przebudzenie_cienie

Hektolitry krwi, ostry seks i masa wulgaryzmów

2 minuty czytania

Przynajmniej taki obraz „Dragon Age II” maluje przed naszymi oczami organizacja ESRB, przyznająca kategorie wiekowe grom komputerowym. Nie jest żadną niespodzianką, że tytuł otrzymał solidną łatkę „produkcji przeznaczonej tylko dla osób dorosłych”, bo po różnej maści partyzanckich filmikach, raczej każdy wie na jaką przygodę się pisze, jeżeli zdecyduje się na zakup najnowszej części smoczej sagi. Nikt nie oczekiwał chyba pięknych słówek, honorowych pojedynków czy cnotliwych dam?

No, ale oddajmy głos znamienitej instytucji:

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

„To fabularna gra akcji, w której gracze wcielają się w skórę wojownika, wykonującego różne zadania w mitycznej krainie. Bohater nie wzbrania się przed użyciem miecza, łuku i strzał czy magii (np. ognistych kul czy promieni energii), aby pokonać przeciwników ludzkich, jak i istoty ze świata fantasy (np. gigantyczne pająki, demony, ogry, golemy). Atakom tym często towarzyszy odgłos kiereszowania, duże eksplozje i okrzyki pełne bólu.

Kiedy wrogów dosięgnie celny cios, bryzgniecie krwią nie jest czymś zaskakującym, a od czasu do czasu prowadzi on do rozczłonkowania czy dekapitacji – plamy krwi i części ciała okazjonalnie pojawiają się na polu walki. W jednej z cut scenek, uprzednio odcięta głowa toczy się po bruku.

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

W trakcie gry pojawiają się dialogi nacechowane treściami seksualnymi (np. „Dlaczego wszystko musi się kręcić wokół seksu z tobą?” albo „Z żeglowaniem jest trochę jak z seksem. Jeśli zrobisz coś źle, szybko się rozchorujesz”). Gracze mogą również zainicjować krótkie sekwencje filmowe, na których ukazane są całujące i obejmujące się pary (damsko-męskie lub tej samej płci) w sypialni, a po chwili ekran się ściemnia. W jednej ze scenek kobieta klęczy przed mężczyzną i wydaje się wykonywać fellatio – nie widać samego aktu seksualnego, kamera dyskretnie ukazuje resztę pomieszczenia.

Słowa takie jak „d*pa”, „skurwiel” czy „g*wno”, pojawiają się w dialogach.”

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

Zaskoczeni, zdziwieni, zniesmaczeni? Ja niekoniecznie, aczkolwiek czuję w kościach, że ten akt seksualny narobi trochę szumu i wzbudzi sporo kontrowersji (szczególnie, jeżeli będzie to scena męsko-męska). No, ale do tego typu marketingu, nastawionego na skandal, BioWare zdołał nas już przyzwyczaić.

Komentarze

0
·
Tak, te gry to tylko seks i przemoc (tak też zawsze nazywam swój katalog z grami).
0
·
Dlaczego autor newsa slowo "dópa" ocenzurowal a skurwiela juz puscil plazem??

Ale wracajac do newsa to czego sie spodziewalismy?? Przeciez juz przy ME1 byla podobno afera z jakas laska ktora mowila o "homosiach" i scenach z nimi zwiazanych. Dziwni Ci Amerykanie.
0
·
Nie mogę! Rewolucja w grach na rynku amerykańskim! Będą sceny seksu! Znając jednak zwyczajowe proporcje ilościowe pomiędzy seksem i ilością krwi w grach na US rynku, to w jusze będziemy brodzić co najmniej po pachy.

A tak swoją drogą, to dziś w stanach strach ajskrima lizać językiem, bo można być posądzonym o molestowanie. lepiej lody jeść łyżeczką :-).
0
·

Cytat

Dlaczego autor newsa slowo "dópa" ocenzurowal a skurwiela juz puscil plazem??


Jak dla mnie to żadne nie powinno być cenzurowane, bo to zwyczajnie nie są wulgaryzmy. No, ale strasznie mnie bawi polityczna poprawność takich instytucji, które z jednej strony kształtują siebie jako cnotliwą zakonnice, a z drugiej wysyłają mocno dwuznaczny sygnał, który byle sześciolatek rozczyta ;P

Cytat

The words "a*s," "bastard," and "sh*t" appear in dialogue.


Jako że u nas słowo 'bękart' nie pojawia się zbyt często w 'soczystych dyskusjach', to postanowiłem zamienić je na swojskiego 'skurwiela', który oznacza generalnie to samo, czyli człowieka pochodzącego z nieprawego łoża No, a skoro zdecydowałem się instytucje zacytować, to zwyczajnie nie mogłem cenzurować tej wypowiedzi, co też skwapliwie wykorzystałem

Cytat

Przeciez juz przy ME1 byla podobno afera z jakas laska ktora mowila o "homosiach" i scenach z nimi zwiazanych.


Nieee... afera z homoseksualistami była w przypadku "Dragon Age: Początek". Jeżeli mowa o "Mass Effect", to chodziło o szokujące ukazanie niebieskiego pośladka (ewentualnie jak ktoś woli półdupka) ponętnej Asari
0
·
Dobra Tokar, wybacz nie czytalem oryginalu tak wiec nie widzialem ze chodzi o "bękarta". Co do Dragona rzeczywiscie byla taka afera, ale myslalem ze to w ME byl wiekszy raban o to.
0
·
W ME był raban, bo homosiów nie było
0
·
Moim zdaniem dobrze, że DA II będzie miała taką a nie inną kategorię wiekową. Właśnie ze względu na wspomniane stosunki męsko-męskie i brutalność... To gra zdecydowanie dla dorosłych. Tzw. rozczłonkowywanie i exterminację setek potworów mieliśmy już w tysiącu innych rpg-ów, ale tutaj sadyzm i widowiskowość wysuwają się na pierwszy plan, tu już nic nie jest umowne, tylko fotorealistyczne i szczegółowe... Czy naprawdę o to chodzi teraz w grach tego typu? O przerost formy nad treścią? W Baldurs Gate walczyło się, aż miło, ale tam nie krew była najwazniejsza... Kiepsko widzę przyszłość rpg-ów, jeśli twórcy dalej pójdą tym tropem.
0
·
Nie rozumiem wypowiedzi typu "Właśnie ze względu na wspomniane stosunki męsko-męskie"
a lesbijskie są mniej "szkodliwe" ?
Jak dwie babki to spoko ale jak dwóch facetów to blizna na dziecięcym umyśle na całe życie ?
0
·

Cytat

Nie rozumiem wypowiedzi typu "Właśnie ze względu na wspomniane stosunki męsko-męskie"
a lesbijskie są mniej "szkodliwe" ?
Jak dwie babki to spoko ale jak dwóch facetów to blizna na dziecięcym umyśle na całe życie ?


Ha, wtrącę się w dyskusję, bo sam też wspomniałem o tego typu stosunku, a przemilczałem damsko-damski

Na wstępie, tego typu związki w grach mi konkretnie powiewają i nie zamierzam ich nadal odpalać. Skoro jest to wybór tylko opcjonalny i nie będzie takiego epatowania tym jak w przypadku "Dragon Age: Początek", to proszę bardzo, niech sobie one istnieją - może komuś sprawi do przyjemność

Hmm... historia pokazuje, że właśnie kopulacja męsko-męska wzbudza ogromne kontrowersje wśród społeczeństwa, a damsko-damska jest już ok. Czy to jest dziwne? Zdecydowanie. Ukazuje to chociażby skandal w przypadku "Mass Effect", gdzie skupiono się na kilkusekundowym ukazaniu półdupka kosmitki w namiętnej scenie, a seks pani Shepard z Asari nie wzbudził już takiego rabanu. Podobnie było z "Dragon Age: Początek", gdzie rzucono się na biednego Zevrana, a Lelianę zostawiono gdzieś z boku.

Dlaczego tak się dzieje? Nie ma zielonego pojęcia, skoro oba związki śmiało można zaliczyć do zboczeń seksualnych. Meandry politycznej poprawności są tak zakręcone, że można tylko zgubić się w ich odmętach, a pod koniec i tak się nie trafi do celu. Może dlatego, że większość graczy należy do szowinistycznego, samczego grona (powoli to się zmienia, ale jednak nadal mamy przewagę)? Trudno orzec.

PS. Poza tym każdy facet ma coś z siebie z perwersyjnej i nietolerancyjnej świni, nie wiń nas za to
0
·
Ach, bękart to straszne jak oni się mogą tak wyrażać. W życiu nie kupię gry, w której bohaterowie wysławiają się tak wulgarnym językiem. Czy nie mogli, by powiedzieć dziecko z nieprawego łoża?
0
·
Oooo, "śmiało można zaliczyć do zboczeń seksualnych" uwielbiam jak ludzie sprowadzają wszystko do genitali ...jeden F**t na parę bo inaczej to zboczenie.

Wygląda na to że przez większość graczy seksualność kobiety nie jest brana na poważnie np.
les i bi istnieją tylko po to by stymulować chłopaczków przed ekranami

Zasada "to co mnie podnieca nie może być złe "- działa tu na całego
0
·

Cytat

Oooo, "śmiało można zaliczyć do zboczeń seksualnych" uwielbiam jak ludzie sprowadzają wszystko do genitali ...jeden F**t na parę bo inaczej to zboczenie.


Nie do genitaliów, a raczej do psychiki. Wybacz, ale jak inaczej chcesz to nazwać? Z naukowego punktu widzenia, to jest zaspokajanie popędu płciowego w sposób odbiegający od normy (którą nałożyła na nas biologia), a że ramy politycznej poprawności starają się w nas obecnie zaszczepić, że to jest coś całkowicie naturalnego, to już inna bajka. Jestem w miarę tolerancyjny, ale zwyczajnie lubię nazywać sprawy po imieniu. To co kto robi za zamkniętymi drzwiami albo jakie rzeczy go podniecają zwyczajnie mnie nie obchodzą i nie sprawią, że nagle będę dana personę piętnował czy traktował jakoś specjalnie. Nie twórzmy jednak nauki od nowa
0
·
Kwestie estetyki i gustu to że większość coś aprobuje to nie znaczy że to dobre ...np. tysiące much codziennie siada na g**nie;)
Dla mnie to że ktoś nie posiada f**ta to o niczym nie przesądza, nie rozumiem czemu kawałek mięsa ma takie wielkie znaczenie .
Z seksu analnego ani oralnego nie będzie dzieci a nikt się go nie czepia i nie nazywa nienaturalnym .

O jakiej Ty nauce mówisz???????
Nie przypominam sobie by homoseksualizm został wciągnięty z powrotem na listę zboczeń seksualnych
0
·
A jednak. Obecnie lżej się na nie patrzy ale były tematem tabu. Teraz nadal są przeciwnicy, chociażby kościół katolicki (na pewno wiem o Rzymskokatolickim). Takie czasy ogół decyduje co jest słuszne, a raczej ten kto głośniej krzyczy i ma poparcie innych (w kupie siła).

Co do gry, to fajnie, że robią brutalne RPG by się wyżyć. Różne opcje seksualne jak muszą być niech będą, ale wolałbym jakby było tylko po Bożemu. Głównie z powodu tego, że na wzór Massy teraz jest jeden określony bohater. No i dorwą się do tej gry 12 latkowie, nie powstrzyma ich nic i będą mieli te mniejszościowe opcje (jak to w ogóle brzmi?). Jeszcze trochę a w grach poza samym parterem będzie wybierany rodzaj seksu i jeszcze ilość tych parterów.
0
·
Jasne, jak tylko mój 13letni brat zobaczył Zevrana w akcji jak grałam ...to już nie jest to samo dziecko
Homo niema na liście od 1973r więc nie rozumiem tego "A jednak"
0
·
i bardzo dobrze, że taki element wprowadzają. co do normalności i natury... felliato też nie jest zgodne z naturą, jednak jest w miarę normalne a co do tego, co jest normalne, a co nie proponuję obejrzeć film "Agora". Genialnie pokazuje jak się "ludzkie granice normalności" zmieniają . Pozatym, nie ma nic milszego, jak po długiej wędrówwce gdzieś w okolicach wioski Azyl rzucić się w ramiona Zevrana... chociaż miałem słabość do Alistaira, ale Ci pakerzy...zawsze udają niedostępnych
I dajcie juuuż spokój z homosiami...

a jak ktoś życzy sobie homosio-wolnego raju, to polecam Sudan
Tam homosiów nie ma, bo jeśli tylko się jakiś pojawi, to ścinają głowę jak Allistair pierwszemu lepszemu ogrowi, z tą różnicą, że oni robią to naprawdę... Jest też tak dowcip, spotyka się Polak z Amerykaninem i rozmawiają o tolerancji "My w Polsce jesteśmy bardzo tolerancyjni, w mojej firmie pracuje 10 gejów!" na co amerykanim odpowiada " a ja nie wiem ilu gejów pracuje w mojej firmie."
takim podejściem proponuję podejść do kwestii homoseksualnych w grze
0
·
Gej – osoba niemieszkająca na wyspie Lesbos nad morzem Gejskim (przez informatyków zwanym e-gejskim). Bywają pieszczotliwie zwani pedałami lub ciotami. Są to osobniki płci męskiej i lubią osobniki tej samej płci. Żywią się głównie kiełbasą, bananami i parówkami, popijając to jogurtem homogenizowanym. Pierwszymi znakami rozpoznawczymi mogą być np.: rozbieranie się przy kolegach na basenie imponując ptaszkiem, gimnastykowanie się przed nimi i odejście od dziewczyny, która „mieszka za daleko” (tzn. ulicę dalej).

Każdy gej posiada w domu dzwonek do drzwi, który wydaje barwne dźwięki jakiegoś ptaka, pozwala to na rozpoznanie, kiedy z przypadkową wizytą wpadnie inny gej i po otworzeniu drzwi na wstępie powie „ale ma pan fajnego ptaszka”. Geje są znienawidzeni przez MW, NOP, a także dresiarze i ziomki nie przepadają za nimi. Uwielbiają nieprzewidywalną "Modę na sukces". Biorą udział w paradach i imprezach na orientację, podczas nich poszukują ptaków w lesie. Występują u nich dziwne relacje rodzinne. Często mają rodzonych braci, dla których są braćmi ciotecznymi. Jak widać, ich ulubiony serial ma wpływ nawet na ich sytuację rodzinną. Zazwyczaj są wychowywani przez samotne matki, które biją ich kablem od pilota lub bezprzewodową słuchawką od prysznica. Nie mówią "tak" tylko " o giej". Lubią wszystko, co długie. Nie wyobrażają sobie życia bez czekolady i lodów. Pracują nad mięśniami ust i nie tylko.
0
·
Czyzby Nonsensopedia??

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...