Znane Postacie

3 minuty czytania

Abdel Adrian

Postać znana bardziej z Sagi Baldurs Gate – Główny bohater gry, niż z książek, których fabuła osadzona jest w świecie Zapomnianych Krain. Adrian jest dzieckiem Bhaala. Wszystko zaczęło się, gry bóg Mordu, wraz z kilkoma innymi bóstwami, zeszli na ziemie w postaci śmiertelników. Był to okres nazwany później Czasami Kłopotów. Bogowie ci nie przemyśleli jednak konsekwencji swych czynów i zostali zamordowani przez potężnych wojowników bądź magów. Bhaal padł z ręki niejakiego Cyrica, który później zajął jego miejsce i stał się nowym panem mordu. Jednak martwy bóg zabezpieczył się na taką możliwość. Zatroszczył się o swoich potomków, których, jak się później okazało, było bardzo dużo. Jednym z takich dzieci jest właśnie Abdel Adrian. Wychowywał się on za murami twierdzy Candlekeep. Wychowywał go stary mędrzec, imieniem Gorion, który nigdy nie zdradził mu tajemnicy jego pochodzenia. Lecz pewnego dnia Gorion zebrał siły i postanowił wyjawić Abdelowi całą prawdę o jego mrocznym dziedzictwie. Nocą wyruszyli z miasta, lecz w niedługim czasie zostali zaatakowani przez inne dziecię Bhaala – Sarevoka. Chciał on zabić Abdela, aby w przyszłości nikt nie przeszkodził mu w objęciu tronu Bhaala. Jednak Abdelowi udało mu się uciec, a Gorion został zabity z ręki Sarevoka.Później nasz bohater odkrywa tajemnice swego pochodzenia i szykuje zemstę na zabójcy swego przybranego ojca. Następnie odnajduje Sarevoka i zabija go w podziemnej świątyni. W tym momencie dowiaduje się także, że zabity wojownik w dziwnej zbroi jest jego bratem. Niedługo po tym wydarzeniu zostaje schwytany przez tajemniczego maga imieniem Irenicus. Ten z kolei planuje ukraśc jego duszę, aby stać się nieśmiertelnym. Ale jak to zwykle bywa, Abdel krzyżuje jego plany i w końcu zabija maga w ostatecznym pojedynku w Piekle. Później nasz bohater musi stawić czoła pięciu najsilniejszym potomkom Bhaala oraz pokonać Melissanę, która rzekomo chciała pomagać innym dzieciom byłęgo boga mordu. Nasz bohater po kolei spotyka różnych ludzi z przeszłości, m.in. swego ojca Bhaala, matkę, Goriona, nowego pana mordu – Cyrica, a także Sarevoka, którego może przywrócić do życia w zamian za oddanie mu części swojej duszy. Ostateczny pojedynek pomiędzy Abdelem a Melissaną toczy się na Tronie Bhaala. Uzurpatorka zostaje pokonana a do Abdela należy decyzja czy przejmie tron, czy też stanie się zwykłym śmiertelnikiem i uwolni się od swojego przeklętego dziedzictwa...

Historia bohatera wygląda różnie – jeśli chodzi o fabułę znaną z powieści, albo z gry. Książka, która została napisana na podstawie wszystkich części gry, nie jest jej wierną kopią i często wydarzenia przedstawione w niej różnią się diametralnie od tych z gry. Trzeba też przyznać, że powieść nie została zbyt ciepło przyjęta przez fanów gry.

Elminster Aumar

Elminster jest chyba największym i najbardziej znanym magiem w całych Zapomnianych Krainach. Poza tym jest najinteligentniejszą postacią, dlatego iż całe swoje życie poświęcił nauce i zgłębianiu wszelakiej wiedzy. Władania magią uczył się u Arkhona Starego, który zmarł 500 lat temu w okolicach Waterdeep. On sam ma już około 1000 lat i cały czas podróżuje przez Krainy, nauczając magii różnych ludzi i pomagając innym. Wędruje też pomiędzy wymiarami w poszukiwaniu nowej, niezbadanej przez nikogo wiedzy. Jest on założycielem grupy zwanej Harfiarzami. Często można spotkać go w otoczeniu innych znanych postaci Krain. Poza tym odegrał bardzo dużą rolę w stworzeniu fortecy Candlekeep – tej samej, która jest centrum wszelakiej wiedzy. Można tam znaleźć stosy przeróżnych ksiąg zawierających zarówno historię krain, jak i przeróżne inne kroniki. Jego siedzibą jest mała wieża w Cienistej Dolinie.

Komentarze

0
·
Halo! Znane? Kogoś tu brakuje,ciekawe kogo?A już wiem DRIZZTA!!!!!!!!!!!
0
·
O Drizzcie jest osobny artykuł.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...