1382 CC – Jadeitowy Wiatr
Shiro Tagachi morduje Angsiyana, po czym sam zostaje zabity w Świątyni Urodzaju. Śmierć zdradzieckiego osobistego ochroniarza cesarza uwalnia Jadeitowy Wiatr, który drastycznie zmienia wielkie obszary Kintaju. Chociaż skutki tego dnia są odczuwalne, to nikt nie doświadcza zła Shiro Tagachi przez kolejne 200 lat.
1390 CC – Tarcia pomiędzy Kintajczykami a Tengu
Podczas gdy cesarskiemu ambasadorowi udaje się uniknąć wojny z Angchu, Sensali uznają swoich "braci" za zdrajców i dokonują kolejnych aktów agresji.
1527 CC – Kintaj podzielony
Luksoni i Kurzikowie porzucają kontakty dyplomatyczne, zaś wzajemną komunikację – w wyjątkowych okolicznościach – zapewniają dążenia Niebiańskiego Ministerstwa. Po dziś dzień oba narody Kintaju bardziej zajęte są wzajemnym konfliktem niż problemami, które przetoczyły się przez ich ojczyste ziemie.
1581 CC – Koniec Wojen Tengu
Po 191 latach wrogich działań, Wojny Tengu oficjalnie zostały zakończone.
1582 CC – Powrót Zdrajcy
Shiro Tagachi powrócił do Kintaju, niosąc ze sobą plagę Zakażonych. Pomimo powstrzymania Zdrajcy, skażenie nadal się utrzymuje. Niezliczone ludzkie życia zostają utracone, zaś rodziny dobrych ludzi zmuszone do życia na ulicy, jak chociażby członkowie rodu Yuudachi, przewodzący Zakonowi Sai Ling. W tajemniczych okolicznościach uratowany zostaje Ashu Yuudachi, który trafia pod opiekę swojej ciotki – Reiko Murakami.
1583 CC – Walka z Przemienionymi
Reiko, formalnie członek Ministerstwa Ognia, czyni pierwszy krok w obronie dobrych ludzi przed Zakażonymi. Z Ashu przy swoim boku jako symbolem nadziei, zachęca ludzi do tego, by walczyć z zagrożeniem i we własne ręce chwycić los Kintaju.
1584 CC – Reiko wkracza na scenę
Reiko awansuje w szeregach Ministerstwa Ognia, przez co wraz z Ashu stają się osobami publicznymi. Często rozmawiają z Kintajczykami, rysując przed nimi wizję lepszego jutra bez zagrożenia ze strony Przemienionych.
1586 CC – Różnice zdań w Ministerstwie Ognia
Reiko czuje się coraz mniej zadowolona z restrykcyjnych wytycznych Ministerstwa Ognia. Całą strukturę wewnętrzną postrzega jako wadliwą – przeżartą biurokracją, zbyt upolitycznioną i nastawioną na realizację osobistych celów. W końcu dochodzi do wniosku, że musi się wydarzyć coś naprawdę dużego, aby cały Kintaj mógł ruszyć naprzód.
1587 CC – Powstanie Ministerstwa Czystości
Reiko zakłada Ministerstwo Czystości, z Ashu czyniąc jego żywy symbol. Zadania organizacji są proste – stawić czoła wszystkiemu, co czyni krzywdę Kintajowi, nie bacząc przy tym na cesarskie problemy czy interesy pozostałych ministerstw.
1589 CC – Oczyszczanie Kintaju
Ministerstwo Czystości rozpoczyna swoją kampanię skierowaną przeciwko Przemienionym. Dzielni mężczyźni i kobiety chcą, aby swoje domy móc nazywać bezpiecznym miejscem. Walki wciąż trwają, a Ministerstwo przyjmuje w swoje szeregi wszystkich, którzy w głębi serca czują, że dążą do tego samego.
1590 CC – Radykalne reformy społeczne
Miesiące, które upłynęły na walce z Przemienionymi, pozwoliły na nowo tchnąć w Kintaj ducha dobrobytu. Skażeni zarazą zostali wytępieni, zaś Jadeitowe Bractwo i Am Fah są niczym innym jak odległym wspomnieniem. Zdradzieckie plemię Tengu zostało zdemaskowane i rozgromione. Gdy w umysłach Kintajczyków zapanowało poczucie bezpieczeństwa, należało wprowadzić reformy, które zapewnią wszystkim świetlaną przyszłość.
Źródło: guildwars.com
Komentarze
Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!
Dodaj komentarz