareszcie, choć z drugiej strony czy Anglicy zdołają zrozumieć wyrafinowany humor Sapkowskiego? Czas pokaże...

Książki fantastyczne

Barry Trotter

Dodał: , · Komentarzy: 0

W wydawnictwie MAG dostępna jest już nowa książka Michael'a Gerber'a "Barry Trotter i Bezczelna Parodia". Z tytułu i okładki książki można się domyślić iż jest to parodia "Harrego Pottera". Czy udana? Przeczytajcie ten fragment i spróbujcie ocenić lub oczywiście zamówcie całą książkę :)

Książki fantastyczne

Weekend z fantastyką

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Weekend z fantastyką" odbędzie się w wrocławskim Empiku Megastore w dniach od 28 (piątek) do 30 (niedziela) października. W programie przewidziano spotkania z pisarzami (Andrzej Pilipiuk i Andrzej Ziemiański), liczne konkursy, a przede wszystkim prezentacje najnowszych gier komputerowych. Więcej informacji na Valkiria.net.

Książki fantastyczne

Empiki już bez ISY

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przykra wiadomość dla fanów książek z serii Forgotten Realms. W największych i najpopularniejszych polskich księgarniach, czyli salonach Empik niedostępne są już książki wydawnictwa ISA. Pan Grzegorz Szulc (szef wydawnictwa) 11. października na oficjalnym forum ISY napisał:

"Chcę poinformować że od tego tygodnia do odwołania nowe książki ISA nie będą dostępne w salonach Empik. Jeżeli chcecie coś kupić nie wysyłkowo to pozostaje Matras i lokalne księgarnie."

A więc koniec w wycieczkami do Empiku, pozostają zwykłe księgarnie i owy Matras. Jednak internetowy sklepik ISA działa nadal, poza tym jeszcze Allegro, itp. Ale to i tak wielki cios. Jeśli jednak chcecie, by książki ISY były bardziej dostępne, przeczytajcie dalszą część wiadomości pana Szulca:

"A teraz prośba do forumowiczów. Jeżeli znacie dobre księgarnie to piszcie na adres isa@isa.pl Tylko prośba – nie przysyłajcie adresów księgarń Matrasu, bo z Matrasem już współpracujemy."

Książki fantastyczne

Zostań bohaterem wojen husyckich!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na Allegro pojawiła się aukcja, na której można wykupić swoją "obecność" w kolejnej książce Andrzeja Sapkowskiego pt. "Lux perpetua". Rola i sposób wystąpienia będzie dla zwycięzcy niespodzianką – jest to uzależnione od koncepcji pisarskiej autora, który zastrzega, że w skrajnym przypadku może wejść w grę wystąpienie w którymś z kolejnych utworów. Zwycięzca aukcji może wystąpić w książce sam lub przekazać komuś swój „kupon na wystąpienie” w prezencie. Obecnie wylicytowana kwota sięga już ponad 1.5tys.! Aukcja pod tym adresem.

Książki fantastyczne

Nautilus 2005 – wyniki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ogłoszono zwycięzców tegorocznych Nautilusów. W kategorii powieść zwyciężyła książka "Boży bojownicy" Andrzeja Sapkowskiego, natomiast w kategorii opowiadanie tekst "2586 kroków: Wieczorne dzwony" Andrzeja Pilipiuka.

Wczytywanie...