Ostra wypowiedź Jaya Wilsona, producenta "Diablo III"

2 minuty czytania

Wczoraj na Facebooku rozpętała się prawdziwa burza. Czego dotyczyła?

diablo 3

Wszystko zaczęło się od wywiadu z Davidem Brevikiem, który zrobił serwis IncGamers. Brevik to jedna z najważniejszych osób w studiu Condor, które przejął Blizzard. Przemianował on nazwę studia na Blizzard Nort, a ten stworzył dwie pierwsze części "Diablo". Niestety pojawiły się pewne konflikty, które spowodowały, że Brevik i dwóch innych współzałożycieli Condor – bracia Max i Eric Schaefer, odeszli z firmy i założyli Flagship Studios. Firmę tę rozwiązano, a Schaeferowie założyli Runic Games, znane z "Torchlighta". Brevik za to rozpoczął prace w zupełnie innym studiu, które obecnie zajmuje się grą "Marvel Heroes". Warto nadmienić, że Blizzard w 2005 roku zamknął oddział Blizzard North, w którym byli członkowie studia Condor.

W wywiadzie Brevik otrzymał pytanie, dotyczące jego opinii o "Diablo III". Odpowiedział, że w trójce widoczne jest, jak bardzo ważni byli ludzie z oddziału "Blizzard North". Oni mieli doświadczenie w grach hack'n'slash i stworzyliby całkiem inną grę. Skutkiem braku tych osób była zmiana generowania losowych poziomów i większe skoncentrowanie się na historii.

Na odpowiedź amerykańskiego studia nie trzeba było długo czekać. Chris Haga, pracujący przy "Diablo III", udostępnił link do wywiadu na swoim Facebooku i napisał, że "czuje się, jakby wpadł pod autobus", ale ostrzej zareagował Jay Wilson, producent gry, który w komentarzu napisał krótko – "pieprzyć tego frajera".

diablo 3

Na ten wpis odpowiedziało też studio Gazillion Entertainment, gdzie Brevik obecnie pracuje. Wiceprezes ds. marketingu, Leo Olebe w rozmowie z Eurogamerem oznajmił, że szanuje Blizzarda za jego produkcje, a Brevik odpowiedział na pytanie, dotyczące jego opinii o "Diablo III" szczerze, i dlatego go popierają.

Mark Kern, prezes studia Red 5 i były producent "Diablo II" także stanął w obronie Brevika. Jego zdaniem Wilson nie miał prawa tak wyrazić się o Breviku, bo go nigdy nie spotkał i nie był w firmie, kiedy tworzone były dwie pierwsze części "Diablo". Jedno zdanie bardzo dosadnie mówiło, co o tym myśli: "Jay Wilson zrobił... przy Diablo III. Sami wypełnijcie puste pole". W swojej wypowiedzi oznajmił też, że arogancja Blizzarda osiągnęła nowe szczyty.

Kogo popieracie? Brevika, który uważa, że zrobiły lepiej "Diablo III" i dosyć negatywnie się o nim wypowiedział, ale zdaniem Gazillion Entertainment szczerze czy przedstawicieli Blizzarda, którzy bardzo ostro zareagowali na jego słowa?

Komentarze

0
·
Znam prywatnie takich ludzi którzy nie potrafią przyjmować słów krytyki i bronią się wyłącznie atakami (od werbalnych po fizyczne), a nie potrafią racjonalnie rozpatrzeć tychże słów - lub w inny sposób kontrować. Absolutnie nie dziwi mnie postawa "nowego" pracodawcy, który stanął po stronie Brevika (po której również i ja stoję), bo odpowiedź jest nie na poziomie. Cała sytuacja wyraźnie pokazuje iż Blizzard ma mu za złe że z własnej woli opuścił ich nieomylne studio, oraz jak niski jest poziom kultury pewnych ludzi.
0
·
Za te morderstwa z broni palnej nigdy nie popre Breivika.
0
·
Nie ma jak dobry komiczny akcent na dobranoc. Dzięki gościu powyżej!
0
·
Ja znam też ludzi, którzy mówią, że by lepiej coś zrobili od innych. Najczęściej jest tak, że gó.no by zrobili. I z tego co wiem od D2, Brevik też nic nie stworzył oszałamiającego, czy chociaż pamiętnego, chyba zapomniał, że sam nie tworzył D1 i D2. Reakcja Jay Wilsona też nie była fair, powinien to przemilczeć lub odpowiedzieć w bardziej polityczny sposób. Dlatego moim zdaniem obaj Panowie zachowali się dziecinnie
0
·
Arcodas, nie chciałbym nic mówić, ale on nie mówił tylko o sobie a o ludziach z Blizzard North.
Jak bardzo byli potrzebni, a nie jak bardzo on był potrzebny. I też się z nim zgadzam. Diablo 3 to inna gra, która mnie rozczarowała tak naprawdę. I też wydaje mi się, że Diablo 3 pod komendą Blizzard North - ludzi z doświadczeniem i mających dwa tytuły z tej serii, niesamowite zresztą, na koncie, zrobiliby trójkę o niebo lepiej, bo w końcu kto jak nie oni znają od podszewki Sanktuarium i mają spore doświadczenie w robieniu h'n's.
Wydaje mi się, że tak skreślany przez wielu Torchlight od Runic może mieć szanse złupić naszego Pana Grozy.
0
·
@Arcodes.
Ja nie pisałem że znam ludzi którzy twierdzą że potrafią coś lepiej od innych (mimo iż nie potrafią), a że znam ludzi, którzy na słowa krytyki pod swoim kierunkiem reagują agresją (werbalną - tak jak miało to miejsce w przypadku Diablo 3, lub siłową) zamiast racjonalną odpowiedzią/rozmową - a to są dwie różne rzeczy.
0
·
Żadnej stron nie popieram, każdy może się chwalić, że zrobiłby lepiej, a przecież takie gadanie nic zupełnie nie znaczy. Wilsona też nie ma za co popierać, zamiast wyzywać skwitowałbym to szerokim uśmiechem i tyle.
0
·
@Gość
Ja absolutnie nie miałem na myśli krytykować Twojej wypowiedzi też znam ludzi, którzy powinni się ugryźć w język zanim coś powiedzą także Cię rozumiem. Chciałem tylko zaznaczyć, że są też ludzie dużo mówiący i mało robiący

@Furin
Ja go skomentowałem jak właściciela wypowiedzi. Nie mam pewności ile osób z dawnego BN by go poparło, więc odnoszę się tylko do jego wypowiedzi.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...