Neverwinter Nights

Beamdog przygotowało kolejną aktualizację do swojej odświeżonej wersji "Neverwinter Nights". Wśród kilkunastu mniejszych i większych zmian koniec wsparcia dla systemów 32 bitowych oraz zupełnie nowe menu, które dotąd królowało na komórkach.

newerwinter nights

Oznaczona numerkiem 1.79 aktualizacja do "Neverwinter Nights: Enhanced Edition" przynosi kilka ważnych zmian. Przede wszystkim jest to pierwsza łatka, która nie dotyczy posiadaczy 32 bitowej wersji systemu operacyjnego. Tym samym każda kolejna zmiana będzie zmuszała do przesiadania się na innego Windowsa. W nagrodę za poniesiony trud możemy spodziewać się chociażby zupełnie nowej grafiki w menu gry.

Neverwinter Nights

"Neverwinter Nights" w wersji Enhanced Edition w końcu zawitało na platformę GOG.com. Z tej okazji przygotowano specjalną zniżkę dla tych, którzy chcą zmierzyć się z legendą i uratować tytułowe miasto Neverwinter przed bezlitosną plagą.

neverwinter nights

Rozszerzona wersja hitu sprzed lat, za którą stoi studio Beamdog, zadebiutowała pod koniec marca tego roku, ale potrzeba było blisko siedmiu miesięcy, aby gra zawitała na kolejną popularną platformę dla graczy – GOG.cm. Z tej okazji przygotowano specjalnych rabat dla tych, którzy zdecydują się na zakup właśnie tej wersji gry. Czy aby na pewno warto się skusić na powrót do Zapomnianych Krain?

Neverwinter Nights

Beamdog nie przygotowało tym razem livestreama z okazji premiery nowego modułu do odświeżonej wersji "Neverwinter Nights", ale wpis na blogu studia potwierdził wcześniejsze przypuszczenia co do ukazania się "Darkness over Daggerford".

neverwinter nights

Wspomniana modyfikacja była niegdyś określana mianem "Premium" i pojawiła się w 2006 roku za sprawą Ossian Studios. Nagrodzono ją nie tylko za ponad 25 godzin rozgrywki, ale także wiele nowości, jak też czerpanie garściami ze spuścizny sagi o Dziecku Bhaala. Co ciekawe, niegdyś była rozdawana członkom społeczności za darmo, lecz teraz przyjdzie nam zapłacić.

Neverwinter Nights

Studio Beamdog przeprowadziło livestream, podczas którego zdradzono najbliższe plany twórców odświeżonych gier na silniku Infinity. Poinformowano także o nowych łatkach, jak też zapowiedziano obecność na nadchodzącym streamie w Los Angeles.

neverwinter nights

Beamdog lubi kontakty z fanami za pomocą streamów, więc nic dziwnego, że kolejny taki materiał trafił do sieci. Trent Oster i Phil Dale przypomnieli nam o niedawnym patchu do "Icewind Dale: EE", jak też przygotowali listę zmian, które znalazły się wśród wyczekiwanych łatek do wciąż jeszcze świeżego "Neverwinter Nights: Enhanced Edition". Na tym jednak najbliższe plany studia wcale się nie kończą.

Neverwinter Nights

Studio Beamdog, znane z wstrętu do uczciwej pracy oraz robienia i żądania pieniędzy za coś, co modderzy robią za darmo od lat, ogłosiło swoją najnowszę produkcję. Tym razem na stół chirurga plastycznego trafi znane i ukochane "Neverwinter Nights" wraz ze wszystkimi dodatkami. Odświeżona wersja zaoferuje nam wiele nowości, na przykład obsługę wyższych rozdzielczości, jakość 4k, ulepszone efekty post-procesowe, zastosowanie najnowszych wersji Pixel Shader i wiele, wiele innych. Zmiany są tak wielkie, że aż... Ich nie widać.

neverwinter nights: enhanced edition
Neverwinter Nights

Neverwinter Nights kończy 15 lat!

Dodał: , · Komentarzy: 2
neverwinter nights

15 lat temu miasto Neverwinter wezwało śmiałków na pomoc w uporaniu się z Wyjącą Śmiercią, zarazą pustoszącą dumną metropolię północy. 15 lat temu kanadyjskie studio BioWare otworzyło przed niezliczonymi rzeszami graczy podwoje rozgrywki sieciowej na nieznaną dotąd skalę, a także wprowadziło gry cRPG w trzeci wymiar. 15 lat temu – 18 czerwca 2002 roku, światło dzienne ujrzało „Neverwinter Nights”!

Nie mogliśmy na Game Exe pozostać wobec tego faktu obojętni. Dzień dzisiejszy uczcimy retrospektywą poświęconą grze widzianej z perspektywy piętnastu lat – jej sukcesom i jej porażkom, po części jej historii, jak i jej potencjalnej przyszłości. To jednak dopiero początek przygotowywanych atrakcji. Co jeszcze dla Was planujemy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w rozwinięciu!

Neverwinter Nights

Jeżeli więc nie miałeś jeszcze okazji zagrać w ten absolutnie klasyczny i kultowy tytuł, bądź też w wyniku jakiegoś traumatycznego zdarzenia zgubiłeś gdzieś płytki z grą, to lepszej okazji już raczej nie znajdziesz. Sklep GOG.com, w ramach uczczenia inauguracji zimowej wyprzedaży, postanowił sprezentować graczom wyjątkowy prezent – w ciągu 48 godzin można przypisać do swojego konta Diamentową Edycję "Neverwinter Nights". Za darmo, na zawsze. Dwa kliknięcia i po krzyku.

neverwinter nights

Warto zaznaczyć, że oprócz podstawowej wersji gry otrzymujemy dwa oficjalne dodatki ("Shadows of Undrentide" oraz "Hordes of the Underdark") oraz jeden fanowski ("Kingmaker" z przygodami "Shadow Guard" i "Witch's Wake") – wszystko to w całości spolonizowane (również audio). Mało? No to jeszcze na dokładkę oficjalny soundtrack, instrukcje, tapety oraz artworki.

Całkiem niezły układ, co nie?

Neverwinter Nights
nwn, drużyna

Jako największy fan gry "Neverwinter Nights", przynajmniej na GE, nie mógłbym pozwolić, by reszta społeczności przeszła obok dzisiejszego dnia obojętnie. Tak, kochani, dziś, tj. 20 XI, mają miejsce 10. urodziny polskiej wersji tytułu. Tak, to już od dekady możemy wsłuchiwać się w jedwabny głos Lady Aribeth (oczko w stronę Hawkooda, strażnika jej piękności), eksplorować Wybrzeże Mieczy czy tworzyć własne scenariusze dzięki Aurorze.

Fandom gry wciąż trzyma się mocno, mimo mijających lat, co cieszy, gdyż scena twórców modułów, nawet polskich, nie śpi i tworzy coraz to wymyślniejsze kampanie, scenariusze i przygody ku mej uciesze, bo nic nie raduje mnie bardziej, jak ponowne wcielanie się w moje ulubione postaci.

Neverwinter Nights

Klan Ador Dorath zaprasza

Dodał: , · Komentarzy: 0

Sądziliście, że na scenie NWN2 nic już się nie wydarzy? Otóż nie! Od pewnego czasu działa klan Ador Dorath, który teraz wychodzi z ukrycia i otwiera dla Was swe podwoje. Zrzeszamy zarówno graczy NWN, jak i NWN2. Uczestniczymy w projektach, które zamiast do wyświechtanych Zapomnianych Krain, przeniosą was w traktowane dotychczas po macoszemu realia Planescape. Czeka na Was wspaniała zabawa na serwerze RPG Klatka Snów i Ador Dorath Arena.

Herb

Oferujemy Wam uczestnictwo w żywej społeczności, cementowanej przez nasze forum i czat klanowy, wspólną zabawę wraz z innymi fanami role-playing i arenowych starć oraz obszerną bibliotekę, stanowiącą istną skarbnicę informacji zarówno dla graczy RPG, jak i zapalonych powerbuilderów. Chętni mogą tu także realizować się artystycznie, publikując swoje opowiadania, rysunki czy grafiki.

Ador Dorath nie nastawia się tylko na branie ze sceny Neverwinter Nights! Chcemy również coś jej oferować. Dzięki temu, że klan składa się z bardzo doświadczonych graczy ze sceny Neverwinter Nights oferujmy dla zwykłych graczy (niezrzeszonych jak i zrzeszonych):

  • Naukę skryptów
  • Naukę obsługi Toolsetu
  • Naukę DM-owania

Forum klanu znajduje się tutaj.

Wczytywanie...