Guild Wars

Guild Wars świętuje 15 urodziny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Też nagle poczuliście się staro?

guild wars

Fakty są jednak takie, że równo 15 lat temu “Guild Wars” otworzyło swoje serwery dla wszystkich pasjonatów sieciowej rozgrywki i zapisało całkiem przyjemną kartę w historii MMORPG.

Guild Wars

ArenaNet odpuszcza rozwijanie "Guild Wars"

Dodał: , · Komentarzy: 3

Wraz z premierą drugiej cześci ArenaNet dała jasno do zrozumienia, że powoli kończy swoją przygodę z pierwszą częścią genialnego MMO, "Guild Wars". Jednak dopiero teraz producent informuje, że po kilkuletniej eksploatacji swojego produktu, gra będzie kontrolowana w sposób zautomatyzowany. Co to oznacza dla już kilkuletniej pozycji?

guild wars

Jak informuje developer na swojej stronie, nie doczekamy się kolejnych dodatków, czy też większych aktualizacji. Od tej pory nad produkcją będzie czuwać specjalna grupa, której zadaniem będzie kontrola gry, a także wyłapywanie błędów bądź oszustw w grze. Nie oznacza to jednak, że w grze nic się nie będzie działo. Nadal gracze będą mieli do dyspozycji rozmaite eventy, lecz już nie w takich ilościach jak dawniej.

Guild Wars

Zaduma Wędrowca w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zaduma Wędrowca to nazwa specjalnego eventu, który ma uczcić nadchodzącą premierę Guild Wars 2. To jednocześnie jedna z ostatnich tak dużych okazji, by zdobyć brakujące punkty w Komnacie Chwały i tym samym zapewnić sobie dodatkowe bonusy w drugiej odsłonie gry.

guild wars, guild wars zaduma wędrowca

Ambitne plany przygotowania pomostu fabularnego w postaci dodatkowych zadań i eventów powiodła się jedynie połowicznie. Guild Wars Beyond okazało się rozczarowujące, nie spełniły się także zapowiedzi o kontynuacji wydarzeń z Elony. Ostatnie odsłony eventów zimowych to powtórka z poprzednich lat, bowiem wiadomym było, iż niemal cała ekipa została oddelegowana do prac nad kontynuacją. Nic więc dziwnego, że Zaduma Wędrowca to event specyficzny, ale i zrobiony przy minimalnym nakładzie sił.

Guild Wars

Na łamach Massively ukazał się ciekawy artykuł, w którym jego autor, Justin Olivetti, przywołuje do życia legendę czwartej samodzielnej kampanii do Guild Wars, czyli nigdy nie wydanej Utopii.

guild wars, guild wars utopia

Powstanie kolejnego, po Nightfall, samodzielnego rozszerzenia do gry miało być tylko kwestią czasu. Fani mogli się nawet spodziewać dokładnej daty, bowiem polityka twórców gry zakładała wydawanie kolejnych kampanii w takich samych przedziałach czasowych. Po azjatyckim Factions i egipskim Nightfall miała się pojawić Utopia, wzorowana na kulturze ludów Ameryki Południowej i Azteków.

Guild Wars

Wszyscy wyczekują drugiej części Guild Wars, ale przecież nie zdążyły jeszcze ostygnąć wrażenia po ostatniej części bezpłatnego rozszerzenia do pierwszej części gry, czyli Winds of Change.

guild wars, guild wars beyond, build wars winds of change, winds of change

Winds of Change to ostatnia część Guild Wars Beyond, czyli serii darmowych aktualizacji i nowych elementów, które miały stanowić fabularny pomost pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną gry. Gdy udało się nam już zakończyć wojnę domową w Krycie i doprowadzić do ślubu Keirana i Gwen, przyszła pora na rozprawienie się z dziedzictwem Shiro Zdrajcy, który napędzał fabułę kampanii Factions.

Bez zbędnego przedłużania – nowe artykuły o Winds of Change znajdziecie pod tym adresem.

Guild Wars

Niedawno zakończony Canthan New Year przyniósł właściwie same rozczarowania tym, którzy z eventem wiązali ujawnienie kolejnych informacji odnośnie premiery drugiej części Guild Wars. Ta jednak zbliża się wielkimi krokami, o czym świadczy udostępniona trzecia i ostatnia część darmowej aktualizacji o nazwie Winds of Change. Pora na ostateczną rozprawę z seksowną, ale zdecydowanie zbyt apodyktyczną Reiko.

guild wars, winds of change, reiko

Druga część aktualizacji do Guild Wars, która stanowić miała pomost fabularny między obiema częściami gry, nie powalała. Zadania właściwie polegała na obronie pewnych osób przed zmasowanym atakiem wroga, który przypominał misję na plaży Omaha ale bez piasku w tle i to my graliśmy tych broniących się. Do tego tajemnicze rozkazy, które nie miały do tej pory żadnego zastosowania.

W końcu pojawia się ostatnia część i na niektóre pytania w końcu poznaliśmy odpowiedzi. Warto było czekać te kilka długich miesięcy, aż w końcu rozprawimy się z psychozą wywoływaną przez Ministerstwo Czystości?

Guild Wars

Wintersday 2011 w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeśli spojrzeć za okno, to trudno uwierzyć, że mamy już grudzień. Śniegu jak na lekarstwo a w centrach handlowych słyszymy piosenki o białych świętach. Z pomocą nadchodzi własne rozpoczęte Wintersday, które jak co roku atakuje graczy Guild Wars mroźną aurą.

wintersday 2011, guild wars

Jak co roku, w Lwich Wrotach, Kamadanie, Askalonie i Oku Północy pojawią się świąteczne dekoracje oraz specjalni NPC oferujący festiwalowe zadania. Powróci także popularny tryb zmagań drużyn walczących na śnieżki po stronie Grentha lub Dwayny. Z wrogów zaczną wypadać festiwalowe przedmioty oraz Cukierkowe Odłamki, które specjalni kolekcjonerzy wymienią na różne nagrody.

Guild Wars

Halloween w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Rozpoczęły się obchody Halloween w sieciowej grze Guild Wars. Do 2 listopada będzie można korzystać ze specjalnych atrakcji i czekać na tę największą – pojawienie się Szalonego Króla Thorna.

mad king thorn, szalony król thorn, halloween

Jak co roku, z okazji Halloween przystrojono cztery miasta: Lwie Wrota, Grobowiec Pradawnych Królów, Kamadan i Kuźnia Droknara. Wszędzie rzecz jasna dynie, zaś niektórzy mieszkańcy zostali przeobrażeni zgodnie z trendami tego amerykańskiego wynalazku.

Zapowiedziano, że pojawią się tak dotychczasowe zadania, jak i całkiem nowe. Póki co jednak będziemy musieli poczekać na nie do poranka 24 października, jak też to wynika z oficjalnego kalendarza eventowego.

Guild Wars

Kolejna część Winds of Change

Dodał: , · Komentarzy: 0

Trochę musieliśmy poczekać na kolejne zadania, zlecane nam w ramach bezpłatnego rozszerzenia Winds of Change. Tym razem w Centrum Kaineng zjawia się Zwiastun Czystości, który ma pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości związane z działalnością Ministerstwa Czystości.

winds og change, guild wars

ArenaNet nie śpieszyła się zbytnio z wydaniem kolejnego kawałka Guild Wars Beyond. Sam początek Winds of Change okazał się mocno rozczarowujący. Dostępne zadania polegały właściwie tylko na oczyszczeniu kilkunastu lokacji z przeciwników, co przecież i tak robiliśmy w celu zodbycia tytułu "Pogromcy" na danym kontynencie. Aby nie było za łatwo, podniesiono poziom wrogów, dodano im najpopularniejsze wśród graczy zestawy umiejętności i puszczono w świat. Nagrody były także kontrowersyjne – bronie niemożliwe do przypisania w Komnacie Chwały (chociaż te z War in Kryta miały taką możliwość) i do tego nawet nie postarano się, by wyglądały inaczej niż to, co do tej pory widzieliśmy. Czy wyciągnięto wnioski?

Guild Wars

Dział Guild Wars na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi zakomunikować, że od dziś dostępny jest dział dotyczący sieciowej gry Guild Wars!

guild wars

Zebraliśmy w nim wszystkie opublikowane do tej pory artykuły na temat tej gry. Wśród zasobów m.in opis wszystkich klas, jak też recenzje opublikowanych kampanii oraz dodatku "Eye of the North". Jeśli jesteście ciekawi, czy ten pozbawiony miesięcznego abonamentu tytuł – mimo upływu lat – wciąż nadaje się do grania, to powinniście jak najszybciej zajrzeć tutaj!

Wczytywanie...