Upadli

3 minuty czytania

Upadli są unikalną rasą prawdziwie demonicznego pochodzenia, jedną z niewielu, które byłem w stanie rzetelnie zweryfikować na podstawie źródeł innych, niż starożytne księgi Vizjerei znajdujące się w moim posiadaniu. (W jaki sposób zdobyłem owe księgi pozostanie, z konieczności, moją tajemnicą).

Jak moi czytelnicy zapewne wiedzą, wczesne pisma Vizjerei są często niewiele więcej niż tworzoną na własny użytek propagandą, mającą na celu wybielenie ohydnych czynów popełnianych przez klan. Wiemy na przykład, że kozioludzie byli nieświadomymi ludzkimi ofiarami dawnych walk Vizjerei o władzę (zobacz wpis 009 by uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tragicznej historii khazrów), podczas gdy starożytne teksty Vizjerei przekonują nas, iż byli oni tak naprawdę demonami – porucznikami Baala!

Jednakże, poprzez staranne porównywanie tych tekstów z innymi manuskryptami w mej przepastnej bibliotece, odkryłem że Vizjerei faktycznie opisali właściwie istoty znane jako upadli.

Cytat z księgi 5 Demonicus de Zoltun Kulle:

Upadli (Nanus Improbus)

“Rozwścieczony Azmodan obarczył ich winą za panowanie Mrocznej Trójcy i pozostawił w nowych ciałach, w których ich upodlenie miało bawić go przez całą wieczność.”

Choć trudno w to uwierzyć, upadli byli niegdyś wielkimi demonami Gorejących Piekieł. Służyli jako przyboczni Azmodana, przygotowując działania, których on sam nie mógł dokonywać i w które nie mógł się osobiście angażować. Byli narzędziem pierwszej, nieudanej uzurpacji Azmodana przeciw władzy Diablo i jego braci, więc wkrótce po tej porażce doznali pełnego gniewu Diablo. Zostali przemienieni w małe, żałosne impy, będące przeciwieństwem ich poprzednich potężnych postaci. Co więcej, jeśli liczyli, że Azmodan przywróci im dawną formę, srogo się zawiedli. Rozwścieczony Azmodan obarczył ich winą za panowanie Mrocznej Trójcy i pozostawił w nowych ciałach, w których ich upodlenie miało bawić go przez całą wieczność. Ich upadek dostarczył mu informacji, których potrzebował by obalić Diablo i jego braci – wydarzenie to znane jest jako “Mroczne Wygnanie” – lecz ten fakt w żaden sposób nie złagodził jego nastawienia wobec upadłych.

Gdy ich pan, Azmodan, uwolnił ich do naszego świata, owe przerażające impy rozmnożyły się niczym mięsożerna szarańcza, dzięki czemu mogły zrównywać z ziemią spokojne osady w kilka minut. Niewielkiego wzrostu i małpiego wyglądu, stwory te posiadają zadziwiającą siłę i nadnaturalną zręczność. Poza pożywianiem się ludzkim mięsem, jedyną czynnością dającą przyjemność tym nieopisywalnym monstrom jest rozmnażanie; stąd konieczność zwalczania ich w dużych grupach.

Jednakowoż, w związku z ich niewielkimi rozmiarami, tchórzostwo zdaje się być jedną z naczelnych cech tego gatunku. Gdy jeden z nich padnie w walce, uciekają bardzo szybko.

Poza predyspozycją do grupowania, upadli nie wykazują innych tendencji do bardziej złożonego organizowania się. Szczęśliwie dla ludzi, gdyż jest ich tak niezliczona ilość, że gdyby występowali jednorazowo w większej liczbie, mogliby łatwo zniszczyć niewielkie miasto.

Poprzez dalsze badania zidentyfikowałem pięć odmiennych rodzajów upadłych:

  • Impy – To najpośledniejsze z demonicznej rodziny upadłych. Są stereotypowymi upadłymi, jeśli chodzi o wygląd i zachowanie: małe, czerwone, mnożące się, żądne krwi i tchórzliwe.

  • Szaman – Upadły szaman jest wodzem obozu. Słyszałem również plotki, według których posiadają oni zdolność wskrzeszania martwych impów!

  • Obłąkani – Te wściekłe, ogromnych rozmiarów upadłe stwory są napuchnięte do granicy wybuchu, zaś wrażenie to zwiększa fakt, iż te szalone demony szarżują na swe ofiary i pchają się nożem by wybuchnąć. Nie sposób znaleźć lepszego imienia dla tych maniakalnych istot.

  • Nadzorcy - Upadły nadzorca prowadzi swe mniejsze oddziały impów, które wprawia w szał poprzez małpie podskoki i powarkiwania. Nadzorca pośród grupy upadłych stanowi zagrożenie, gdyż ich zwyczajowe tchórzostwo zostaje przyćmione przez strach przed ich znacznie większym współplemieńcem.

  • Ogary – Te zaślinione ohydztwa są zwykle spotykane pośród dużych grup upadłych, gdzie wykorzystuje się je jako zwierzęta strażnicze, juczne, a nawet jako pokarm dla ich demonicznych panów. Bestie te są bezgranicznie lojalne, niezależnie od paskudnego ich traktowania.

Podejrzewam istnienie co najmniej dwóch innych typów upadłych, lecz będę musiał przeprowadzić kolejne badania, zanim ujawnię swoje teorie odnośnie ostatecznej struktury rodzinnej tych biesów.

Źródło: diablo3.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...