Valindra Shadowmantle

1 minuta czytania

licz, valindra shadowmantle, valindra, eladrin, elite controller, elitarny nadzorca, thay, szass-tam, ręka szass-tama, filakterium, neverwinter, salvatore, gauntlgrym
Valindra w Neverwinter Campaign Setting

Płeć: Kobieta
Rasa: Licz (eladrin)
Klasa: Elitarny Nadzorca (Elite Controller)
Charakter: Zły

Valindra Shadowmantle to nieumarła eladrinka, która często nazywana jest "Ręką Szass-Tama". Służba u samozwańczego władcy Thay jest jej obecnie na rękę, chociaż jedynym jej pragnieniem, jak każdego licza, jest zdobywanie coraz większej potęgi.

Lata praktykowania magii, połączone ze znaczną inteligencją, dały Valindrze umiejętności pozwalające przewidzieć ruchy wrogów, zanim ci się na nie zdecydują. Jest przekonana o tym, że jej filakterium znajduje się w ukrytym i odległym miejscu, przez co nie będzie unikała starcia, wiedząc, iż w razie porażki tylko kwestią czasu jest ponowne przybranie materialnej formy. Jako licz jest odporna na wszelkie choroby i trucizny, zaś w czasie walki potrafi wskrzesić poległego towarzysza w formie nieumarłego. Na palcu nosi pierścień smoków.

Obecnie przebywa w okolicy Neverwinter, gdzie nadzoruje kradzież ciał z miejskiego cmentarza i budowę armii nieumarłych dla swego pana. Pojawia się także na kartach książki R. A Salvatore pt. "Gauntlgrym".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...