Zdrowie

3 minuty czytania

W Diablo III twoje zdrowie – energia życiowa twojego bohatera – jest wskazywane przez krwistoczerwony płyn w kuli u dołu ekranu. Gdy tylko pomioty "Płonących Piekieł" zaczną nacierać na twoją postać, płyn będzie wysysany z kuli: powoli, jeśli stawisz czoła marnym mieczom szkieletów wojowników, szybciej, jeżeli natrafisz na ostre jak brzytwy pazury i kły dzikich demonów.

Jak długo choć trochę płynu pozostaje w twojej kuli, tak długo trzymasz się życia. Lecz kiedy ostatnia karmazynowa kropla zniknie, ty także odejdziesz.

zdrowie

System zdrowia w Diablo III został zaprojektowany tak, abyś myśląc pozostawał w ciągłym ruchu i natychmiast pędził do następnej walki. Dla bohatera walczącego przeciwko złowieszczym siłom "Płonących Piekieł" ucieczka z pola walki, aby zregenerować siły, nie jest rozwiązaniem. W celu uniknięcia makabrycznej śmierci, będziesz musiał znaleźć sposoby, by utrzymywać swoją siłę witalną.

Możesz znaleźć lub nabyć eliksiry lecznicze, lecz są one umiarkowanie rzadkie i ogranicza je czas ponownego użycia: wiele z nich nie może być użyte w szybkiej serii w środku walki.

Możesz mieć umiejętność klasową, która pomoże ci regenerować zdrowie. Jednakże umiejętności odbudowujące zdrowie są specjalistyczne, wymagają ostrożnej gry oraz zazwyczaj niosą ze sobą niepożądane konsekwencje.

Eliksiry oraz umiejętności oferują doskonałe wsparcie dla twojego zdrowia, ale do przetrwania setek bitew będziesz musiał używać ich w połączeniu z bardziej godnymi zaufania i odnawialnymi sposobami odzyskiwania sił.

I tak dochodzimy do kul zdrowia (health globes) – rozmytych karmazynowych kulek powstających z ciał pokonanych wrogów. Owe kule są głównym sposobem regeneracji twojego zdrowia w Diablo III, a wszystkie inne metody leczenia są dla nich tylko wsparciem. Kiedy podniesiesz kulę zdrowia, twoje zdrowie (oraz zdrowie każdego sojusznika w drużynie) zostanie odnowione w oparciu o pewien procent w zależności od typu kuli, którą chwyciłeś.

zdrowie

Za każdym razem, gdy zabijesz "normalnego" przeciwnika, czy to rozwścieczonego demona, czy oszalałego kultystę, jest realna szansa (ale nie stuprocentowa), że pojawi się słaba kula zdrowia. Mimo że słabe kule zdrowia pojawiają się częściej niż inne typy kul, to odnawiają najmniejszą procentowo część twojego zdrowia.

Kiedy toczysz bitwę z silniejszymi wrogami, takimi jak rzadkie potwory lub czempioni, będziesz miał okazję zobaczyć średniego rozmiaru kule zdrowia wynurzające się zanim potwory zostaną zabite, gdy tylko osiągną konkretny procent zdrowia lub zostaną rozbrojone. Średnie kule odnawiają pokaźny procent twojego zdrowia, ale będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia, aby przeżyć starcie z tymi budzącymi respekt przeciwnikami.

"Potężniejsze kule zdrowia, zdolne przywrócić ci pełne zdrowie nawet wtedy, kiedy śmierć puka już do drzwi, mogą istnieć gdzieś w świecie Sanktuarium. Oczywiście jest to prawdopodobnie jedynie złudna nadzieja."

Walki z głównymi bossami wykorzystują unikalne użycie kul zdrowia. Każda walka z bossem zawiera specjalnie zaprojektowany sposób wykorzystywanie owych kul do odzyskiwania zdrowia. Na przykład w jednej walce będziesz musiał podzielić swoją uwagę pomiędzy osłabianiem niebezpiecznego bosa, a masakrowaniem jego irytujących, lecz zdecydowanie mniej niebezpiecznych sług, w celu uzyskania wystarczającej ilości kul zdrowia, aby pozostać na placu boju. W innej walce boss może osobiście upuszczać kule zdrowia, kiedy otrzymuje obrażenia lub będziesz musiał w środku bitwy poszukiwać skrytek z kulami zdrowia.

Kule zdrowia wprowadzają taktyczną walkę w Diablo III, czyniąc twoje błyskawiczne decyzje podczas walki intelektualnie angażującymi, jednocześnie bez dodawania zbędnego komplikowania. Jeśli zostaniesz ranny i atakujesz potwory z dystansu, by uniknąć kolejnych obrażeń, lecz nagle wypada tak potrzebna kula zdrowia, co zrobisz? Odłożysz kostur i pomkniesz po nią, nawet jeśli ten wyczyn wymagałby rzucenia wyzwania "Upadłym", czy nadal będziesz trzymał się na dystans czekając na okazję i walczył asekuracyjnie tak, aby nie zostać otoczonym? Jeśli walczysz z grupą przeciwników, może wybijesz słabszych wrogów na tyle szybko, aby wypełnić pole bitwy kulami zdrowia, dzięki czemu przetrwasz bardziej niebezpieczne ataki? Czy podejmiesz odpowiednie ryzyko we właściwym momencie?

zdrowie

Utrzymaj się przy życiu albo Sanktuarium będzie zgubione.

Źródło: diablo3.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...