Palawa Joko

2 minuty czytania

palawa joko, plaga vabbi, vabbi, kościany pałac, pustkowie, elona, turai ossa, jahai, słoneczne włócznie, zakon szeptów, varesh, paszcza udręki, abaddon, margonici
Grafika koncepcyjna Palawy Joko

Palawa Joko, nazywany czasem także Plagą Vabbi, to bardzo stary nieumarły lord i niekwestionowany władca Pustkowia. Ze swojego Kościanego Pałacu zarządza armią, której nie przeszkadza toksyczny piasek oraz tak trywialne sprawy jak pożywienie czy odpoczynek.

Przydomek zawdzięcza pierwszej i udanej próbie podbicia Vabbi. Palawa chciał wykorzystać rozliczne bogactwa tej krainy, aby wzmocnić swoją pozycję i osiągnąć to, o czym zawsze marzył – podbić całą Elonę i mianować się jej władcą. Te imperatorskie zapędy powstrzymał dopiero wielki bohater, Turai Ossa, który pokonał go w pojedynku, przez co nieumarła armia szybko się załamała i powróciła do swoich siedzib na północy.

Samego Joko nie udało się jednak ostatecznie unicestwić, dlatego jego ciało zostało złożone w zapieczętowanym grobowcu i pokryte ciężkim posągiem upamiętniającym zwycięską bitwę pod Jahai. Od tamtej pory wielu próbowało nawiązać kontakt z duchem Plagi Vabbi, jednak działania te nie przynosiły żadnych rezultatów.

Mimo to stara historia o władcy nieumarłych nie zginęła. Joko został uwolniony ze swojego więzienia przez Słoneczne Włócznie i Zakon Szeptów. Ceną za wolność było wskazanie możliwości podróżowania żywych istot przez Pustkowie, aby powstrzymać margonicką armię Varesh, zmierzającą ku Paszczy Udręki. Palawa przystał na ten układ, gdyż nie chciał, aby jego przyszłe imperium wpadło w łapska Abaddona oraz zwietrzył okazję do ponownej próby realizacji swoich planów. Przeciwko uwolnieniu oponowały centaury, które obiecały Pladze Vabbi, że będą śledzić każdy jego krok.

palawa joko, plaga vabbi, vabbi, kościany pałac, pustkowie, elona, turai ossa, jahai, słoneczne włócznie, zakon szeptów, varesh, paszcza udręki, abaddon, margonici
Palawa walczy z Turaiem

Z pomocą Słonecznych Włóczni, Palawa odbił z rąk Margonitów swoją odwieczną siedzibę, Kościany Zamek, oraz pokazał, jak też żywi mogą podróżować pod toksycznymi piaskami Pustkowia. Wywiązawszy się z obietnicy, rozpoczął na nowo gromadzenie swojej rozproszonej armii, mając w pamięci błędy, które doprowadziły go do porażki pod Jahai. Wygląda na to, że raz jeszcze rzuci wyzwanie Elonie, a po pokonaniu Abaddona Zakon oraz Słoneczne Włócznie mogą się okazać za słabe, by go powstrzymać.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...