FAQ

3 minuty czytania

Pytania ogólne

Czym jest Diablo III?

Staramy się, aby Diablo III było prawdziwym action-RPG oraz godną kontynuacją serii Diablo. Gracze będą mogli stworzyć bohatera, wybierając jedną z pięciu dostępnych profesji, takich jak barbarzyńca czy też witch doctor, wyposażonych w wiele umiejętności i czarów. W miarę jak będą podróżować przez bogate i różnorodne miejsca, pchając fabułę do przodu i eksterminując hordy wrogów, nasi bohaterowie będą zdobywali doświadczenie i umiejętności oraz przedmioty o niesamowitej sile.

Akcja gry toczy się w Sanktuarium, świecie dark fantasy. Dwadzieścia lat temu Sanktuarium zostało ocalone od zniszczenia przez grupę potężnych i odważnych bohaterów. Większość z tych, którzy bezpośrednio walczyli z armiami Płonących Piekieł i przeżyli, zwariowali od tego, co widzieli i doświadczyli. Reszta głęboko zakopała te wspomnienia. W Diablo III gracze wrócą do Sanktuarium i ponownie zmierzą się z zagrażającym mu złem.

Diablo III będzie kontynuacją Diablo II, z prostym interfejsem i dynamiczną akcją. Gra będzie także zawierać wiele nowości, które przeniosą ją na wyższy poziom. Będziemy wam dostarczać nowe szczegóły dotyczące naszych planów w miarę postępu produkcji gry.

Co nowego zawierać będzie Diablo III w porównaniu do poprzednich części?

Nowe klasy, takie jak witch doctor, dostarczą nowe możliwości zabawy. Znane już klasy, takie jak barbarzyńca, zostały kompletnie przerobione i zaopatrzone w nowe umiejętności, aby dawały jeszcze więcej radochy. Szeroka gama opcji pozwoli jeszcze bardziej zmieniać swoje postacie tak, aby były unikalne.

Diablo III działa na zupełnie nowym silniku graficznym, który pokazuje bohaterów i hordy potworów w realistycznych, trójwymiarowych środowiskach. Potężne systemy obsługujące efekty specjalne oraz fizykę sprawią, że eksterminacja przeciwników będzie naprawdę widowiskowa.

Diablo III, podobnie jak poprzednie części, działa na systemie losowych terenów, z całą masą nowych możliwości generowania losowych wydarzeń. Sprawia to, że świat gry jest pełen niespodziewanych zdarzeń, zadań, problemów oraz bardzo wymagających starć z przeciwnikami i bossami. Środowisko gry będzie bardzo interaktywne. Wiele jego elementów można zniszczyć lub wykorzystać do zmasakrowania swych wrogów. Najwięcej uwagi poświęcimy grze przez Internet. Planujemy wiele usprawnień, które ułatwią wspólne przygody z przyjaciółmi i dadzą więcej zabawy. Więcej szczegółów o tym aspekcie Diablo podamy w późniejszym terminie.

Jaka będzie fabuła Diablo III?

Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń znanych z Diablo II. Niewielu z tych, co zmierzyli się z Lordami Nienawiści, Terroru i Zniszczenia w bitwie o Sanktuarium, ma siłę, by pamiętać tamte wydarzenia. Ci zaś, którzy nie widzieli tych wydarzeń na własne oczy, uważają je za mit. Ale coś złego kłębi się w Tristram i już ktoś padł jego ofiarą: Deckard Cain.

Czy w Diablo III spotkamy postacie znane z poprzednich części (nie licząc Deckarda Caina)?

Tak, gracze na pewno spotkają znane twarze oraz całą masę nowych.

Czy trafimy do lokacji znanych z poprzednich części, takich jak Tristram?

Pewnie, że tak. Gracze wrócą do Tristram i paru innych lokacji znanych z poprzednich części. Do tego dojdą zupełnie nowe obszary Sanktuarium, które będzie można zwiedzać.

Ile klas będzie do wyboru w Diablo III? Jakie to będą klasy?

Będzie pięć klas i dwie z nich – barbarzyńca i witch doctor – zostały zaprezentowane na Blizzard Entertainment Worldwide Invitational 2008. Informacje o pozostałych klasach zostaną podane w przyszłości.

Czy płeć bohaterów będzie niezależna od klasy, do której należą?

Tak, gracze będą mogli tworzyć postacie w wersji męskiej lub żeńskiej.

Czy będzie można grać w Diablo III za pomocą Battle.net? Jakich nowych możliwości możemy się spodziewać?

Tak, będzie można grać w Diablo III przez Battle.net. Co więcej, Battle.net będzie oferować wiele różnych opcji. Więcej szczegółów podamy w przyszłości.

Czy Diablo III będzie zawierało kampanię dla pojedynczego gracza?

Tak. Oprócz eksterminacji hord wrogów z przyjaciółmi za pomocą Battle.net będzie można grać solo. Więcej szczegółów o różnicy między single- a multiplayerem podamy w przyszłości.

Jak będą wyglądać questy w Diablo III? Czy będą podobne do tych z Diablo II?

To wszystko jest jeszcze w planach. Więcej szczegółów podamy w przyszłości. Na pewno można spodziewać się questów dostępnych tylko dla danej klasy postaci.

Szczegóły techniczne

Na jakim silniku oparte jest Diablo III?

Diablo III działa na autorskim silniku 3D, z trójwymiarowymi postaciami i obszarami. Silnik nie tylko symuluje realistyczne animacje i efekty dźwiękowe, ale także wykorzystuje autorski silnik fizyki, który także ma duże możliwości.

Jakie będą wymagania sprzętowe dla gry?

Takie informacje udostępnimy w przyszłości.

Premiera gry

Kiedy planujecie wypuścić Diablo III?

Jest jeszcze zbyt wcześnie, by przewidywać datę premiery gry. Podobnie jak inne nasze produkcje, Diablo III musi być tak zbalansowane, zabawne i oszlifowane, jak to tylko możliwe. Chcemy mu poświęcić tyle czasu, aby spełnił wygórowane wymagania, zarówno nasze, jak i graczy.

Czy gra będzie wypuszczona w wielu krajach? Czy trafi do nich w tym samym momencie? Czy i w jakich językach będzie lokalizowana?

Podobnie, jak w przypadku innych naszych gier, chcemy wypuścić Diablo III w tym samym momencie w jak największej ilości krajów i języków. Więcej szczegółów w tej kwestii podamy w przyszłości.

Czy Diablo III będzie dostępne zarówno pod Windowsem jak i pod Mac-iem?

Tak, gra będzie dostępna pod obydwoma systemami.

Ile gra będzie kosztować? Gdzie będę mógł ją kupić?

Te informacje w przyszłości.

Źródło: diablo3.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...