Barbarzyńca

2 minuty czytania

Podczas mojej podróży, którą odbyłem w celu opisania różnych ludów, cywilizacji i fauny świata, byłem prawie wszędzie, lecz nigdy jeszcze nie ogarnęło mnie takie przerażenie jak wtedy, gdy stałem na szańcach starożytnej fortecy Bastion’s Keep. Przybyłem tutaj, aby ujrzeć na własne oczy barbarzyńców – prawie legendarnych, dobrze zbudowanych, nieugiętych, dzierżących w obu rękach broń mistrzów walki, mieszkających u stóp ich świętej góry Arreat.

Diablo III Diablo III Diablo III

Zamiast tego ujrzałem górę, która została wręcz rozerwana przez jakąś niezwykłą moc. Muszę przyznać, że ten widok jest dla mnie niepojęty. Jednakże wiem, że to, co widzę przed sobą, jest prawdą.

Co się tu tak naprawdę stało? Gdzie są ci majestatyczni wojownicy z zamierzchłych czasów?

Kiedyś uważano tych ludzi za prostych, żądnych krwi najeźdźców. Na całe szczęście ich długa i imponująca historia jest obecnie powszechnie znana. Ci, którzy są mniej więcej zaznajomieni z kulturą barbarzyńców, na pewno wiedzą także o tym, co oni nazywają “czuwaniem”. Jest to pojęcie, które jest podstawą ich kultury. Uważają oni za swój święty obowiązek bronić góry Arreat oraz znajdujący się wewnątrz niej tajemniczy przedmiot. Wierzą, że jeżeli nie uda im się dopełnić obowiązku wobec góry lub nie zostaną godnie pochowani na jej stokach, wtedy zostanie im odebrana szansa na prawdziwą śmierć wojownika i w konsekwencji ich dusze będą błąkać się po lądzie bez honoru przez całą wieczność.

Diablo III

Jeżeli nawet jacyś barbarzyńcy zdołali utrzymać się przy życiu, to i tak na pewno utracili nadzieję. Być może to zdarzenie było początkiem wieści o istotach, które wyglądem i brutalnością przypominają barbarzyńców, jednakże tak naprawdę nie są niczym więcej, jak bezmyślnymi bestiami. Czy zniszczenie nie tylko ich domów, ale także wierzeń mogło spowodować upadek tak wspaniałego ludu?

Źródło: diablo3.com

Komentarze

0
·
Biorę tego legendarnego koksa na pierwszą walkę w DIABLO III .;

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...