Łotr

2 minuty czytania

Styl walki Łotra opiera się na precyzji. Nieważne, czy razi przeciwnika strzałami czy ostrzem miecza, zawsze skupia się na jednym przeciwniku i rozkłada go na łopatki ze śmiertelną skutecznością.

Jako łucznik, łotr korzysta ze swojej mobilności. Z łatwością może się wydostać ze zwarcia, przez co pojedynczy przeciwnicy nie stanowią dla niego problemu. Wrogowie walczący wręcz mogą łatwo skończyć ze strzałą w nodze, gdy tylko spróbują się zbliżyć. Jeśli sytuacja staje się groźna, to wyćwiczone sposoby odwracania uwagi i unikania pozwolą łotrowi wymknąć się grupom przeciwników, pozwalając im się skupić na swoich bardziej opancerzonych towarzyszach.

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

Łotr uzbrojony w dwa sztylety koncentruje się bardziej na swoim położeniu i współpracy z wojownikami oraz magami w celu zadania maksymalnych obrażeń swoim wrogom, kiedy ci są zajęci czym innym. Akrobatyczne uderzenia sprawiają, że przeciwnicy powoli się wykrwawiają, podczas gdy łotr zwinnie przemieszcza się, by zadać cios w plecy.

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

Łotr skupia się na zręczności i sprycie, poświęcając siłę ataku na rzecz precyzji. Trafienia krytyczne są jego chlebem powszednim, a posiadane umiejętności znacząco zwiększają prawdopodobieństwo zadania takowych. Współczynniki te prowadzą również do wysokiej obrony, czyniąc łotra trudnym do trafienia przeciwnikiem. Jest to kluczowe dla klasy, której brakuje siły na noszenie ciężkich pancerzy.

Specjalizacje:

Cień: Specjalizują się w zmyłkach i pozorach, dzięki którym wyprowadzają wrogów w pole i zadają ogromne obrażenia. W Kirkwall, będącym sporym węzłem przemytniczym, można spotkać wielu mistrzów tych sztuk, gotowych przekazać swoje tajniki tylko tym, których uznają za wystarczająco pojętnych.

Szampierz: Specjalizują się w wywoływaniu pojedynczego przeciwnika i szybkim jego eliminowaniu. Choć sztuka pojedynkowania jest mniej popularna w Kirkwall niż w Orlais, można tu natrafić na wielu szampierzy, którzy przekażą swe talenty sprytnym adeptom. Preferowana broń łotra nie ma znaczenia dla tej specjalizacji. Zdekoncentrowanego i wkurzonego przeciwnika można wyeliminować z każdej odległości.

Zabójca: Każdy umie zabić dla pieniędzy, ale tylko profesjonalni zabójcy potrafią zrobić to z klasą. Każdy skrytobójca jest inny. Jedni wolą zabijać z bliska, inni z dystansu. Łączy ich drapieżcza zdolność do znajdywania u wrogów słabych punktów. W Kirkwall jest zdumiewająco wielu zabójców, aczkolwiek większość w danym momencie jest zajęta wykonywaniem kontraktów.

Źródło: dragonage.bioware.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...