Książki fantastyczne

Informacja prasowa

człowiek z wysokiego zamku

Człowiek z Wysokiego Zamku Philipa K. Dicka – klasyka SF – od dzisiaj dostępny jest w wersji audio. Czyta Grzegorz Pawlak. Polecamy!

„Nieszczęścia, jakie wyrządza wojna ludności miast, granicom i państwom, opisują bataliści; zagrywkami polityków zajmują się stratedzy; zmagania wodzów analizują specjaliści od logistyki, rodzajów broni, gospodarki i szyfrów… Dicka interesowało to, co się wyprawia z duszami. Toteż odwracając w tej książce znane wszystkim losy wojny, pokazał historię jako udrękę, pułapkę, niezrozumiały spektakl wprawiający w przerażenie, wobec którego pozostajemy bezradni. Chyba że ocalejemy, że odzyskamy równowagę w wyniku kaprysu losu. Który czasem odpowiada na nasze starania, na modlitwy, tęsknoty”. z przedmowy Macieja Parowskiego

Książki fantastyczne
dreszcz, faceci w czerni

Dreszcz, bohater powieści Jakuba Ćwieka, powróci 27 czerwca 2014 roku w kontynuacji zatytułowanej Faceci w czerni. Książka, podobnie jak część pierwsza, ukaże się nakładem Fabryki Słów. Już po opisie można oczekiwać kolejnej dawki humoru w wydaniu polskiego pisarza oraz licznych nawiązań do popkultury. Niestety, choć to raczej nie powinno dziwić, objętość jest zbliżona do poprzedniego tomu – liczba stron wynosi więc tylko 280 stron.

Kontynuacja głośnego przeboju.

Dreszcz potrzebuje muzyki, by ogarnąć wszystko, co dzieje się wokół niego. Potrzebuje naprawdę ostrego grania. Oprócz codziennej walki z kacem i urwanym filmem musi ścierać się z najbardziej przerażającymi tworami śląskiego półświatka: węglowymi zombie, mikołowską mafią, a nawet… z rzeźnikiem z Sosnowca. W niebanalnym zadaniu pomagają mu: kumpel emeryt, młodociany kamerdyner i paru herosów. W tym… super-żule z katowickiego dworca i jedyny prawdziwy Polak. W dodatku czarny. Są pieniądze, są kebaby i jest nowa kapela – żyć nie umierać. Przewrotny (prawie) komiks Ćwieka o superbohaterach w trudnych czasach fejsa, słitfoci i Łan Dajrekszon.

Książki fantastyczne

MAG z nową stroną

Dodał: , · Komentarzy: 1

Ostatnimi czasy śledzenie zapowiedzi i nowości wydawnictwa MAG nie należało do łatwych. Informacji na temat książek trzeba było szukać na różnych stronach internetowych bądź spoglądać na bieżąco na fanpage'a wydawnictwa. Wreszcie jednak, po dość długiej przerwie, ruszyła nowa strona – co prawda, jeszcze nieuzupełniona o wszystkie pozycje, ale ukazująca zmienioną szatę graficzną. Na razie w zapowiedziach znajdziemy tylko Drogę Królów Brandona Sandersona. Premiera 30 kwietnia. Oto opis powieści:

mag

Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości. Jeden z nich może przynieść zbawienie. Drugi doprowadzi do zagłady.

A jak Wam się podoba nowa strona MAG-a?

Książki fantastyczne
okładka, badacz potworów

Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Badacz potworów". Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę lekturę, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się sami. Serdecznie polecam!

"Badacz potworów", otwierający serię pt. "Monstrumolog", to mroczna i okrutna opowieść dedykowana wszystkim wielbicielom cyklu "Kroniki Wardstone". Książka jest dziełem Ricka Yanceya, wielokrotnie nagradzanego amerykańskiego autora, którego styl pisania w kuluarach porównuje się do warsztatu S. Kinga i H.P. Lovecrafta. Czy rzeczywiście można się spodziewać powieści godnej tych dwóch wymienionych dżentelmenów?

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Dwie nowości od Jaguara

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

hide out

Do księgarń niedawno trafiły dwie nowe książki od wydawniwctwa Jaguar. Są to: Hide Out Andreasa Eschbacha oraz Tracato Joela Shepherda. Pierwsza to drugi tom cyklu "Trylogia outsiderów", ostatnia zaś to trzecia część "Próby krwi i stali", którą na Game Exe recenzuje redaktor Tamc.

Drugi tom znakomitej trylogii wielokrotnie nagradzanego niemieckiego autora, Andreasa Eschbacha.

Setki tysięcy ludzi, którzy współmyślą, współodczuwają i pragną tego samego. To właśnie Koherencja – stan i miejsce, w którym nie istnieje "ja". Koherencja to "my". Największe zagrożenie dla ludzkości.

Tylko siedemnastoletni Christopher Kidd, najsłynniejszy haker na świecie, jest w stanie podjąć walkę z gigantem. Kiedyś sam był częścią ogromnej sieci i jako jedyny zdołał się z niej oswobodzić i odzyskać tożsamość. Teraz jest wrogiem numer jeden – pierwszym na liście poszukiwanych. Ukryty w obozie wizjonera i przeciwnika technokracji Jeremiaha Jonesa, Kidd układa skomplikowany plan zniszczenia Koherencji. Jednak w pewnym momencie odkrywa, że największym zagrożeniem dla niego nie są uzbrojeni po zęby komandosi. Prawdziwy wróg kryje się w jego własnej głowie...

Książki fantastyczne

Premiera "Pary w ruch" przesunięta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

para w ruch, okładka

Nowy tom "Świata Dysku", Para w ruch Terry'ego Pratchetta, pojawi się później niż początkowo zakładano – datę premiery przełożono z 29 kwietnia na 15 maja. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i Ska.

Ku zaskoczeniu Patrycjusza, lorda Vetinariego, w Ankh-Morpork pojawia się nowy wynalazek – wielka i hałaśliwa machina, wykorzystująca potęgę wszystkich czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. A że to Ankh-Morpork, już wkrótce ściąga tłumy zachwyconych gapiów; niektórzy wcześniej dostrzegli ducha czasów i przybywają uzbrojeni w notesy i płaszcze przeciwdeszczowe.

Moist von Lipwig nie należy do miłośników ciężkiej pracy. Oczywiście, kierując Urzędem Pocztowym, Królewskim Bankiem i Mennicą wnosi swój wkład, ale polega on głównie na słowach. A słowa na szczęście nie są zbyt ciężkie i rzadko wymagają smarowania. Jednakże Moist bardzo lubi pozostawać przy życiu, co sprawia, że nowa oferta Vetinariego jest trudna do odrzucenia...

Para idzie w ruch nad światem Dysku, a jej poganiaczem jest pan Simnel, człowiek z kaszkietem i suwakiem logarytmicznym, mający ciekawy układ z sinusem i cosinusem. Jeśli Moist chce się utrzymać na torze, musi się zmierzyć z wiadrami smaru, człowiekiem, który niekiedy zrzuca pracowników ze schodów, i grupą mocno rozgniewanych krasnoludów...

Książki fantastyczne

Nagroda BSFA | im. Jamesa White'a 2014 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0

Możliwość przeprowadzenia Eastercon, jednego z ważniejszych europejskich konwentów, to ogromna nobilitacja dla zwycięscy. W tym roku zaszczyt ten przypadł Satellite 4, lokalnego, nieregularnego konwentu związanego bezpośrednio z typowym, twardym SF i aktualnymi kosmicznymi poczynaniami na świecie, który ma miejsce w Glasgow, Szkocja.

bsfa, award

Atrakcyjność przeprowadzenia tego świątecznego konwentu powiązana jest w głównej mierze z przyznawanych na tym wydarzeniu nagród. Najważniejszą z nich jest statuetką BSFA, brytyjskiego towarzyszenia na rzecz sci-fi. To jedne z najważniejszych laur uznania dla pisarza na rynku brytyjskim.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureaci w poszczególnych kategoriach.

Książki fantastyczne

Postaci Philipa K. Dicka nie trzeba raczej przedstawiać większemu gronu. Każdy zapewne przynajmniej słyszał to nazwisko. Amerykanin to uznany autor sci-fi z charakterystycznymi paranoidalnymi elementami. Na tegorocznym 37. Norwescon w SeaTac, Waszyngton, przyznano po raz kolejny nagrodę jego imienia dla oryginalnego, amerykańskiego, książkowego tytułu sci-fi.

norwescon, logo

Poniżej znajduje się lista nominowanych oraz laureat nagrody:

Książki fantastyczne

Mordimer Madderdin to znana postać z cyklu książek Jacka Piekary, która ostatnio doznaje chyba pierwszych oznak zmęczenia materiału. Niepomna na niepokojące symptomy Fabryka Słów pragnie zachęcić do bliższego zapoznania się z całą serią za pomocą specjalnie przygotowanego trailera.

mordimer madderdin, fabryka słów

Sam pamiętam mój pierwszy kontakt z inkwizytorem i światem, w którym Jezus zszedł z krzyża tylko po to, by ukarać winnych. Jacek Piekara zdołał wykreować uniwersum pełne zła, tortur, ludzkiej chciwości oraz demonów i magii. Na kanwie sukcesu pierwotnej serii, na którą składało się pięć tomów, powstała zupełnie nowa linia, czyli "Ja, inwkwizytor".

Wczytywanie...