Znane Osobistości

3 minuty czytania

Lady Aribeth de Tylmarande

nwn, aribeth, portret

Mówi się, że urodziła się w Burzowym Lesie, miasteczku w Lesie Neverwinter, lecz nie wiadomo, kim byli jej rodzice. Osada została najechana przez orków i tylko ona, jako jedyna, przeżyła. Szukając zemsty, wytropiła sprawców masakry i wybiła wszystkich co do jednego. Nieusatysfakcjonowana, kontynuowała polowanie i zabijała w amoku kolejnych orków, póki nie znalazła się w straszliwej śnieżycy. Na ratunek przybył jednoręki mężczyzna, którego później uznała za awatara Tyra, zabierając ją do klasztoru Ilmatera. Tam, odzyskując siły, przywdziała zbroję paladyna, zyskując taką sławę, że po przeprowadzce do Neverwinter została wcielona do elitarnej straży Lorda Nashera Alagondara, stają się pierwszą kobietą i nieczłowiekiem uhonorowanym takim tytułem.

Powiadają, że słynąca z piękności, ukochana za dobroć i pasowana na rycerza za swą wiarę, młoda Aribeth de Tylmarande należy do najprzedniejszych paladynów Tyra na całym Wybrzeżu Mieczy. Wraz z Fenthickiem Mossem, jej miłością, służy woli Okaleczonego Boga w wielkim Domu Sprawiedliwości, sercu Neverwinter. Jest jednym z najbardziej zaufanych doradców Lorda Nashera, a teraz powierzono jej misję znalezienia leku na zabójczą Wyjącą Śmierć.

Lord Nasher Alagondar

nwn, lord nasher, portret

Sławny poszukiwacz przygód, będący członkiem Czwórki z Północy, która rozpadła się w wyniku walki o przywództwo pomiędzy nim samym a Kurthem. Mimo upływu lat, jest wciąż świetnym strategiem i wojownikiem, który wybronił wiele razy Neverwinter przed zakusami Luskańczyków, głównych wrogów miasta. Nasher znany jest z nienawiści do wyżej wymienionych, a jego szpiegów często i chętnie poddaje do egzekucji. Od ponad dwóch dekad włada Klejnotem Północy i pomimo wszelakich przeciwieństw oraz jeszcze większej liczby oponentów, rządy jego przyniosły pokój, rozwój, zamożność i cywilizację do tych niegdyś dzikich wrót na północ. Lata te wywarły głębokie piętno na Nasherze, pozostawiając go każdorazowo trochę bardziej zmęczonym, zmizerowanym i zamkniętym w sobie. Władcy Neverwinter cały czas towarzyszy grupa jego ochroniarzy i towarzyszy, tzw. Dziewiątka z Neverwinter.

Teraz, gdy jego ukochane miasto przeżywa najcięższe czasy, jeszcze raz zerwał się do czynu, organizując niewielki oddział zaufanych bohaterów, z którymi ma zamiar położyć kres koszmarowi Wyjącej Śmierci.

Aarin Gend

nwn, aarin gend, portret

Mistrz szpiegów Lorda Nashera oraz były niewolnik. Obecnie jest więźniem, odkupującym swoje winy wierną służbą Neverwinter, gdyż został aresztowany z powodu przynależności do groźnych piratów. Aarin nie jest skory do mordowania, chociaż pomścił śmierć matki, zabijając jej zabójcę, lecz wciąż wstydzi się tego czynu.

Przed nałożeniem kwarantanny na miasto, Aarin został wysłany przez Nashera z misją zgładzenia kobiety imieniem Calliara, jednakże niefortunnie zakochał się w niej. Ostatecznie, wyznał jej całą prawdę i błagał o porzucenie przez nią dawnego życia, na co nie mogła się zgodzić. Aarin musiał dokonać trudnego wyboru.

Jego wyrachowana poza, emanująca spokojem i pewnością siebie, skrywa zakorzenioną nieustępliwość i głęboką determinację w osiąganiu celu niezależnie od kosztów. Niewielu znajdzie się głupców, którzy odważą się stanąć mu na drodze.

Fenthick Moss

nwn, fenthick, portret

Sługa Tyra ze zmartwieniem patrzy na cierpiących, będąc skłonnym do zrobienia wszystkiego, by polepszyć sytuację. Jego twarz wydaje się zmęczona, ale wciąż pełna nadziei.

Dobroduszny arbiter sprawiedliwości Tyra zdobył sobie sławę w Neverwinter nie tylko dzięki roztropności podejmowanych decyzji, lecz także za sprawą namiętnych zalotów do uroczej paladynki, Aribeth de Tylmarande. W pewnych kręgach ta para jest określana jako "miecz i kolczuga samego Tyra". Ich ślub ma zostać ogłoszony przed upływem roku.

Desther Indelayne

nwn, desther, portret

Najwyższy rangą Rycerz Straży Helma w mieście Neverwinter. On i jego bracia to nowi przybysze, lecz ich niezmordowane wysiłki mające na celu opanowanie rozszerzania się zarazy, szybko zyskały Destherowi wielki szacunek i wpływy. Nikt nie przeczy korzyściom, jakie przyniosły ich działania, lecz przyczyniły się one jedynie do złagodzenia cierpień umierających na Wyjącą Śmierć. Jak dotąd lekarstwa nie znaleziono.

Elaith Craulnober

nwn, elaith craulnober, portret

Elaith urodził się w szlacheckiej rodzinie na Evermeet i był ostatnim członkiem rodu roszczącego sobie prawa do księżycowego ostrza. Miecz odrzucił go, lecz nie zabił na miejscu. Zrozpaczony opuścił wyspę i wyruszył na kontynent. Zainteresowany głównie zyskiem i przetrwaniem, zyskał niezłą reputację w Waterdeep. Elaith, będąc Księżycowym Elfem, posiada srebrne włosy oraz jasną skórę, co wraz z noszonymi przez niego elfickimi sztyletami dało mu przydomek Wąż.

Uważany jest za osobę bardzo dumną i wyniosłą, ale również brutalną. Pomimo swoich okrutnych zapędów, posiada swoiste poczucie obowiązku i w pełni szanuje wiele elfickich tradycji na swój własny sposób. Z czasem, po odzyskaniu szacunku księżycowego ostrza, zaczął unikać sytuacji, w których mógłby stracić życie i woli najmować do nich poszukiwaczy przygód. Przymierza się również do powrotu na Zieloną Wyspę – Evermeet.

Komentarze

0
·
Aarin Gend zawsze był moją ulubioną postacią . Ciekawa przeszłość i te jego opowieści to był jak dla mnie największy plus tej gry (jeśli chodzi o postacie, oczywiście). Świetnie się z nim gadało po każdym nabraniu doświadczenia ;].
0
·
A mi najbardziej się podoba Lady Aribeth de Tylmarande. Pozostałych również bardzo lubię lecz Piękna Lady od zawsze była,jest i będzie moją ulubioną postacią

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...