Vabbi

1 minuta czytania

vabbi,plaga vabbi

Vabbi to jedna z trzech prowincji Elony, leżąca zarazem najbardziej na północy. Od południa chronią ją potężne zabudowania Fortecy Jahai, zaś zachodnia ściana dotyka obszarów Pustkowia, niegdyś władanego przez Palawę Joko.

W przeciwieństwie do rządzonej przez marszałka Kourny i Rady w Istan, w Vabbi władzę sprawują władcy klanów, zwani najczęściej książętami. Trzech największych (i najbogatszych) z nich to Amhtur Potężny, Bokka Wspaniały oraz Mehtu Mądry. Chociaż nominalnie to do nich należy obrona Vabbi przed niebezpieczeństwami, to trójka ta, sprawująca rządy z Wielkiego Forum Vabbi, nie prowadzi wspólnej polityki gospodarczej czy zagranicznej, najczęściej spotykając się podczas rozlicznych bankietów i przedstawień teatralnych.

Te ostatnie przejawy aktywności są zarazem dowodem na rozwój sztuki, zaś jej opiekunka, bogini Lyssa, jest zarazem patronką całej prowincji. Działalność ta pochłania znaczne środki finansowe, jednak Vabbi jest najbogatszą z prowincji Elony, chwaląc się swoją kulturą oraz prowadząc ożywiony handel. Rolnictwo jest stosunkowo słabo rozwinięte, opierając się głównie na pasie wokół rzeki Elon.

vabbi

Nie istnieją stałe siły wojskowe prowincji, lecz jedynie lokalne oddziały najemników i strażników, strzegące przede wszystkim posiadłości bogaczy. Vabbi liczy na Kournan i Fortecę Jahai, która powstrzyma wrogów od południa. Wstęp mają tutaj Słoneczne Włócznie, lecz zakon nie posiada w tej prowincji żadnej stałej placówki.

Chociaż główne trakty i miasta są bezpieczne, to po bezdrożach pałętają się stada harpii, heketów, wrogich roślin oraz dżinów, które wyrwały się z magicznych kajdan. Część z tych ostatnich wciąż jednak pełni swoje obowiązki, chroniąc legendarne Ukryte Miasto Adashim – tajną kryjówkę książąt na wypadek niebezpieczeństwa.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...