Diablo III w drodze? Lepiej w to uwierzcie!

3 minuty czytania

Wygląda na to, że młyn plotek o Diablo III ruszył kolejny raz. Zaczęło się od pozornie niewinnie wyglądającego posta w sekcji pracy na stronie internetowej Blizzarda. Parę dni temu wystawili informację, iż poszukują osób na stanowisko scenografa i różnych kierowników, aby dołączyli oni do ekipy stojącej za Diablo I i II, do jeszcze nie ogłoszonego projektu na PC. Zasięgałem informacji od tego czasu na temat czy Blizzard rzeczywiście pracuje nad Diablo III i kiedy miałoby ono wyjść?

Zanim odpowiem pozwólcie wyjaśnić mi kilka rzeczy. Po pierwsze nie chciałbym wpędzić w kłopoty moich przyjaciół z Blizzarda, dlatego od teraz zamiast „Diablo III” nazywajmy tą teoretyczną grę „Beelzebub III”, a zamiast „Blizzard” nazywajmy ich „Snowstorm”. Po drugie, moje informacje są towarem wysokiej jakości, ale jest on troszeczkę stary (może okazać się nieaktualny), więc patrzcie na niego z lekkim przymrużeniem oka. Po trzecie, err, cóż, nie ma trzeciego, więc zagłębmy się w to co wiem!

Zacznijmy od tego co oczywiste – „Snowstorm” naprawdę pracuje nad „Beelzebubem 3”. Nie tylko teraz pracuje, ale pracował przez nie mniej niż ostatnie cztery lata. W rzeczywistości „Snowstorm North” kilkanaście lat temu prawie ją ukończyło, ale to co opracowali nie było zabawą i zostało po cichu przerobione. To był właściwie jeden z kluczowych powodów, dla których Snowstorm North zostało zamknięte i każdy był przenoszony do Snowstorm w Irvine, dlatego grube ryby w Irvine mogły lepiej tropić i podążać za rozwojem Beelzebuba III.

A jeżeli chodzi o to czego możemy spodziewać się w Beelzebubie III – uwierzcie albo nie, ale te plotki o grze, które krążyły wokół kilka miesięcy temu były całkiem dokładne (swoją drogą nie mam pojęcia kto zaczął rozpuszczać te plotki lub skąd one pochodzą). Zgodnie z nimi:

„Diablo III będzie rozgrywało się w niebie. Piekło stara się je zająć i wygląda to WSPANIALE… Wyobraźcie sobie blask nieba przejmowany przez ciemność piekła… Wyobraźcie sobie WoW’a, ale w świecie Diablo równym co do wielkości i grywalności… Do tego gildie w tej grze są dostępne dla tych, którzy o tym wiedzą.”

Ta informacja była całkiem dokładna. To prawda, iż Beelzebub III zostanie ukończony w prawdziwym 3D i naprawdę wygląda to pie*rzono wspaniale. Prawdą jest także to, że Beelzebub III przedstawia historię konfliktu pomiędzy Niebem a Piekłem i zawiera pewną miłą cechę. Każdy pojedynczy przedmiot w grze będzie mógł być przekształcany w „jasną” lub „ciemną” wersję. Jednakże był to jeden z problemów oryginalnej wersji gry. Umiejętność wizualnej zmiany każdego przedmiotu ze „światła” do „ciemności” nie wpływała na bieżące statystyki przedmiotu, ani nie zmieniała rozgrywki w żaden sposób. Dlatego gra została całkowicie przerobiona, aby wprowadzić trochę „zabawy” do niej i stworzyć klimat jak w starych Beelzebubach.

Sedno rozgrywki Beelzebuba III będzie prawie takie samo jak w Beelzebubie I i II, ale świat będzie dużo większy i dostarczy dużo więcej doświadczeń – więcej przedmiotów, więcej poziomów, przez które przechodzisz za pierwszym razem, więcej umiejętności, więcej wszystkiego. W dodatku wygląd multiplayera będzie bardziej dopracowany od swoich poprzednich części i nie bądźcie zaskoczeni gdy zobaczycie kilka pomysłów z WoW’a sączących się we wszechświat Beelzebuba III… tak jak dwie przeciwne frakcje (Przymierze i Horda = Niebo i Piekło), poprawiona funkcjonalność gildii i może nawet podstawy!

A co do tego kiedy zostanie wydany Beelzebub III, jest prosta odpowiedź… kiedy zostanie ukończony. Snowstorm nie musi spieszyć się z ukończeniem gry i wyda ją tylko wtedy, kiedy będzie doskonała. Po niepowodzeniu StarCraft: Ghost – które było ogłaszane przez lata i obecnie przechodzi przez drugą rundę zmieniania projektów i przeprogramowywania – Snowstorm nie musi spieszyć się z ogłoszeniem Beelzebuba III. Nie oczekujcie ogłoszenia jej przed ukończeniem.

Ale jest kilka dobrych wiadomości; ten „przeciek” w sekcji pracy na stronie Snowstorm nie był wypadkiem. Jeżeli zaczynają ujawniać informacje na temat Beelzebuba III to znaczy, że są coraz bliżej jej ukończenia. Oczywiście dla Snowstorm „zbliżać się” może znaczyć dwa lata od teraz.

Miejmy nadzieję, że będą utrzymywać wszystkich w niepewności przez krótki czas. Miejmy nadzieję, że Beelzebub III zostanie ogłoszony na następnych targach E3!

Komentarze

0
·
Hmmmmmmm niech sie bujaja z tym d3 yeah
0
·
hehe, dodano 10 luty 2006 roku, już 2011 i jeszcze nie wyszło, może nam na Euro 2012 niespodzianke zrobią

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...