Wiedźmin

Wiedźmin – nowa przygoda

Dodał: , · Komentarzy: 7

Na oficjalnej stronie gry Wiedźmin została zaprezentowana zupełnie nowa przygoda, przygotowana przez grupę Ifryt. Znowuż wszystko kręci się wokół Geralta, lecz tym razem nie musi uganiać się za monstrami czy ratować głowy swojego przyjaciela Jaskra z kolejnej kabały, w którą się wplątał. Tym razem to inna para kaloszy. Piwo lejące się strumieniami, najlepsze jadło w tej części świata, piękne damy i starzy kumple, którzy zawszę podadzą pomocną dłoń. W skrócie wesele niczym z bajki... twoje wesele Geralcie. Jak to możliwe ? Jak do tego doszło ? To już wypadałoby sprawdzić samemu, pobrać tą przygodę możecie stąd. Warto nadmienić, że historia jest w całości po polsku, więc tym razem nie powinno być kręcenia nosem na nieznajomość języka. Oczywiście dla fanów mowy Szekspira do wyboru jest wersja angielska.

Oficjalna strona grupy Ifryt.

Wiedźmin

Red Flame, to ekipa fanów z całego globu, która stoi za zrobieniem pierwszej, stworzonej przez community przygody do Wiedźmina zatytułowanej "Deception". Fabuła samej gry krąży (ponownie) wokół Geralta, który dociera do miasta Carreras. W nim na Wiedźmina czeka zagadka morderstwa. Przesłuchiwania świadków, zbieranie dowodów... Wszystko z jednym celem: kolejny raz ocalić głowę barda Jaskra, który ponownie wpakował się w nieliche tarapaty.

Deception można pobrać z oficjalnej strony gry. Tam też możecie znaleźć obszerny wywiad z twórcami.

Sama przygoda jest zgodna z Edycją Rozszerzoną i działa poprawnie tylko po zmianie w opcjach języka gry na angielski. Życzymy miłych wrażeń!

Wiedźmin

Wiedźmin – rysownicy do boju!

Dodał: , · Komentarzy: 6

Serwis DeviantArt wraz z CD Projekt RED ogłaszają konkurs, który powinien zainteresować każdego kto posiada jako taki talent artystyczny i ma dryg do rysowania. Zadanie jest proste jak konstrukcja cepa, trzeba wysilić swoje zdolności i stworzyć fan art zainspirowany Edycją Rozszerzoną Wiedźmina.

Potrudzić się warto gdyż na dzielnych uczestników czekają niebagatelne nagrody. Każdy artysta, który zakwalifikuje się na podium otrzyma jedną sztukę gry, oryginalną koszulkę DeviantArt oraz dostęp do możliwości płatnego konta przez dwanaście miesięcy (miedzy innymi ograniczona obsługa systemu reklamowego adCast). Poza tym rysownicy "na pudle" wygrają trochę pieniędzy. Ile ? To zależy. Zwycięzca otrzyma kwotę w wysokości 500$, drugi szczęśliwiec 300$, a ostatni 200$.

Dobra, dobra... a gdzie jest haczyk ? Osoba pragnąca powalczyć o nagrodę musi mieć 18 lat, aktywne konto w serwisie DeviantArt (choćby darmowe) i wysłać w formie elektronicznej prace do 8 października. I tyle, żadnych cyrografów czy kruczków napisanych małym druczkiem.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem. Tam też znajdziecie zestaw zdjęć i szkiców dla inspiracji oraz możliwość podpatrzenia konkurencji. Życzymy sukcesów ;)

Wiedźmin

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona – premiera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z drobnym poślizgiem informujemy, że dzisiejszego ranka do sklepów w całej Polsce trafiła długo wyczekiwana Edycja Rozszerzona gry Wiedźmin. O usprawnieniach i dodatkowych opcjach jakie ona wnosi pisaliśmy już tyle razy, że tym razem oszczędzimy sobie prezentacji oraz dokładnego wypunktowania ;) Czytelników, którzy po raz pierwszy słyszą tę nazwę i zastanawiają się co to takiego jest ta Edycja Rozszerzona, zapraszamy pod ten adres, gdzie pokrótce wymieniliśmy zmiany przez nią wprowadzone. Oczywiście twórcy gry w swojej łaskawości udostępnili dodatek dla wszystkich graczy, którzy wcześniej zakupili podstawową wersje Wiedźmina, w całości za darmo. Tutaj znajdziecie krótki poradnik, który bezboleśnie powinien przeprowadzić was przez proces aktualizacji i odnośniki do oficjalnego serwera, z którego możecie pobrać pliki. Życzymy udanych transferów.

Wiedźmin

Wiedźmin Update z kilkudniowym poślizgiem

Dodał: , · Komentarzy: 2

Firma CD-Projekt ze smutkiem poinformowała, iż pudełkowa wersja wiedźmińskiej aktualizacji nie pojawi się w dniu premiery Edycji Rozszerzonej. O czasie pojawi się tylko pełny pakiet (zawierający podstawkę, jak i dodatki do niej) oraz uaktualnienie elektroniczne (do pobrania za darmo na oficjalnej stronie gry). Oznacza to, że posiadający już produkcje i pozbawieni szybkiego łącza internetowego fani, będą musieli obejść się smakiem. Na ile? Wedle obietnic dystrybutora "Wiedźmin Update", ma trafić na półki sklepowe już w przyszłym tygodniu. Przyczyna tego tkwi w konieczności ponownego wytłoczenia płyt z aktualizacjami.

Cóż można stwierdzić... tradycja rzecz święta ;)

Wiedźmin

Serwis Gametrailers opublikował kolejny gameplay prosto z Edycji Rozszerzonej gry Wiedźmin. Po filmikach pokazujących usprawnienia w stosunku do różnicowania postaci oraz animacji i gestów, przyszedł czas na przedstawienie kolejnej z bardzo ważnych poprawek – mianowicie zmian w systemie ekwipunku oraz interfejsie użytkownika. Koniec nieładu w wiedźmińskim plecaku? Przekonajcie się sami wchodząc pod ten adres.

Twórcy gry postanowili nam także przedstawić pokrótce fabułę jednej z nowych przygód, która pojawi się w Edycji Rozszerzonej. Nosi ona nazwę "Cena neutralności":

Wiedźmin

Tydzień z Wiedźminem i nowy wpis

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już w najbliższy piątek swoją premierę będzie miała długo wyczekiwana Edycja Rozszerzona Wiedźmina. Twórcy gry dobrze zdają sobie sprawę, jak niecierpliwie fani produkcji czekają na to usprawnienie i w ramach podsycenia apetytów ogłaszają specjalny tydzień, który będzie obfitował w różne smakowite informacje. Tak więc w najbliższych dniach możemy oczekiwać masy materiałów dodatkowych, unikatowych filmów oraz specjalnych wywiadów, które dogłębnie zobrazują nam obraz prac nad Edycją Rozszerzoną. Odliczanie rozpoczęte, nic tylko czekać ;)

Z niekoniecznie innej beczki. Blog jednego z developerów gry powiększył się o zupełnie nowy wpis. Tym razem mamy okazje przekonać się o jasnych stronach pracy w branży, i że tworzenie gier to naprawdę świetna oraz godna pozazdroszczenia zabawa.

Wiedźmin

Podgrzewania atmosfery przed premierą ciąg dalszy. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, twórcy zamieścili kolejny gameplay Edycji Rozszerzonej Wiedźmina. Tym razem przedstawia on nowe animacje i gesty postaci oraz zmiany w liniach dialogowych zawartych w wersjach angielskiej i niemieckiej. Wspomnionym filmik znajdziecie pod tym adresem.

Jak zwykle nie zabraknie też czegoś dla fanów lubiących trochę poczytać. Serwis GameDaily opublikował następny dziennik developerski. Dowiemy się z niego co nieco o ciężkiej pracy twórców nad doskonaleniem lokalizacji w Edycji Rozszerzonej. Całkiem obszerny tekst znajdziecie tutaj.

Wiedźmin

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona – wywiady

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie gry "Wiedźmin" pojawiły się trzy krótkie, acz treściwe wywiady z developerami, pracującymi w pocie czoła nad Edycją Rozszerzoną produkcji. Dowiemy się z nich co nieco o kulisach prac nad tym dodatkiem i nowościach jakie wprowadzi on do rozgrywki. Niby nie odkrywają one żadnych nowych i wstrząsających faktów, jednak jak zawsze zerknąć. Rzeczone wywiady znajdziecie pod tym adresem.

Wiedźmin

Serwis IGN zamieścił na swoich łamach pierwszy, ekskluzywny gameplay Edycji Rozszerzonej Wiedźmina. Przedstawia on w akcji system różnicowania postaci i kilka nowych modeli postaci, które pojawią się we wspomnianym dodatku. Fani, którzy lubią sobie trochę poczytać też nie powinni się smucić, gdyż na tej samej stronie znajdziemy całkiem obszerny tekst – dziennik developerski skupiający się na graficzny usprawnieniach zawartych w tej edycji. Wszystko to znajdziecie pod tym adresem. Kolejne filmiki, wedle obietnic, już wkrótce.

Wczytywanie...