Pharaun Mizzrym

2 minuty czytania

pharaun mizzrym, mizzrym, pharaun, menzoberranzan, sorcere, drow, lolth, greyanna, sabal, ryld argith, ryld, argith, gromph baenre, baenre, quenthel baerne, quenthel, gromph, piwafwi, pierścień przechowywania, alu, aliisza, wojny pajęczej królowej, crystal mountain

Płeć: Mężczyzna
Rasa: Drow
Klasa: Czarodzej/Arcymag
Charakter: Chaotyczny Zły

Urodzony w Domu Mizzrym w Menzoberranzan, Mistrz Sorcere, gdzie przez lata rozwijał swój talent magiczny, szczególnie skupiając się na dziedzinie Przywołań. Jest idealnym przykładem drowiego arystokraty, który nie boi się używać najróżniejszych narzędzi na drodze do celu. Nie zawaha się zawrzeć umowy z dziwką czy położyć na szali życia swoich uczniów. Jako mężczyzna, nie miał przed sobą wielu możliwości w wyborze kariery. Pochodzenie z domu Mizzrym, słynącego ze swoich magów i iluzjonistów, dodatkowo to pole zawężyło. Tak rozpoczął karierę w Sorcere i w niej wyrósł z cichego, skrupulatnego chłopca na silnego i pewnego siebie mężczyznę. Od małego był uwikłany w rodzinne niesnaski, szczególnie w rywalizację bliźniaczych sióstr – Greyanny i Sabal. Użył swoich kiełkujących mocy, by pomóc drugiej z sióstr, jednocześnie potęgując wrogość tej pierwszej. Greyanna dwukrotnie usiłowała zabić Sabal, a gdy jej się to wreszcie udało, skoncentrowała swoją nienawiść na Pharaunie. W ramach kary, Gromph Baenre zleca mu zbadanie sprawy znikania szlacheckich synów. W tym zadaniu towarzyszy mu Ryld Argith, jego wieloletni przyjaciel. Później obaj zostają wcieleni w grupę ekspedycyjną, prowadzoną przez Quenthel Baenre, mającą na celu wyjaśnić przyczyny utraty kontaktu kapłanek z Lolth.

Wygląda jak typowy drowi mag, zawsze dorównuje panującej modzie. Chociaż jego aparycja jest przystojna, a włosy elegancko zaczesane, pozostaje w nim nuta okrucieństwa. Pozostaje niezwykle skrupulatny w pielęgnacji swojej urody, a w czasie podróży niejednokrotnie marudził na brak wygodnych kąpieli. Jako drow nie rozstaje się ze swoim piwafwi oraz insygniami domu Mizzrym, dumnie nosi również pierścień Sorcere i Pierścień Przechowywania.

Jest ambitnym, błyskotliwym, wyniosłym i potężnym magiem, który łączy w sobie nienasyconą ciekawość z zupełnym brakiem skrupułów. Jego arogancja urosła do tego stopnia, iż protekcjonalnie traktuje wszystkich, nawet tych o wyższym statusie społecznym. Słynie z podstępności, a także ciętego języka. Ten ostatni szczególnie było widać w jego kontaktach z kapłankami Lolth, których wściekłość niejednokrotnie sprowadzał na granicę rękoczynów i tylko ogromny oraz przydatny talent magiczny ratował go od śmierci. Uważa się za wielbiciela kobiet, co przedkłada się na jego liczne romanse, a szczególnie ten jeden – z alu Aliiszą. Wykazuje także mnóstwo talentu samozachowawczego. Nie lubi walczyć bezpośrednio, woli się zasłaniać pachołkami oraz podwładnymi.

Włada językiem głębinowym, wspólnym, migowym drowów, elfim, gnomim oraz podwspólnym.

Więcej i bardziej szczegółowo o przygodach Pharauna znajdziecie w "Wojnach Pajęczej Królowej". Jego postać pojawia się również w "Crystal Mountain" autorstwa Thomasa Reida.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...